Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Joe Biden ściga się do Pensylwanii po tym, jak Trump poparł wzrost liczby doktora Oza w sondażach w USA

Joe Biden ściga się do Pensylwanii po tym, jak Trump poparł wzrost liczby doktora Oza w sondażach w USA

„Patrząc wstecz, prawdopodobnie nie powinien był dyskutować” – powiedział Ed Rendell, były demokratyczny gubernator Pensylwanii. „Jedynym sposobem, aby się z tego wyzdrowieć, jest jak najczęstsze przebywanie w miejscach publicznych, bycie widzianym i robienie wszystkiego, co w jego mocy, aby ludzie wiedzieli, że jest gotowy do objęcia urzędu”.

Chociaż niewygodne zachowanie Fettermana zdominowało większość rozmowy, która nastąpiła po debacie, demokrata i jego sojusznicy szybko polegali na komentarzach doktora Oza na temat aborcji. Zapytany, kto powinien decydować o przepisach dotyczących aborcji, Republikanin odpowiedział, że była to decyzja dla „kobiety, jej lekarza i lokalnych polityków”.

Pan Fetterman, który uzyskał w tej sprawie znaczące poparcie wśród kobiet i wyborców z przedmieść, powtórzył swoje poparcie dla legalizacji decyzji Roe przeciwko Wade, którą Sąd Najwyższy uchylił w tym roku.

Pani Sechrest, emerytowana była sekretarka pro-life, nie widziała nic złego w stanowisku doktora Oza. „Dr Oz będzie walczył za nas w Kongresie” – powiedziała The Telegraph. „Musimy przywrócić wartości chrześcijańskie do naszych szkół i domów. Demokraci poprowadzili nasz kraj w strasznym kierunku”.

Wygranie bitwy pod Fettermanem w mediach społecznościowych

Pan Fettermann może przegrał debatę, ale wygrał wojnę w mediach społecznościowych, gdzie do wyboru są niewykorzystane grupy młodych wyborców.

Jego kampania atakowała doktora Oza, turecko-amerykańskiego podwójnego obywatela urodzonego w Ohio, za bycie milionerem „Sajjad Bagher”, którego główny dom znajduje się w sąsiednim New Jersey i który nie ma nic wspólnego ze stanem, który miał nadzieję reprezentować. Pan Fetterman zdołał nawet zrekrutować aktora Paula Rudda i słynną gwiazdę Soprano z New Jersey, Steve’a Van Zandta, aby zdobyć żebro.

Następnie zastępca gubernatora szydził z doktora Oza z powodu nagrania wideo, które nakręcił z alei produkcyjnej supermarketu, ubolewając nad tym, co inflacja z czasów Bidena zrobiła z „ceną skandalu”. „W Pensylwanii nazywamy je tacami z warzywami” – odpowiedział pan Fetterman.

READ  Honory pogrzebowe „inspirującego” irlandzkiego dziennikarza zabitego na Ukrainie | Irlandia

W odpowiedzi Republikanie przelali pieniądze na wyścig, w którym trzeba wygrać, i potwierdzili stanowisko dr Oza w kwestiach, które pojawiają się w sondażach, które mają największe znaczenie dla wyborców – gospodarki i przestępczości.

Dopiero okaże się, jak rozegra się wyścig w Pensylwanii, która ma tendencję do śledzenia szerszych, zmieniających się wiatrów politycznych w Ameryce.

Pan Bentz, mieszkaniec Harrisburga, pokazał kartę do głosowania: „Nie tylko Fetterman i Oz w głosowaniu, to jest znacznie większe”. „Ale jeśli zdecydujemy się cenić charakter ponad politykę, to Bóg nam pomaga”.