Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Manish Sisodia aresztowany z Delhi z powodu zarzutów o korupcję

Manish Sisodia aresztowany z Delhi z powodu zarzutów o korupcję

Źródło obrazu, Getty Images

podpis pod zdjęciem,

Aresztowanie Manisha Sisodii nastąpiło po wielogodzinnych przesłuchaniach dotyczących jego polityki alkoholowej

Indyjska policja federalna aresztowała wiceministra Delhi, Manisha Sisodię, pod zarzutem korupcji.

Aresztowanie nastąpiło po wielogodzinnych przesłuchaniach w sprawie rzekomych naruszeń polityki miasta dotyczącej alkoholu.

Polityka, zgodnie z którą otwierano nowe sklepy z alkoholem, została zniesiona po tym, jak policja wszczęła dochodzenie.

Pan Sisodia i jego partia Aam Aadmi zaprzeczyli zarzutom i oskarżyli rządzącą partię Bharatiya Janata o uprawianie „brudnej polityki”.

Kwestie korupcji są drażliwą kwestią dla Partii Aam Admi, która wyłoniła się ponad 10 lat temu z dużego ruchu antykorupcyjnego.

Próbuje zdobyć pozycję głównej siły opozycyjnej wobec hinduskiej nacjonalistycznej partii Bharatiya Janata (BJP) premiera Narendry Modiego i zdobył już kontrolę nad stanem Pendżab i regionem stołecznym Delhi.

Indyjskie Centralne Biuro Śledcze (CBI) poinformowało, że Sisodia został aresztowany w związku z dochodzeniem w sprawie przepisów dotyczących alkoholu w Delhi.

Dawał wymijające odpowiedzi i nie współpracował [with] Dochodzenie, mimo konfrontacji z dowodami przeciwnymi.

Więc został złapany”.

AAP twierdziło, że aresztowanie było spowodowane „rywalnością polityczną” i że była to „fałszywa sprawa”.

Arvind Kejriwal, przywódca AAP i główny minister Delhi, powiedział, że Sisodia jest niewinny, a aresztowanie było „brudną polityką”.

„Wśród ludzi jest dużo gniewu z powodu aresztowania Manisha. Ludzie wszystko obserwują. Ludzie na to zareagują” – napisał Kejriwal na Twitterze.

„To wzmocni naszego ducha. Nasza walka stanie się silniejsza”.

READ  Międzynarodowy zespół rejestruje materiał filmowy przedstawiający zatopiony japoński lotniskowiec podczas II wojny światowej