Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Karlowe Wary autorstwa Viti Robin Wright i Kristin Vachon – Deadline

Karlowe Wary autorstwa Viti Robin Wright i Kristin Vachon – Deadline

Aktorka i reżyserka Robin Wright będzie gościem specjalnym Gali Zamknięcia w Karlowych Warach 8 lipca, odbierając Honorową Nagrodę Prezydenta festiwalu.

W trakcie swojej kariery Wright otrzymała trzy nominacje do Złotego Globu, a jej zwycięstwa nadeszły w 2014 roku; pięć nominacji do nagrody Screen Actors Guild (SAG); oraz pięć kolejnych nominacji do nagrody Emmy dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym za rolę w serialu Netflix domek z kart.

Tego wieczoru wręczenie nagrody Wright poprzedzi film zamykający festiwal, Woody Harrelson – gwiazda Mistrzowie. Film, wyreżyserowany przez Bobby’ego Farrelly’ego, opowiada historię byłego trenera koszykówki niższej ligi, któremu sąd nakazuje zarządzanie drużyną graczy z niepełnosprawnością intelektualną. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że pomimo jego sceptycyzmu, ten zespół może zajść dalej, niż kiedykolwiek sobie wyobrażał. Film został otwarty w Stanach Zjednoczonych w marcu.

Karlowe Wary uhonorują również potężną niezależną producentkę Christine Vachon przed premierą jej najnowszego filmu pt. duchy przeszłościReżyseria Celine Song. Film zadebiutował na Sundance, gdzie od razu stał się hitem wśród fanów i krytyków, zanim przeniósł się do Berlina. Song, koreańsko-kanadyjski reżyser, dramaturg i scenarzysta, wyreżyseruje film wraz z Vachonem.

Gdzie indziej, szwajcarski aktor i reżyser Vincent Perez zaprezentuje film krawędź ostrzaKtóry jest wyświetlany w sekcji perspektyw. Jeśli chodzi o przemysł, polska pisarka i filmowiec Agnieszka Smoczyńska została tegoroczną mentorką Future Frames. W tym roku to już ósma edycja programu organizowanego przez European Film Promotion i Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach, który pomaga dziesięciu wschodzącym europejskim reżyserom rozpocząć karierę w branży filmowej.

Wybrani uczestnicy, wybrani spośród studentów i absolwentów wydziału filmowego, zaprezentują swoje filmy festiwalowej publiczności i wezmą udział w intensywnym programie wprowadzającym ich w branżę filmową i medialną. Smoczyńska poprowadzi filmowców rozbudowane prywatne lekcje. W tym roku Future Frames nawiązało nowe partnerstwo z międzynarodowym operatorem loterii Allwyn, agencją talentów UTA i firmą zarządzającą Range Media Partners. Przedstawiciele UTA i Range Media Partners przekażą filmowcom informacje zwrotne i wskazówki, a ostatecznie wybiorą jednego uczestnika, który otrzyma stypendium sponsorowane przez Allwyn. Stypendium sfinansuje wyjazd badawczy do Los Angeles dla uczestnika.

READ  Nie do zapomnienia: autor Nappa opowiada opowieści swoich rodziców o II wojnie światowej | zabawa

Wybór przyszłych opon na rok 2023:

Czechy: Anna Izabela Wowra | utknęli razem
Dania: Amalie Maria Nielsen | zmiana
Niemcy: Sophia Mocorrea | Panna młoda porwana
Włochy: Giulia Regeni | Wycięte z tej samej krowy
Litwa: Rinaldas Tomasevicius | -15
Holandia: Joris Tobé | szaleńcze próby
Portugalia: Inês Pedrosa e Melo | Strona główna, poprawione
Słowacja: Monika Mahutová | wciąż stoi
Hiszpania: Christian Aviles | Bardzo żywo marzę o naszych hiszpańskich wakacjach
Szwajcaria: Kim Allamand | Owoc serca.