Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

LOT (wreszcie) prezentuje nowe wnętrza 787-8

LOT (wreszcie) prezentuje nowe wnętrza 787-8

Wnętrze nowego samolotu 787-8 Polskich Linii Lotniczych LOT

Mając ponad 10-letnią flotę 787-8, Polskie Linie Lotnicze LOT są gotowe na modernizację swoich wnętrz. Przewoźnik ogłosił plany całkowitej modernizacji kabin, obejmującej siedzenia, rozrywkę i łączność na pokładzie.

Nowa przestrzeń kabiny we wszystkich modelach inspirowana jest polskim krajobrazem. Głębokie, żywe odcienie błękitu doskonale podkreślają markę LOT, a dodatek miedzi stanowi ukłon w stronę ciepła polskiego słońca. Projekt wpisuje się w trendy biznesowe, jednak jako jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich marek na świecie nie zapominamy o akcentach naszego dziedzictwa kulturowego.

– Isabella Leszczyńska, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Doświadczeń Klienta w Polskich Liniach Lotniczych LOT

Tangerine, wielokrotnie nagradzana brytyjska agencja projektowa, zaprojektowała nowe kabiny dla Polskich Linii Lotniczych LOT.

Ulepszenia są atrakcyjne dla pasażerów i powinny zapewniać pasażerom lepsze wrażenia podczas całego lotu. Ale proces ten zajmie trochę czasu. Pierwsza aktualizacja ma wejść do służby dopiero pod koniec 2026 roku.

Co więcej, przewoźnik zobowiązał się na razie jedynie do modernizacji swoich samolotów 787-8. LOT ma także siedem samolotów 787-9, których daty produkcji obejmują okres od marca 2018 r. do października 2019 r. Być może do czasu zakończenia modernizacji floty Sub-8 również modele -9 będą gotowe do modernizacji.LOT 787 w nowej klasie biznes

Na pokładzie będą podróżować pasażerowie klasy biznes Recaro CL6720 małe skrzydło. Układ 1-2-1 zapewni wszystkim pasażerom bezpośredni dostęp do korytarzy (w porównaniu do dzisiejszego układu 2-2-2), ale zachowany zostanie układ skierowany do przodu, a nie instalacja w jodełkę. Mniejsze apartamenty będą również wyposażone w drzwi zapewniające prywatność.

Wnętrze nowego samolotu 787-8 Polskich Linii Lotniczych LOT
Wnętrze kabiny nowego samolotu klasy biznes 787-8 Polskich Linii Lotniczych LOT

Zmodernizowane siedzenia będą także wyposażone w 17,3-calowe ekrany rozrywkowe 4K, dostarczone przez firmę Szafran Innowacje pasażerskie. System IFE będzie także umożliwiał parowanie słuchawek Bluetooth w całym samolocie.

READ  We mgle tragedii

Pasażerowie klasy biznes będą mieli na pokładzie dostęp do USB-C, zasilania sieciowego i opcji ładowania bezprzewodowego. Samolot nie będzie wyposażony w starszą opcję zasilania USB-A.Nowa klasa ekonomiczna premium od LOT 787

Zobaczysz ekonomiczną kabinę premium Recaro PL3530 Fotele zamontowane. Zachowa układ 2-3-2, ale zostanie zmodernizowany do 13,3-calowych wyświetlaczy 4K firmy Safran. Ta kabina będzie wyposażona w złącze USB-C i zasilanie prądem zmiennym na każdym siedzeniu.

Wyjątkowa ekonomiczność planowanej modernizacji samolotów 787-8 PLL LOT
Wyjątkowa ekonomiczność planowanej modernizacji samolotów 787-8 PLL LOT

Nowa klasa ekonomiczna od LOT 787

W klasie ekonomicznej pasażerowie będą podróżować Recaro CL3810 wyposażonym w sześciokierunkowy zagłówek. Economy będzie miał te same 13,3-calowe wyświetlacze co Premium Economy, ale do zasilania będzie tylko USB-C.

Oszczędność planowanej modernizacji samolotu 787-8 PLL LOT
Oszczędność planowanej modernizacji samolotu 787-8 PLL LOT

Fotele klasy ekonomicznej będą produkowane w zakładzie Recaro w Świebodzinie w Polsce, na ten detal obie strony chętnie zwracają uwagę w swoich reklamach.

Internet na pokładzie o globalnym zasięgu

Flota 787-8 będzie także wyposażona w pokładową usługę internetową od Viasat. LOT stwierdza w komunikacie, że będzie on dostępny „na pokładach wszystkich polskich samolotów szerokokadłubowych LOT… zapewniających globalny zasięg”, przy czym wskazane są jedynie wewnętrzne modyfikacje modelu 787-8. Nie jest jasne, czy Wi-Fi zostanie zainstalowane oddzielnie od modernizacji wnętrza w modelu -9, czy też będzie czekać na aktualizację po skompletowaniu floty pojazdów Sub-8.


Usługa, o którą prosisz, gdy tu jesteś..

Czy podobała Ci się treść? Albo nauczyć się czegoś przydatnego? A może ogólnie myślisz, że to rodzaj historii, którą chciałbyś oglądać częściej? Jest rozważane Wesprzyj witrynę darowizną (każda kwota pomoże). Pomaga mi zachować niezależność i uniknąć blokady karty kredytowej.