Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kim jest Dawid Zasław?  Wszystko o dyrektorze generalnym Warner Bros.  Odkrycie wśród złomowania DC i nowego 10-letniego planu

Kim jest Dawid Zasław? Wszystko o dyrektorze generalnym Warner Bros. Odkrycie wśród złomowania DC i nowego 10-letniego planu

David Zaslav jest nowym prezesem i dyrektorem generalnym Warner Bros. Odkrycie. Ponieważ firma przeszła ostatnio pewne zmiany w swojej strukturze biznesowej, spekuluje się, że całkowicie dystansuje się od Snyderverse.

Co więcej, nadchodzi Dziewczyna nietoperz Film został opóźniony, a studio Warner Bros. Teraz próbuje odtworzyć strukturę Marvel Cinematic Universe (MCU). Według Collider, dyrektor generalny David Zaslav przyznał, że to samo jest „coś, co naszym zdaniem mogłoby być lepsze”.

Według Collidera Zaslav w nowym oświadczeniu zauważył, że ich działalność przeszła „reset”. Ponadto prezes wspomniał również o „dziesięcioletnim planie skoncentrowanym wyłącznie na kapitale”. Zaslav przyznał więcej na ten sam temat, komentując, że plan był „bardzo podobny do struktury, którą Alan Horn i Bob Iger tak skutecznie połączyli z Kevinem Feige w Disney”.

Zaslav zauważył ponadto, że nowa strategia skupi się głównie na „jakości”. Dodał ponadto:

„DC to coś, co możemy ulepszyć i teraz skupiamy się na tym. Mamy kilka świetnych filmów DC w przygotowaniu”. Czarny Adam i Shazam! i „Flash”. Pracujemy nad nimi wszystkimi. Widzieliśmy je i uważamy, że są świetne i możemy je ulepszyć. Tak właśnie zrobił Mike. [De Luca] i bam [Abdy, Warner Bros.’ new motion picture heads] oni to robią.”


Wszystko, co wiemy o Davidzie Zaslavie, dyrektorze generalnym Warner Bros.

Chociaż dużo się mówiło o jego pracy, media społecznościowe były zainteresowane dowiedzeniem się, kim jest David Zaslav. Urodził się w polskiej i ukraińskiej rodzinie żydowskiej 15 stycznia 1960 roku. Jeszcze w szkole przeniósł się do Rockland County, gdzie uczył się lat licealnych w Ramapo High School. Został również koronowany na kapitana uniwersyteckiej drużyny tenisowej.

Zaslav połączył AT&T i Discovery, aby pełnić funkcję dyrektora generalnego fuzji Warner Bros. Discovery od kwietnia 2022 r. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa Discovery Inc. Od 16 listopada 2006 r. Jego kadencja wygasła 8 kwietnia 2022 r., kiedy zaczął przewodniczyć fuzji WarnerMedia. Przedłużając kontrakt, Zaslav otrzymał znaczne opcje na akcje o wartości co najmniej 190 milionów dolarów.

David Zaslav ukończył z wyróżnieniem Boston University School of Law. Posiada również tytuł Bachelor of Science uzyskany na Uniwersytecie Binghamton. Przed rozpoczęciem współpracy z Discovery Zaslav pracował dla NBCUniversal, gdzie uruchomił CNBC i MSNBC. Później skupił się na pracy dla Bravo, CNBC World, ShopNBC, Telemundo, SCI FI, Telemundo Puerto Rico, Sleuth, mun2, Trio, USA Network, Universal HD, Olympics i NBC Weather Plus, które były integralną częścią telewizji kablowej i telewizja Lokalna, lokalna telewizja i dystrybucja nowych mediów. Pracował również jako prawnik w firmach LeBoeuf, Lamb, Leiby i MacRae w Nowym Jorku.

Plakat z DCEU & # 039;  Wonder Woman (Obraz za pośrednictwem IMDb)
Plakat Wonder Woman DCEU (zdjęcie za pośrednictwem IMDb)

Więcej o Davidzie Zaslavie jako prezesie Warner Bros.

Podczas gdy wiele osób jest sceptycznie nastawionych do posunięć Zaslava, kieruje on Discovery od 2007 roku i wdrożył szereg inicjatyw skoncentrowanych na wzroście i wydajności. Firma rozrosła się do 3 miliardów widzów na całym świecie, będąc jednocześnie znaną na całym świecie. Ugruntowała również swoją pozycję na czołowych pozycjach na głównych rynkach międzynarodowych.

David Zaslav pracuje również jako główna część Sirius XM Radio, Inc. , National Cable and Telecommunication Association, Cable Center, Grupo Televisa, New York City Partnership oraz USC Shoah Foundation.

READ  Oglądaj i przesyłaj strumieniowo online za pośrednictwem serwisu Netflix

W nowych dyskusjach strategicznych David Zaslav zauważył również, że podczas gdy skupimy się na premierach kinowych, „wiele filmów zostanie wydanych z krótszymi oknami … i z różnymi kampaniami marketingowymi. Ale zawsze będziemy zwinni, a koncentracja będzie na scenie”. Dodał ponadto:

„Wierzymy, że możemy zbudować bardziej zrównoważony, długoterminowy rozwój biznesu z DC, a w ramach tego skupimy się na jakości. Nie zamierzamy wypuszczać żadnych filmów, zanim nie będą gotowe… Skupimy się na tym, jak czy na ogół robimy każdy z tych filmów najlepiej, jak potrafimy?”

Jednak kolejną informacją, która została ujawniona podczas ważnej rozmowy dla inwestorów, jest plan uczynienia Discovery+ i HBO Max ujednoliconą platformą streamingową. Na początku tego roku Zaslav zauważył fuzję HBO Max i Discovery Plus. Według The Verge zauważył:

„Naszym celem jest konkurowanie z wiodącymi usługami streamingowymi, a nie wygranie wojny o wydatki”.

W tym samym wcześniejszym apelu dyrektor finansowy Gunnar Wiedenfels wspomniał również, że nowa firma będzie przede wszystkim zainteresowana „efektywnością treści”.

Podkreślając jakość nowego wezwania inwestora, David Zaslav zauważył, że podjęto decyzję o zaoferowaniu klientom lepszych doświadczeń. Mówi się, że HBO Max wycofuje się z oryginalnej produkcji, aby skupić się bardziej na projektach filmowych.

David Zaslav o Black Adamie, Shazamie 2 i Flashu: „Widzieliśmy je i uważamy, że możemy to poprawić”.#WarnerBrosOdkrycie


David Zaslav stwierdził również, że filmy, które były zbyt drogie do streamowania, nie miały większego ekonomicznego sensu. Jednak The Wrap zauważa, że ​​podczas gdy dyrektor generalny omawiał przyszłe plany związane z ekspansją DC, akcje firmy spadły o 14%.