Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Loco Films przejmuje „Kobietę na dachu” przed premierą Tribeca (na wyłączność) |  Aktualności

Loco Films przejmuje „Kobietę na dachu” przed premierą Tribeca (na wyłączność) | Aktualności

Francuska firma dystrybucyjna Loco Films zapewniła międzynarodowe prawa polskiej reżyser Annie Jadowskiej kobieta na dachuzdobywca nagrody Best Pitch in Polish Days Screen International w zeszłym roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Film opowiada o kobiecie, granej przez aktorkę teatralną Dorotę Bhumikalę, która wydaje się żyć normalnym życiem, aż pewnego dnia postanawia obrabować bank uzbrojony w nóż kuchenny. Potem odkrywa, że ​​jej potrzebę pieniędzy przewyższa jedynie potrzeba miłości.

„Cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek tak mocną i niekonwencjonalną historię”, powiedział Laurent Daniélou, dyrektor generalny Loco Films. „To historia, do której nie jest się przyzwyczajonym oglądać w filmach, subtelny portret 60-letniej kobiety, która zrobi wszystko, co w jej mocy – legalnie lub w inny sposób – aby zapewnić sobie bardziej satysfakcjonujące życie”.

Loco Films zaprezentuje finalny film kupującym w Cannes w przyszłym tygodniu. Będzie miał swoją światową premierę na Tribeca Film Festival w Międzynarodowym Konkursie Narracyjnym w czerwcu.

kobieta na dachu Jest to polsko-francusko-szwedzka koprodukcja Marii Plicherskiej z warszawskiego Donten & Lacroix Films z Blick Productions, Arte France Cinéma i szwedzkim GarageFilm.

Blicharska i Jadowska pokazały pierwsze ujęcia kobieta na dachu W ramach działu Work in Progress w Polish Days w sierpniu zeszłego roku byli trzecimi zdobywcami nagrody Screen International Best Pitch po dramacie górskim Leszka Dawida. szeroki szczyt W 2019 roku „Wygląd” Jakuba Piątka Godziny szczytu w roku 2020.

READ  Jedziesz do Wielkiej Brytanii? Sprawdź to podróżując