Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Festiwal Filmowy w Denver 2023: Smoking Tigers, Hard Miles, Green Frontier

Festiwal Filmowy w Denver 2023: Smoking Tigers, Hard Miles, Green Frontier

ponownie w tym roku, Festiwal Filmowy w Denver Dyrektor artystyczny Matt Campbell przedstawia propozycje, które trzeba koniecznie zobaczyć każdego dnia wydarzenia – w tym kilka filmów, które fani kina mogą przegapić w zalewie gadżetów na srebrnym ekranie. Dzisiejsze najważniejsze wydarzenia to selekcje na 10–12 listopada: Palenie tygrysów, Ciężkie mile I Zielona granica.

Palenie tygrysów
Wyreżyserowane przez Shelly Yu
19:00 w piątek 10 listopada, AMC House 4
16:00 w sobotę 11 listopada, AMC House 4

Palenie tygrysów „To niezależny amerykański film, który przedstawia naprawdę piękną historię o koreańsko-amerykańskiej rodzinie” – mówi dyrektor artystyczny Matt Campbell. „Rodzice są rozwiedzeni, a najstarsza córka jest na tego rodzaju obozach letnich. Przypomina to przygotowania do egzaminu SAT, ale jest bardzo specyficzne. W klasie są wszystkie azjatyckie dzieci, a ich typowi apodyktyczni azjatyccy rodzice chcą, aby ich dzieci odniosły sukces”.

Elitaryzm również odgrywa rolę, jak zauważa Campbell: „Córka stara się wpasować, ukrywając swoje pochodzenie – nie tylko problemy rodzinne, ale fakt, że należy do robotniczej klasy średniej i mieszka w mieszkaniu, podczas gdy wszyscy inne dzieci mieszkają w dużych McMansionach. Chodzi na imprezy i chce się wpasować, więc wymyśla jakąś historię.” Dodaje, że kluczem do tej historii są także „relacje córki z ojcem, którego naprawdę kocha, ale teraz jest od niej odsunięta z powodu relacji rodziców”. separacja.”

Film jest dziełem epoki, „akcja rozgrywa się na początku XXI wieku, zanim telefony komórkowe i media społecznościowe były tak powszechne jak obecnie” – wyjaśnia Campbell. „Pokazuje, jak nastolatki utrzymywały kontakty towarzyskie w tamtych czasach, ale to także wspaniałe, pełne współczucia studium charakteru i bardzo odkrywcze doświadczenia imigrantów. Jest to przedstawione w bardzo wyrafinowany sposób – a twórcy filmu będą tutaj, aby o tym porozmawiać”.

Ciężkie mile
Wyreżyserowane przez RJ Daniela Hannaha
15:30, sobota, 11 listopada, Ogród Botaniczny w Denver

Kliknij, aby powiększyć

Zdjęcie z Ciężkie mile.

Dzięki uprzejmości Festiwalu Filmowego w Denver

Ciężkie mile „Oparty jest na prawdziwej historii z Kolorado” – mówi Campbell. „Była tu szkoła o nazwie Ridgeview Academy i jeden z pracowników socjalnych nazywał się Greg Townsend. To była szkoła dla młodocianych przestępców, a dzieci miały kłopoty, a personel próbował je resocjalizować z braku lepsze określenie. Ale Greg był wielkim kolarzem i to on zachęcił te dzieci do jazdy na rowerze — ich pierwszą wycieczką była przejażdżka licząca 1500 km do Wielkiego Kanionu.

Od czasu tej pierwszej podróży Campbell dodaje: „Greg odbył z dziećmi wiele wycieczek rowerowych, a niektóre z nich zostały nie tylko lekarzami i prawnikami, ale także zawodowymi rowerzystami”.

Oczekuje się, że na pokazie wezmą udział zarówno Townsend, jak i Matthew Modine, który gra go w filmie, i Campbell spodziewa się, że wywoła on wiele emocji. Jego zdaniem „to naprawdę inspirujący i podnoszący na duchu film”.

Poniższy artykuł zawiera klipy i wywiady na temat Ciężkie mile:

Zielona granica
Reżyseria: Agnieszka Holland
14:15 w niedzielę, 12 listopada, w Sie FilmCenter

Kliknij, aby powiększyć

Zdjęcie z Zielona granica.

Dzięki uprzejmości Festiwalu Filmowego w Denver

Według Campbella Zielona granica To film, w którym mówienie prawdy bez żadnych ograniczeń mogłoby doprowadzić do zmian w sposobie wybierania nominacji do Oscarów. „To dość kontrowersyjny film i już było o nim w wiadomościach” – mówi.

Twórczość reżyserki Agnieszki Holland dotyczy „grupy afrykańskich uchodźców – migrantów – próbujących przedostać się od granicy białoruskiej do Polski oraz trudnej sytuacji, w której stają się pionkami w geopolitycznej grze między obydwoma krajami” – mówi Campbell. „W zasadzie próbują dostać się do Unii Europejskiej, ale jak już dotrą do Polski, to straż graniczna ich łapie, wsadza do ciężarówki i wysyła drutem kolczastym na Białoruś. Potem to robią ludzie na Białorusi. ” Ten sam.”

READ  Nowy program Polsatu. "Rolnik szuka żony" Czy to będzie konkurs?

Jak można się było spodziewać, Campbell mówi: „Polski rząd nie jest fanem tego filmu. W rzeczywistości wywierał presję na festiwalach, aby go wycofały, i mimo że zezwolili na jego prezentację w Polsce, pojawia się z zastrzeżeniem, które w zasadzie ma charakter przedfilmowy propaganda.” „.

Urzędnicy odpowiedzialni za ustalenie, kto, miejmy nadzieję, będzie oficjalnym Oscarem dla Polski, nie dokonali wyboru Zielona granica Reprezentować kraj – i chociaż w związku z Oscarami pojawiały się już wcześniej obawy, że ideologia przebije jakość, skargi dotyczące tego lekceważenia są prawdopodobnie głośniejsze niż kiedykolwiek. „Wiele mówiło się o tym, że kraje nie wspierają filmów, które je krytykują” – mówi Campbell.

Nie chciał jednak robić zamieszania z powodu kpin ze strony polskich władz Zielona granica Aby ukryć jego kinowe cechy. „Film opowiada ważną historię w bardzo imponujący sposób. Jest czarno-biały i wyraźnie intensywny, ale jest też przepiękny” – mówi Campbell. „Kiedy my, Amerykanie, to zobaczymy, nie będziemy zaskoczeni tym, co się dzieje, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do wątpienia nie tylko w nasz rząd, ale we wszystkie rządy naszych czasów. Ale jasne jest, że polski rząd tak nie widzi. ”
https://www.youtube.com/watch?v=uAmd876mKbg Znajdować Bilety na 46. Festiwal Filmowy w Denver Tutaj.