Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kierowcy ciężarówek Trumpa odmawiają wjazdu do Nowego Jorku po wyroku w sprawie oszustwa na kwotę 350 milionów dolarów

Kierowcy ciężarówek Trumpa odmawiają wjazdu do Nowego Jorku po wyroku w sprawie oszustwa na kwotę 350 milionów dolarów

Kierowcy ciężarówek popierający byłego prezydenta Donalda Trumpa oświadczyli, że nie pojadą do Nowego Jorku, aby podkreślić swoje rozczarowanie orzeczeniem w sprawie oszustwa cywilnego, na mocy którego Trump ukarał grzywną w wysokości ponad 350 milionów dolarów.

16 lutego sędzia Arthur Engoron orzekł, że Trump, jego dwaj synowie, współpracownicy Trump Organisation i majątek Trumpa odpowiadają za dziesiątki milionów dolarów. Podczas gdy Trumpowi – jego spółkom i funduszowi powierniczemu – nakazano zapłacić ponad 350 milionów dolarów plus odsetki, jego dzieciom również nakazano zapłacić prawie 4 miliony dolarów. Wygląda na to, że wielu kierowców ciężarówek w całym kraju sprzeciwiło się temu orzeczeniu.

Mężczyzna znany w Internecie jako Chicago Ray opublikował wideo

„Nie wiem, jak daleko jest w całym kraju ani ilu kierowców ciężarówek zacznie odmawiać przewozu ładunków do Nowego Jorku, ale powiem ci jedno: jeździsz po okolicy i wszystko rozumiesz” – powiedział. powiedział. .

„Mamy dość tego, że lewicowcy zadzieracie z Trumpem” – kontynuował, nosząc kapelusz z logo Trumpa. „Naszych szefów nie będzie obchodziło, czy odrzucimy ciężary. Pójdziemy gdzie indziej, dobrze? Wiesz, jak trudno jest dostać się do Nowego Jorku w jednym z tych miejsc. ” [vehicles]?”

„Kierowcy ciężarówek są gotowi na Trumpa” – powiedział, po czym zacytował jeden z jego wersów, nazywając orzeczenie „ingerencją w wybory”.

Wygląda na to, że wideo wzbudziło zainteresowanie. Od niedzielnego poranka wyrażenie „Bojkot Nowego Jorku” zdobywało popularność w serwisie X i pojawiło się w nim ponad 13 000 postów.

Nie jest jasne, czy bojkot faktycznie nastąpi. Ale Chicago Ray nie jest jedyną osobą, która wyraża swój sprzeciw wobec wyroku w sprawie oszustwa cywilnego.

READ  Były premier Sudanu ostrzega przed wojną domową, która może być „koszmarem dla świata” | Sudan

Elena Cardone, żona bogatego inwestora na rynku nieruchomości Granta Cardone, założyła stronę GoFundMe o nazwie „Stań z Trumpem; Ufunduj niesprawiedliwy wyrok w wysokości 355 milionów dolarów. Jej mąż wyjaśnił w X, że „100% środków zostanie przekazanych Organizacji Trumpa na obronę tego absurdalnego orzeczenia”.

„Stanowczo stoję po stronie prezydenta Donalda Trumpa w obliczu – moim zdaniem – bezprecedensowego i niesprawiedliwego traktowania przez niektóre elementy wymiaru sprawiedliwości w Nowym Jorku” – napisała na stronie.

Odkąd pani Cardone rozpoczęła kampanię zbierania funduszy, zebrała już ponad 240 000 dolarów.

Silna reakcja na orzeczenie w sprawie oszustwa cywilnego może służyć jako wskaźnik tego, jak Ameryka zareaguje na wynik toczących się obecnie procesów sądowych, przed którymi stoi Trump przed sądami federalnymi i stanowymi.