Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kristen Stewart szczerze o swojej roli w „Spencer”. Wcześniej nie interesowało jej życie Diany ani rodzina królewska

W czerwcu 2020 roku ogłoszono, że Twilight’s Bella dołączyła do obsady, by zagrać legendarną księżną w filmie Spencer. Obsada Stewarta do roli tytułowej spotkała się z mieszanym przyjęciem, ale wielu sceptyków zmieniło zdanie po obejrzeniu pierwszego zwiastuna produkcji. Podobieństwo Kristen Stewart do Diany jest zdumiewające. Na miesiąc przed premierą filmu aktorka udzieliła wywiadu dla Entertainment Weekly, w którym zdradziła, jak czuje się w tej ważnej roli.

Obejrzyj wideo
Spencera. Zwiastun filmu Księżna Diana

Meghan Markle z ulubioną torebką Diany. Jego projekt zawierał ukrytą wiadomość

Kristen Stewart za rolę w Spencer

Kristen Stewart, która grała Dianę, nie miała łatwego zadania nie tylko dlatego, że brytyjską księżną nadal uwielbiają tłumy ludzi. Aktorka z pewnością nie ucieknie od porównania z docenioną przez krytyków Emmą Corinne w czwartym sezonie The Crown, którego premiera odbyła się jesienią 2020 roku. Stewart przyznała jednak, że jest fanką serialu i że występ Corinne był dla niej zabawny. Powiedziała też, że pewnej nocy obejrzała cały czwarty sezon.

Księżna Kate złożyła hołd księżnej Dianie. Ich kreacje są uderzająco podobne

Stewart przyznała również publicznie, że nie przejmowała się zbytnio życiem księżnej przed wcieleniem się w rolę Diany. W 1997 roku, kiedy Kristen zmarła, miała zaledwie siedem lat i nie dogadała się z nią zbyt dobrze. Powiedziała jednak, że jej zdaniem fakt, że nie była zaangażowana w życie rodziny królewskiej, ułatwił jej grę w panią Di:

Nie pochodzę z Wielkiej Brytanii, ani nie byłem szczególnie zaangażowany w życie rodziny królewskiej. To była naprawdę czysta karta, którą potrafię przetrawić w bardzo instynktowny sposób – zdradził Stewart w wywiadzie dla Entertainment Weekly.

Spencera. Jaka jest data polskiej premiery filmu?

„Spencer” trafi do polskich kin 5 listopada 2021 roku. Produkcja skupia się na okresie życia księżnej po jej decyzji o rozwodzie z Karolem i opuszczeniu brytyjskiej rodziny królewskiej. Oprócz Kristen Stewart w obsadzie znalazły się również:

  • Jack Farthing jako książę Karol
  • Jack Neelen jako książę William
  • Freddy Spry jako książę Harry
  • Stella Junit jako królowa Elżbieta II
  • Richard Samuel jako książę Filip
READ  Uhonorowanie pianisty w Government House za jego muzyczną spuściznę