Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liczba ofiar śmiertelnych w mieszkaniach w Miami wzrasta do 78, gdy powrót do zdrowia sięga 16 dnia | Upadek mieszkania w Miami

Liczba ofiar śmiertelnych w zawaleniu się budynku mieszkalnego w Miami wzrosła w piątek do 78, liczby, którą burmistrz nazwał „łamiącą serce” i „oszałamiającą”, gdy ratownicy pracowali przez 16 dzień, aby znaleźć ofiary pod gruzami.

Brakuje jeszcze 62 innych osób. Nikogo nie znaleziono żywego od wczesnych godzin po upadku budynku 24 czerwca.

Burmistrz Miami-Dade Daniela Levine Cava powiedziała, że ​​pilnie trwają prace nad odzyskaniem ofiar.

„To zdumiewająca i rozdzierająca serce liczba, która ma na nas wszystkich głęboki wpływ” – powiedziała o nowych ofiarach śmierci.

W czwartek minister spraw zagranicznych Paragwaju powiedział w raporcie radiowym, że wśród znalezionych ciał znajdowało się ciało siostry pierwszej damy tego kraju. Według doniesień, w budynku, w którym się zawalił, przebywało kilku Latynosów. Ratownicy koncentrują się teraz na poszukiwaniu szczątków, a nie tych, którzy przeżyli, którzy przysięgli kontynuować poszukiwania ofiar, dopóki nie usuną wszystkich gruzu na miejscu.

Wyczerpujące poszukiwania ocalałych przekształciły się w wysiłki na rzecz odzyskania zdrowia w środę o północy po tym, jak władze stwierdziły, że doszły do ​​dręczącego wniosku, że „nie ma szans na życie” pod gruzami budynku mieszkalnego Champlain Towers South w Surfside.

Nadzieja na znalezienie ocalałych na krótko ożyła, gdy robotnicy zburzyli to, co pozostało z budynku, umożliwiając dostęp do nowych obszarów gruzu. Istnieją pewne puste przestrzenie, w których ocaleni mogli zostać uwięzieni, głównie w piwnicy i garażu, ale nikogo nie znaleziono żywego. Zamiast tego zespoły odzyskały kilkanaście dodatkowych ofiar.

Nikt nie został wyciągnięty żywy od wczesnych godzin po zawaleniu się 12-piętrowego budynku 24 czerwca.

Urzędnicy państwowi i samorządowi zobowiązali się do pomocy finansowej rodzinom ofiar, a także mieszkańcom budynku, którzy przeżyli i utracili cały swój dobytek.

Tymczasem władze otwierają dochodzenie przed ławą przysięgłych w sprawie awarii. Rodziny złożyły co najmniej sześć pozwów.

READ  Archeolog twierdzi, że łowcy-zbieracze zajmowali się głównie kolekcjonerami archeologii