Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Manikiurzystki żelowe z Worcester reagują na rządowe śledztwa

Manikiurzystki żelowe z Worcester reagują na rządowe śledztwa

Rząd bada obecnie manicure żelowy i akrylowy po wzroście liczby osób doświadczających zmieniających życie reakcji alergicznych na niektóre składniki lakieru do paznokci.

Substancje chemiczne zawarte w żelowym lakierze do paznokci, które są metakrylanami, mogą wywoływać reakcje alergiczne.

W niektórych przypadkach żel rozluźnia łożysko paznokcia, a niektóre osoby straciły paznokcie z powodu lakieru hybrydowego.

Dermatolodzy w całym kraju stwierdzili, że obserwują wzrost liczby osób szukających leczenia po wystąpieniu reakcji alergicznej na produkty akrylowe i żelowe. Mówią, że zdarza się to przez większość tygodni.

Źle wykonany manicure może prowadzić do infekcji, a wielu kosmetyczek odmawia nałożenia na nie żelu, powiedziała Lisa Payne, właścicielka Retreat Health and Beauty na Bilford Road.

Sophie Ta, menedżer w No.1 Nail w Lowesmoor, powiedziała: „Problemy mogą się zdarzyć, gdy ludzie używają zestawów do majsterkowania w domu, co jest nieprofesjonalne.

„Lampa musi mieć odpowiednią moc, a żel musi być dobrze nałożony”.

Pani Ta powiedziała, że ​​ostatnie wiadomości uniemożliwiły ludziom korzystanie z zestawów do majsterkowania, co sprawiło, że jej biznes rozkwitł.

„Mamy więcej ludzi, którzy przychodzą po wiadomościach, ponieważ jesteśmy tak popularni i mamy dobrą reputację” – powiedziała.

„Zawsze patrzę na skład produktów i same produkty, ale osoby uczulone na żel nigdy więcej nie powinny robić sobie manicure”.

Lisa Payne powiedziała również, że od rozpoczęcia rządowego dochodzenia nie zaobserwowała spadku liczby osób wybierających paznokcie żelowe.

Czytaj więcej: Otwarcie salonu Retreat Health and Beauty w starym garażu

Pani Payne jest kosmetyczką od ponad 20 lat i powiedziała: „Nigdy nie musiałam poprawiać manicure żelowego, ale widziałam infekcje paznokci spowodowane źle nałożonymi żelami i odmawiałam nakładania żelu”.

Powiedziała jednak: „Wcale się nie martwię, że rząd zakaże manicure żelowego, powstrzymają wiele barów paznokci i terapeutów kosmetycznych”.

READ  Producenci mięsa mówią, że Johnson opowiada "bzdury" o przyczynach niedoboru pracowników w sektorze - brytyjska polityka na żywo | Polityka

Jednak nalegała, aby klienci byli bezpieczni i powiedziała: „W razie wątpliwości poproś terapeutę, aby pokazał ci jego świadectwo”.