Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pięć nowych talentów do obejrzenia w Cannes

wydane w:

Paryż (AFP) – Na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes są poważni wojownicy i wielkie znane nazwiska, od Toma Cruise’a przez Baza Luhrmanna po Davida Cronenberga.

Ale Cannes to także odkrywanie nowych talentów, więc oto niektóre z nazwisk, które robią „le buzz” przed otwarciem festiwalu 17 maja.

– Butler Austin –

Butler przygotowuje się do zagrania w niebieskich zamszowych butach w filmie biograficznym Luhrmanna Król, którego premiera odbędzie się w Cannes 25 maja.

30-latek zyskał sławę w serii ról w thrillerach dla nastolatków w Nickelodeon i Disney Channel, zanim przeszedł do filmów, w szczególności jako członek rodziny Mansona w „Pewnego razu w Hollywood” Quentina Tarantino.

Ale są wybierani przez „Moulin Rouge!” Reżyser, który gra Elvisa Presleya – wraz z Tomem Hanksem jako reżyserem rock and rolla, pułkownikiem Tomem Parkerem – musi upewnić się, że zawsze jest w pamięci wszystkich.

– Lola Kevoron –

Wokół francuskiego filmu „Rodeo”, który jest pokazywany w sekcji Un Certain Regard, o młodej kobiecie, która infiltruje gang motocyklowy, wykonując śmiałe akrobacje, jest już dużo szumu. „Przemówienie festiwalowe i przeklęte wydarzenie jeszcze się jeszcze nie rozpoczęły” – napisał w tym tygodniu IndieWire.

„Rodeo” to pierwszy film fabularny 31-letniej Loli Kevoron, która wychowała się częściowo w Saint-Denis pod Paryżem i zwróciła na siebie uwagę serią krótkich filmów o życiu na niespokojnych przedmieściach miasta.

– powiedział Rustaie –

Pomimo wszystkich wyzwań, jakie ich przywódcy religijni narzucili irańskim filmowcom, kraj ten ma dobrze prosperującą scenę kinową, a postacie takie jak Jafar Panahi i Asghar Farhadi zdobywają nagrody na całym świecie.

Variety określiła „Just 6,5” Saeeda Rusataia jako „porywający thriller oderwany od rzeczywistości”. Ata Kinari AFP

Czy Saeed Rusatai mógłby dołączyć do ich szeregów? W wieku 32 lat zainicjował już swój thriller „Tylko 6,5”, a teraz rywalizuje w Cannes z „Braciami Leili” o rodzinie, która walczy o związanie końca z końcem w okaleczonej, napiętej sankcjami gospodarce Iranu.

READ  Tencent przejmuje 1C Entertainment Group

Z dzielnicy robotniczej w Teheranie Rustaei powiedział lokalnej gazecie Shargh: „Mam obowiązek społeczny wobec klasy, w której mieszkam… W moich filmach nie ma nic symbolicznego”.

Agnieszka Smoczyńska

Polska reżyserka debiutuje w języku angielskim niepokojącą historią z życia wziętą o bliźniakach z samotnej czarnej rodziny z małego walijskiego miasteczka, którzy odmawiają rozmowy z nikim innym i ostatecznie podążają ścieżką zbrodni i tragedii.

43-letnia Smoczyńska odniosła międzynarodowy sukces swoim ekscentrycznym debiutem „Przynęta” w 2015 roku o dwóch siostrach syrenach, które zakochują się w tym samym mężczyźnie. Tutaj wyciągam mnie z niesamowitej książki z lat 80-tych.

Lee Jong Jae

Lee nie jest nową twarzą, ponieważ jest znany milionom na całym świecie ze swojej głównej roli w przeboju Netflix „Gra kalmary”. Ale 49-latek może zdobyć nowy poziom międzynarodowego uznania, gdy po raz pierwszy jako reżyser przejdzie po czerwonym dywanie w Cannes.

Lee Jung-jae zdobył w tym roku nagrodę Screen Actors Guild Award za rolę 456. gracza w „Squid Game”.
Lee Jung-jae zdobył w tym roku nagrodę Screen Actors Guild Award za rolę 456. gracza w „Squid Game”. Patrick T. Fallon AFP

Poza konkursem, w którym pojawił się również Lee, „Hunt” to thriller polityczny, którego akcja rozgrywa się w latach 80. podczas inwazji na północnego sąsiada Korei Południowej.