Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oto, po co będą żyć rynki: Odliczanie do świąt

obrazek. do. zwrocic uwage / / walka o akcje

Nowy tydzień będzie zawierał dane makroekonomiczne z Polski i ze świata. Warto zwrócić uwagę na banki centralne naszego regionu i sytuację gospodarczą na Zachodzie.

poniedziałek 21 czerwca

Otwarcie tygodnia nie przyniesie wielu raportów. O 10:00 GUS ogłosi produkcję przemysłową za maj oraz ceny produkcji sprzedanej. Podobnie jak w zeszłym miesiącu, roczna dynamika będzie prawdopodobnie wysoka, co koreluje z niższym wpływem bazy w 2020 roku.

W poniedziałek w mediach mogą pojawić się przecieki z weekendowego posiedzenia Rady Gubernatorów Europejskiego Banku Centralnego, która w weekend najechała wioskę pod Frankfurtem, po cichu przemyślając centralną strategię strefy euro. Bank.

wtorek 22 czerwca

Kolejny dzień więcej danych z polskiej gospodarki. Tym razem GUS zda sprawozdanie z produkcji budowlano-montażowej, sprzedaży detalicznej i koniunktury (10:00).

O godzinie 14 warto zwrócić uwagę na decyzję Narodowego Banku Węgier – nie brakuje spekulacji, że siostrzeńcy zdecydują się na podwyżkę stóp procentowych (lub wyraźniej przekażą możliwość ich podniesienia), co wiąże się z wysoką inflacją stawki przekraczające 5% w Balatonie.

Na GPW rozpocznie się webinarium #GPWInnovationDay. Wydarzenie potrwa do 24 czerwca.

Środa 23 czerwca

Środa przyniesie wstępne indeksy PMI dla czołowych gospodarek świata. Przegląd obejmie Japonię (02:30), Francję (09:15), Niemcy (09:30), strefę euro (10:00), Wielką Brytanię (10:30) i Stany Zjednoczone (15:45).

W Polsce w centrum uwagi znajdą się wskaźniki ufności konsumenckiej (10:00). Po południu warto obserwować kolejny bank centralny naszego regionu – tym razem o stopach procentowych zdecydują Czesi, którzy również wskazali na możliwość rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp w ostatnich tygodniach.

czwartek 24 czerwca

O 10:00 zobaczymy odczyt niemieckiego indeksu Ifo. Jednocześnie GUS opublikuje biuletyn statystyczny za maj, w którym znajdziemy m.in. dane o stopie bezrobocia rejestrowanego czy oczekiwaniach inflacyjnych dla Polaków. 13:00 to moment na ogłoszenie decyzji Banku Anglii.

READ  Menzies jest otwarty na przejęcie przez polskiego giganta InPost i redukcję zatrudnienia

O 14:00 NBP poda dane o podaży pieniądza. Amerykanie wyjdą na scenę od 14:30 – głównie za sprawą ostatecznych danych o PKB za II kwartał. W USA publikowane będą również raporty o zamówieniach na dobra trwałe (14:30) i liczbie bezrobotnych (14:30).

piątek 25 czerwca

Ostatni dzień roboczy tygodnia przyniesie dane o inflacji bazowej w Japonii (01:30), nastrojach konsumentów w Niemczech (08:00) i sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii (12:00).

W USA tydzień kończy się danymi o dochodach i wydatkach w USA (14:30) oraz oczekiwaniach inflacyjnych (16:00).

Źródło: