Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Lekarze powiedzieli, że to może być dla mnie koniec drogi – więc wyruszyłem ostro w drogę”.

Kate Gross, lat 50, przeszła z piekła raka do przygody z rikszą, pakując się i podróżując po Europie po tym, jak przeżyła trzy śmiertelne diagnozy

Kate i Jason podróżowali po Wielkiej Brytanii i niektórych częściach Europy

Sprzedawanie zamka, kolby i beczki w wieku 50 lat, aby zamieszkać w kamperze, może wydawać się dla większości ludzi kryzysem wieku średniego.

Ale dla Kate Gross było to świętowanie tego, jak cenne jest życie — po przetrwaniu trzech diagnoz raka.

Jej świat i marzenia o macierzyństwie z mężem Jasonem zostały rozdarte przez dwie dekady wyczerpującego i wyczerpującego leczenia, gdy choroba powracała. W pewnym momencie lekarze powiedzieli jej, że kolejny guz może być końcem drogi.

Kiedy więc śmiercionośny Covid przybył w zeszłym roku, ona i jej mąż Jason zdecydowali, że nadszedł czas, aby zamiast tego wybrać inną trasę – i żyć w biegu i chwilą.

„Nie potrzebowaliśmy domu, bo nie mieliśmy komu go zostawić, w każdym razie to tylko kupa cegieł” – mówi Kate. Więc sprzedaliśmy go i umieściliśmy na nim większość naszych rzeczy eBay Zostawiliśmy pracę”.Kate i Jason kochają życie w trasie
(

zdjęcie:

instagram.com/forevercopilots)
Para wykorzystała gotówkę na zakup przyczepy mieszkalnej i wyszła z pozostałymi rzeczami – i kotką Elsą.

Od kwietnia 2021 r. koncertowali w New Forest, West Country i Cotswolds – z Europą na liście, gdy kończą się ograniczenia.

Kate nie żałuje.

Mimo, że dwukrotnie przeszła mastektomię, niezliczone cykle chemioterapii i usunięcie jajników – co zakończyło jej szansę na posiadanie dzieci – nigdy nie straciła z oczu swojego pozytywnego nastawienia do życia.

„Wydaje się to dziwne, ale czuję się bardzo szczęśliwa” – mówi. „Pomimo jej siły niczego bym nie zmieniła.

„To, przez co przeszłam, uczyniło ze mnie silną osobę, jaką jestem dzisiaj.

„Życie to nie próba, więc wykorzystaj każdą chwilę tak dużo, jak to możliwe”.

Męka Kate rozpoczęła się w 2002 roku, kiedy podczas pracy jako kierownik obsługi klienta w Southampton poczuła przeszywający ból w klatce piersiowej.Paddleboarding to tylko jedno z hobby pary
(

zdjęcie:

instagram.com/forevercopilots)
Wspomina: „Poczułam ogromny guzek w lewej klatce piersiowej i spanikowałam. Zadzwoniłam do mojego lekarza rodzinnego, ale powiedział, że 32 lata było za młode na raka, więc musiała to być cysta, a czas oczekiwania na badanie wynosił sześć do osiem tygodni.”

Na szczęście dostałem prywatną opiekę medyczną i zrobiłem USG i mammografię w ciągu 24 godzin, chociaż tak naprawdę nie spodziewałem się złych wiadomości.

„W momencie, gdy po raz pierwszy usłyszałem słowo rak, zatrzymało mi się serce”.

Biopsje wykazały, że był to stopień III, a Kate przeszła sześciomiesięczną chemioterapię, po której nastąpiła jednoczesna mastektomia i rekonstrukcja.

Przeszła pełne leczenie, ale po pięciu latach znalazła guzek w drugiej piersi, który był w drugim etapie. Kolejna chemioterapia, a potem druga mastektomia, po której Kate weszła we wczesną menopauzę.

Wykazał również pozytywny wynik testu na mutacje w genie BRCA2, który pomaga tłumić nowotwory. Wybrała więc profilaktyczne usunięcie obu jajników.Kate i Jason mieli wiele nowych przygód
(

zdjęcie:

instagram.com/forevercopilots)
Aby uzyskać więcej wspaniałych historii dotyczących zdrowia i stylu życia, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj

Kate wyjaśnia: „Próbowaliśmy mieć dziecko i rozmawialiśmy o usunięciu i zamrożeniu moich komórek jajowych przed pierwszą rundą chemioterapii, ale nie było na to czasu.

„Brak możliwości posiadania dzieci jest druzgocący, ale nie wtedy, gdy myślałem o tym jako o wyborze między moim życiem a czymś, co jeszcze nie istniało”.

W 2012 roku nadszedł trzeci cios. Rutynowy skan CT ujawnił raka w stadium 4 w jej wątrobie. – To był najtrudniejszy moment – ​​powiedziała Kate.

„Normalnie nie przeżywasz raka w stadium IV, ale nie byłem jeszcze gotowy na śmierć. Lekarz powiedział, że gdyby znalazł więcej niż jeden guz, byłby on nieoperacyjny i oznaczałby koniec drogi do opcji leczenia. Byłem całkowicie poza zasięgiem grunt.”Nazywali to karawaną van Beuren
(

zdjęcie:

instagram.com/forevercopilots)
Na szczęście operacja ujawniła tylko jeden guz, więc tylko jedna ósma jej wątroby musiała zostać usunięta. Od tego czasu Kate zebrała tysiące na badania nad rakiem, dołączając do Race for Life i organizując imprezy zbierania funduszy.

Kiedy 48-letni inżynier elektronik Jason dostał pracę w Szwecji, spędzili tam trzy lata.

Para miała już Volkswagena po tym, jak zakochała się w jednym z nich na wakacjach i zabrała go ze sobą na weekendowe zwiedzanie Skandynawii.Życie kołysze się, gdy Kate spostrzega Dartmoor
(

zdjęcie:

instagram.com/forevercopilots)
Ale po powrocie do domu, do brytyjskiej blokady w maju 2020 roku, podjęli odważną decyzję, by wyruszyć w drogę na stałe.

Kate mówi: „Mój doradca powiedział, że nie będę mieć Covida bardziej niż ktokolwiek inny, ale Jason cierpiał na choroby związane ze stresem i zdecydowaliśmy, że do przejścia na emeryturę musi być coś więcej niż praca. Chcieliśmy żyć chwilą. ”

Para sprzedała swój dom w Bournemouth w styczniu i kupiła siedmiometrową przyczepę stacjonarną, którą nazwali Bjorn.Kate ze swoją kotką Elsą – która również kocha życie w przyczepie
(

zdjęcie:

instagram.com/forevercopilots)
W kwietniu rozpoczęli tournée po Wielkiej Brytanii, mając nadzieję, że w końcu spędzą zimę w Hiszpanii, Portugalii i Maroku – wracali co sześć miesięcy na badania kontrolne Kate. Żyją z dochodów ze sprzedaży domu i jajka, które uratowali podczas ich pobytu w Szwecji.

„Nie ruszamy się codziennie”, mówi Kate. „Mamy tendencję do pozostawania w pobliżu co tydzień, aby dać nam czas na odkrywanie.

„W niektóre dni nie mamy ochoty nic robić, więc mamy dzień wolny. Wieczorem siedzimy na zewnątrz, jeśli jest pogoda Śliczny. Mamy większość domowych udogodnień, takich jak telewizor, projektor i mnóstwo zabawek.

„Mamy prysznic, toaletę i umywalkę w naszej małej łazience, kuchenkę gazową i lodówko-zamrażarkę.Nie ma piekarnika, ale mamy frytownicę i robimy pranie w pralniach lub w obozie.

„Elsa to uwielbia. Ma uprząż i smycz. W zależności od tego, gdzie jesteśmy, wędruje, ale zawsze wraca.„Tęsknię za starymi przyjaciółmi, z którymi kiedyś pływałem, pływałem i spacerowałem – ale najlepszą rzeczą jest wolność i nie martwienie się o codzienny stres związany z pracą i dojazdami. Nawiązaliśmy wspaniałe przyjaźnie i łączymy się z tyloma ludźmi, którzy tak żyją styl życia.

„Chcieliśmy wyjść i odkrywać, póki jeszcze mogliśmy. Po prostu nie możemy się doczekać naszej wspólnej przyszłości”.

„Moja walka o zdrowie uświadomiła nam, że życie jest krótkie, ale istnieje życie po raku i trzeba wykorzystywać każdą okazję, kiedy tylko można”.

  • Kate wspiera Cancer Research UK Race for Life we ​​współpracy z Tesco. Biegać, chodzić lub biegać. Zapisz się na lokalne wydarzenie na racforlife.org i zbierz fundusze na badania ratujące życie. Śledź podróż Kate na Instagramie @forevercopilots

READ  Ogromna liczba serwerów jest uruchamiana online dla następnej dużej gry wideo