Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Korea Północna: Podejrzewana awaria rakiety po wystrzeleniu, Korea Południowa mówi |  Korea Północna

Korea Północna: Podejrzewana awaria rakiety po wystrzeleniu, Korea Południowa mówi | Korea Północna

Wojsko Korei Południowej poinformowało, że Korea Północna wystrzeliła w środę „niezidentyfikowany pocisk”, który okazał się nieskuteczny natychmiast po jego wystrzeleniu, po tym jak japońskie media poinformowały o podejrzeniu wystrzelenia pocisku.

Ministerstwo Obrony Korei Południowej poinformowało, że podejrzany pocisk został wystrzelony z bazy lotniczej poza Pjongjangiem, stolicą północy.

lotnisko było? Witryna wielu ostatnich premier, w tym dwa, które według USA i Korei Południowej były testami systemu międzykontynentalnych rakiet balistycznych (ICBM). Korea Północna powiedziała, że ​​te testy miały na celu opracowanie komponentów do satelity rozpoznawczego.

Korea Północna wystrzeliła w tym roku pociski z bezprecedensową częstotliwością, przeprowadzając 5 marca swój dziewiąty test broni i ściągając potępienie ze Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej i Japonii.

Podczas dwóch ostatnich startów pociski północnokoreańskie latały na średnim dystansie, a eksperci twierdzą, że Korea Północna może ostatecznie przeprowadzić test ICBM pełnego zasięgu.

Ten obraz dostarczony przez rząd Korei Północnej pokazuje, co mówi, że jest to test rakiety naddźwiękowej w Korei Północnej 5 stycznia 2022 r. Zdjęcie: AP

Korea Północna powiedziała, że ​​przetestowała kamery i inne systemy pod kątem satelity szpiegowskiego i opublikowała, jak twierdziła, zdjęcia wykonane z kosmosu podczas tych testów, ale nie potwierdziła, który pocisk lub pocisk wystrzelił.

Eksperci twierdzą, że Korea Północna dąży do zwiększenia swoich zdolności ICBM, próbując umieścić na orbicie swojego pierwszego satelitę szpiegowskiego. Władca Korei Północnej, Kim Dzong Un, zobowiązał się do zdobycia międzykontynentalnego pocisku balistycznego i satelity szpiegowskiego wśród wielu zaawansowanych systemów uzbrojenia, które, jak twierdzi, musi poradzić sobie z tym, co nazywa amerykańską wrogością.

Przedstawiciele USA i Korei Południowej twierdzą, że Korea Północna wydaje się odnawiać niektóre tunele w swoim zamkniętym miejscu testów jądrowych.