Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lot testowy Boeinga Starlinera opóźniony do 2022 r.

NASA oficjalnie Płatne uruchomienie Agencja ogłosiła swój program Orbital Flight-Test 2 do przyszłego roku, ponieważ kontynuuje prace nad problemem z oksydacyjnym zaworem izolacyjnym na pokładzie statku kosmicznego Starliner Boeinga.

Agencja powiedziała w Post na blogu Kontynuuje ocenę potencjalnych okien startowych dla misji: „Zespół pracuje obecnie nad możliwościami w pierwszej połowie 2022 r. w oczekiwaniu na gotowość instrumentu, manifest rakietowy i dostępność stacji kosmicznej” – czytamy w publikacji.

Steve Stitch, dyrektor Commercial Crew Program NASA, dodał, że jest to „złożona kwestia” dotycząca trudno dostępnych części statku kosmicznego, która wymaga „systematycznego podejścia i inżynierii dźwięku, aby skutecznie ją zbadać”.

Starliner Boeinga jest jednym z dwóch pojazdów zaprojektowanych do przewozu pasażerów do iz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w ramach Programu Załóg Komercyjnych NASA. SpaceX Crew Dragon to kolejny. NASA wymagała od każdej firmy uruchomienia bezzałogowego lotu testowego, a następnie załogowego lotu testowego w ramach procesu. Do tej pory Starliner wykonał jeden lot bez załogi, ale ucierpiał Problemy z oprogramowaniem zanim dotrze do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Boeing miał nadzieję latać Starlinerem Bez pasażerów latem przy drugiej próbie lotu bezzałogowego, ale na kilka godzin przed startem, firma znalazła problemy z niektórymi Zawory oporowe statku kosmicznego NASA odwołała premierę

wcześniej w tym tygodniu, NASA ogłasza, że ​​zmienia przydział astronautów którzy mieli latać następnymi lotami Starlinera do następnego lotu SpaceX. Nicole Mann i Josh Cassada polecą na piątą załogową misję SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną, obecnie zaplanowaną na jesień 2022 roku.

READ  Kosmiczna skała jest warta 25 000 dolarów, jeśli można ją znaleźć na Ziemi