Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Johnny Foley: Nastoletni kierowca wypadku M8 Horror był podejrzany o osobny wypadek kradzionego samochodu w Dublinie

Johnny Foley: Nastoletni kierowca wypadku M8 Horror był podejrzany o osobny wypadek kradzionego samochodu w Dublinie

16-letni Johnny Foley zginął, gdy skradziony samochód z pięcioma nastolatkami zderzył się na autostradzie z kobietą-kierowcą.

Johnny Foley (16 l.) zginął w zderzeniu czołowym, gdy skradziony samochód, w którym był pasażerem, zjechał z autostrady M8 we wczesnych godzinach sobotniego poranka.

Groźny wypadek doprowadził również do przetransportowania do szpitala pięciu innych osób, w tym kierowcy drugiego samochodu, którego stan określono jako poważny.

Incydent, który miał miejsce wczoraj około 1 w nocy na autostradzie M8 w Ballybeg w pobliżu Mitchelstown w hrabstwie Cork, jest ostatnim z serii niedawnych incydentów, w których skradzionymi samochodami kierowano pod prąd na autostradach, na których kierowcy uważają, że Strażnicy wygrali. gonić ich.

Johnny Foley, lat 16, który był pasażerem skradzionego samochodu, zginął w wypadku

Funkcjonariusze zgłosili incydent do Komisji Rzecznika Praw Obywatelskich Garda Síochána, ponieważ Gardaí próbowała przechwycić samochód, zanim wjechał on na autostradę.

Chociaż dochodzenie jest wciąż na wczesnym etapie, uważa się, że Gardaí nie ścigała samochodu.

Samochód został skradziony wcześniej w tym tygodniu i był prowadzony przez 17-letniego chłopca, który miał w pojeździe czterech nastoletnich pasażerów, w tym Johnny’ego Foleya.

Wiadomo, że kierowca samochodu, znany Gardaí, pochodzi z Blanchardstown w Dublinie, ale ostatnio mieszka w Cork.

Był podejrzany o bycie kierowcą w innym incydencie w ostatnich tygodniach, w którym skradziony samochód brał udział w dwóch pościgach przed wjechaniem pod prąd na N3 w Dublinie.

Kierowca był w stanie odjechać, ponieważ Gardaí musiała się wycofać, ponieważ nie była w stanie podążać za nim w kierunku nadjeżdżających pojazdów.

Wczoraj jechał pod prąd autostradą M8 w Cork, między skrzyżowaniami 12 i 13 na północnym trolejbusie autostrady M8, kiedy zderzył się czołowo z samochodem prowadzonym przez kobietę.

Johnny Foley z Tugger w Cork został poważnie ranny i zmarł na miejscu.

Czterej pozostali pasażerowie samochodu – trzech chłopców i nastolatka – zostali przewiezieni do szpitala uniwersyteckiego w Cork z obrażeniami nie stanowiącymi zagrożenia życia. Czterech pasażerów było nieletnich, z wyjątkiem jednego pasażera, który miał 18 lat.

Gardaí w Cork na miejscu śmiertelnego wypadku na autostradzie M8

Jedyna pasażerka drugiego pojazdu – kobieta po trzydziestce – została ciężko ranna.

READ  Matteo Salvini broni finansowanego przez Rosję planu wizyty w Moskwie | Matteo Salvini

Skradziony samochód został zabrany z zewnątrz domu w Glachin w południowej części Cork na początku tygodnia.

Przyjaciele i krewni Johnny’ego Foleya oddali mu wczoraj hołd za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jego ciotka Mary Foley napisała: „Nie mogę uwierzyć, że to piszę. Tore, mój słodki siostrzeniec Johnny, będzie za tobą bardzo tęsknić. Wszyscy bardzo cię kochamy, a nasze serca pękają. Śpij spokojnie, kochanie”.

Lokal był wczoraj zamknięty z powodu badań technicznych.

W ostatnich tygodniach wielu intruzów, gangów rabusiów i innych przestępców jeździło autostradami pod prąd, myśląc, że Guardian nie zaryzykuje ścigania, kontynuując pościg.

W maju , niedzielny świat Wspomniałem, że w ciągu jednego dnia doszło do trzech incydentów w Dublinie i Kildare, gdzie bandyci szli pod prąd na autostradach. W międzyczasie doszło do kilku innych incydentów.

Szeregowy szeregowiec niedawno wyraził poważne zaniepokojenie rosnącym trendem i stwierdził, że stanowi on znaczne ryzyko.

W środę Garda pojawił się w sądzie oskarżony o niebezpieczną jazdę po wypadku drogowym, w którym zginęło trzech członków gangu rabusiów, którzy jechali autostradą pod prąd.

Johnny Foley, lat 16, który był pasażerem skradzionego samochodu, zginął w wypadku

John Francis Ryan stanął przed sądem w związku z zarzutami związanymi z incydentem na N7 w Dublinie dwa lata temu. Sprawa przeciwko niemu w Dublin Magistrates Court została odroczona do 4 października.