Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Manchester Animation Festival 2023 przedstawia najważniejsze aktualizacje programu

Manchester Animation Festival 2023 przedstawia najważniejsze aktualizacje programu

Festiwal Animacji w Manchesterze (MAF) rozpoczyna się w niedzielę 12 listopada i obejmuje ponad 100 wydarzeń, od pokazów, paneli, warsztatów, kursów mistrzowskich, sesji tworzenia i rozmów studyjnych, organizowanych w całym mieście, od kina domowego po Bridgewater Hall. Wydarzenie potrwa do 17 listopada, a bilety są już dostępne Tutaj. Program oferuje sesje stacjonarne i online.

Program na rok 2023 pozwoli widzom cieszyć się jedną z najlepszych animacji na świecie. Do najważniejszych wydarzeń należy premiera w Manchesterze długo oczekiwanej kontynuacji serialu Netflix „Aardman”. Bieg kurczaka: wysadź blok Oraz trzyodcinkowa zapowiedź nadchodzącego serialu animowanego Netflix Scott Pilgrim startuje.

Forum Narodu Animacji„(dawniej Dzień Przemysłu):

Orion Ross, wiceprezes ds. animacji międzynarodowej w telewizji marki Disney w The Walt Disney Company, wygłosi tegoroczne przemówienie programowe. Orion i jego zespół z Wielkiej Brytanii opracowują i produkują seriale animowane dla globalnych kanałów i platform Disneya, w tym Disney+.

Najnowsze i nadchodzące projekty obejmują Disney+ Originals Kizazi Moto: Pokolenie Ognia, Chip i Dale: Życie w parku, Śmierć, Magiczne obozy, Smoczy napastnikI Słoneczna Góra 3Oprócz koprodukcji globalnych Miraculous – Opowieści Biedronki i Czarnego Kota, Bohaterowie mocy PJ MasksI Mistrzowie Kia i Kimoga.

Pełne informacje o programie są dostępne tutaj, ale oto kilka najważniejszych informacji:

Ekskluzywne sesje „Making…”

 • Netflixa Bieg kurczaka: wysadź blok Ze starszą animatorką Susie Fagan Parr.
 • Płodny twórca komiksów i producent animacji N.D. Stevenson omawia niedawno wydaną komedię przygodowo-fantastyczną Netflix Nimona.
 • Producent Juan Pablo Reyes Lancaster Jones dzieli się spojrzeniem zza kulis na produkcję nadchodzącego filmu animowanego w Walt Disney Animation Studios, on chciałby.

Oficjalny wybór filmów – Obejmuje nagradzane filmy wybrane z takich festiwali, jak Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto, Festiwal Filmowy w Wenecji i Annecy:

 • Królestwo Kensuke – Film oparty na bestsellerowej powieści Michaela Morpurgo opowiada historię chłopca, który podczas żeglugi dookoła świata z rodziną zostaje porwany przez sztorm do morza. W filmie występują Cillian Murphy, Sally Hawkins i Ken Watanabe, a jego producentem jest Lupus Films, ubiegłoroczny zdobywca nagrody MAF Fellowship Award.
 • Białe plastikowe niebo Film przedstawia postapokaliptyczny Budapeszt roku 2123, gdzie młody mężczyzna łamie wszelkie zasady, aby ocalić żonę w przyszłości pozbawionej zwierząt i roślin, gdzie cena ludzkiego przetrwania jest wysoka.
 • Ekspres Mars Thriller opowiada historię prywatnej detektyw Aline Robbie i jej partnera-robota, których zamożny biznesmen zatrudnia do wyśledzenia osławionego hakera. Podczas swojej podróży odkrywają sekret, który może zmienić oblicze wszechświata.
 • Chłopi Ręcznie rysowany film oparty jest na nagrodzonej Nagrodą Nobla powieści o polskiej wieśniaczce z początku XX wieku, która sieje chaos, wychodząc za mąż za bogatego, starszego mężczyznę.
 • Kurczak Lindy Ta chwytająca za serce komedia opowiada historię mamy Paulette, która obiecała swojej córce Lindie ugotować kurczaka z papryką, mimo że w ogóle nie umiała gotować. Ale jak znaleźć kurczaka w dniu strajku generalnego?
READ  Kim jest chłopak Megan Boone? Kim są jej rodzice? Jaka jest narodowość Megan Boone?

Sesje studyjne – dyskusje panelowe:

 • Nagrodzone Oscarem studio PASSION Pictures z producentem wykonawczym i szefem produkcji Davidem Parkiem.
 • Panafrykański Kugali, kierowany przez dyrektora generalnego Hamida Ibrahima, omawia, w jaki sposób firma rzuciła wyzwanie tradycyjnym normom, aby pozostawić ślad w cyfrowym krajobrazie.

„Zdjęcia magicznego światła o godzinie 20:”

 • To wyjątkowe wydarzenie świętuje 20-lecie nagradzanych produkcji, w którym bierze udział zespół odpowiedzialny za takie klasyki jak Gruffalo I stickman, Kto podzieli się szczegółowym spojrzeniem na niektóre z ich prac.

Festiwalowe Światła – Chorwacja

Dwa pokazy chorwackiej animacji obejmują dzieła współczesne i klasyczne, a reżyserka Kata Gojic z Bonobostudio opowie o chorwackim studiu.

Kolekcje filmów krótkometrażowych MAF

Kolekcja, której kuratorami są twórcy, porusza tematykę „Divert, Delight, Defy: Animating Trans Identities” oraz „Animated Africa”.

Dodatkowe panele i sesje nt:

 • Muzyka i sztuka wideo
 • Inicjatywa BBC Children’s, informuj, edukuj, ruszaj się
 • Sesje doskonałości branżowej dotyczące „tworzenia scenorysów” i „projektowania postaci”
 • Magazyn Skwigly Online Animation Magazine prezentuje wybrane filmy społeczności animatorów

Obejmuje Dzień Rodziny MAF:

 • BBC Box Set, spersonalizowane programy i wydarzenia rodzinne
 • Warsztaty z glinkowania i LEGO Stop-Motion
 • Brytyjskie nagrody dla młodych animatorów roku dla brytyjskich animatorów w wieku 11–18 lat

Krajowe nagrody komediowe 2023:

 • MAF będzie gospodarzem corocznej ceremonii wręczenia nagród 17 listopada o godzinie 20:00 w kinie HOME w Manchesterze, której gospodarzem będzie nominowana, komik i aktorka Amy Gledhill.

Nagrody kinowe:

 • Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Filmowy obejmuje kategorie: najlepszy film fabularny, najlepszy film krótkometrażowy, najlepszy film studencki, najlepszy film dla dzieci, najlepszy film zamówiony, najlepszy film immersyjny oraz, co jest nowością w tym roku, najlepszy film brytyjski. Jako wydarzenie kwalifikujące się do Oscara, zwycięzca kategorii filmu krótkometrażowego automatycznie zakwalifikuje się do Oscara
 • W tegorocznej edycji zaprezentowano 103 różne filmy krótkometrażowe z 26 krajów
READ  Flash ma problemy z animacją

Nagrody za doskonałość w branży, która podczas ceremonii wręczenia nagród honoruje osoby pracujące w branży w zakresie pisania, tworzenia scenorysów, projektowania postaci i animacji postaci. Pełna lista kandydatów jest dostępna Tutaj.

„To był ważny i ekscytujący rok dla MAF, po otrzymaniu wiadomości o nominacji do Oscara, a dynamika nie ustała!” Udział w nim wziął dyrektor festiwalu Steve Henderson. „Ja i zespół jesteśmy podekscytowani możliwością przeniesienia świata animacji do Manchesteru w listopadzie przyszłego roku, zaprezentowania kilku najlepszych filmów z całego świata i dania naszym widzom możliwości wysłuchania opinii najlepszych ludzi ze świata animacji! Nie mogę się doczekać, aby powitać publiczność w Manchesterze, aby zobaczyć coś niesamowitego.”

MAF jest wspierany przez BFI (National Lottery Grant Funds), a sponsorowany, partnerski i wspierany przez HOME, Uniwersytet Salford, Blue Zoo, BBC Children’s & Education, XP-Pen i Leonardo Hotels.

Dostępne są pełne informacje o programie Tutaj.

źródło: MAF

Zdjęcie: Debbie Diamond Sarto

Debbie Diamond Sarto jest redaktorką wiadomości w Animation World Network.