Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Joe Biden spotkał się z królem Karolem i Rishi Sunakiem podczas wizyty w Wielkiej Brytanii

Joe Biden spotkał się z królem Karolem i Rishi Sunakiem podczas wizyty w Wielkiej Brytanii

  • Napisane przez Charlene Ann Rodrigues
  • wiadomości BBC

podpis pod zdjęciem,

Prezydent USA spotka się w Londynie z królem Karolem III po raz pierwszy od koronacji. Tutaj Biden jest widziany z ówczesnym księciem Walii na szczycie Cop26 w Glasgow.

Prezydent USA Joe Biden ma udać się do Wielkiej Brytanii, aby spotkać się z królem Karolem i premierem Rishi Sunakiem jeszcze w tym miesiącu.

To pierwsze spotkanie prezydenta Stanów Zjednoczonych z królem od majowej koronacji.

Zagraniczna podróż dyplomatyczna Bidena – podczas której odwiedzi także Litwę i Finlandię – odbędzie się w dniach 9-13 lipca.

Pałac Buckingham potwierdził, że król Karol miał spotkać się z prezydentem w zamku Windsor w poniedziałek 10 lipca.

Biden nie pojawił się na koronacji króla w maju, ale zamiast niego pojechała jego żona, pierwsza dama Jill Biden i wnuczka.

We wrześniu Biden był na pogrzebie królowej Elżbiety w Opactwie Westminsterskim. W przeddzień pogrzebu wzięli udział w przyjęciu wydanym przez króla dla światowych przywódców.

Jego wizyta następuje po dwudniowej wizycie Sunaka w Waszyngtonie w czerwcu, podczas której obaj przywódcy rozmawiali o Ukrainie, gospodarce po Brexicie oraz zaletach i wadach sztucznej inteligencji.

Biały Dom powiedział, że spotkanie w tym miesiącu „przyspieszy bliskie stosunki między naszymi dwoma krajami”.

Downing Street wydało podobne oświadczenie, mówiąc, że nadchodząca wizyta Bidena „odzwierciedla silne relacje” między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi.

„Premier nie może się doczekać powitania prezydenta Bidena w Wielkiej Brytanii jeszcze w tym miesiącu” – powiedział rzecznik 10.

Odzwierciedla to silne relacje między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi, oparte na serii dwustronnych wizyt i spotkań na początku tego roku.

W odpowiednim czasie podamy więcej szczegółów.”

Po Wielkiej Brytanii prezydent USA uda się do Wilna na Litwę na szczyt NATO, który odbędzie się w dniach 11-12 lipca.

Ostatniego dnia odwiedzi Helsinki w Finlandii na szczycie przywódców USA i krajów nordyckich, gdzie rozmowy mają dotyczyć wojny między Rosją a Ukrainą.