Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dramaturg opisuje swój nowy program w Williamston jako smutną farsę

Sztuka została wybrana przed pandemią, ale wydarzenia ostatnich kilku lat spotęgowały potrzebę pracy nad tematami znalezionymi w Tracy Jones, który został otwarty w Williamston Theatre w tym miesiącu. Działa do 19 czerwca.

Nowe dzieło, koprodukowane przez Williamston w tym sezonie z teatrami w Nowym Jorku i na Florydzie, komedia rozgrywa się na zapleczu sieciowej restauracji, w której Tracy Jones organizuje przyjęcie dla wszystkich, którzy noszą jej imię. Jest to także koprodukcja z Tipping Point Theatre w Northville, więc kiedy spektakl się zakończy w Williamston, spakuje się i natychmiast przeniesie do innego teatru, a aktorzy i personel techniczny będą mieli jeszcze kilka tygodni pracy.

Reżyser Tony Caselli, który jest także dyrektorem artystycznym teatru, zetknął się ze scenariuszem, gdy przysłał mu go przyjaciel. National New Play Network promuje nowe biznesy, pomagając zorganizować tak zwaną „premierę The Rolling World”, podczas której spektakl otwiera się w wielu kinach i wszyscy otrzymują uznanie za premierę.

Napisana przez Stephena Kaplana Tracy Jones dotyka samotności i izolacji, dwóch tematów, które nasiliły się podczas pandemii. Pełen śmiechu i humoru dotykając niebieskich tematów, dramaturg opisuje to jako smutną farsę. Caselli powiedział, że tekst natychmiast go przyciągnął, gdy przeczytał go na początku 2019 roku.

Emily Sutton Smith i Steve DeBruyne w produkcji Williamston Theatre "Tracy Jones" przez Stephena Kaplana.

„To naprawdę zabawne i naprawdę urocze” – powiedział Caselli. „Potem znalazłem go w New Play Exchange Network i zacząłem udostępniać go innym kinom, z którymi pracowałem”.

W momencie, gdy to czytał, poczucie izolacji pochodziło z technologii, mediów społecznościowych i ogólnie podziału na świecie. We wtorek rozdania w 2019 roku przeczytali sztukę i poświęcili ją na kolejny sezon – taki, który zostanie odwołany przez COVID.