Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Co najmniej 59 zabitych, 150 rannych po panice podczas obchodów Halloween w Itaewon w Korei Południowej |  wiadomości ze świata

Co najmniej 59 zabitych, 150 rannych po panice podczas obchodów Halloween w Itaewon w Korei Południowej | wiadomości ze świata

Według lokalnych urzędników co najmniej 59 osób zginęło, a 150 zostało rannych w wyniku paniki w stolicy Korei Południowej, Seulu.

Ofiary zostały zmiażdżone przez duży tłum przepychający się na wąskiej uliczce podczas obchodów Halloween w pobliżu hotelu Hamilton w Itaewon.

Nagrania w mediach społecznościowych pokazały kilka ofiar leżących na chodniku, podczas gdy przechodnie i pracownicy służb ratowniczych wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową, próbując je ożywić.

obrazek:
Zdjęcie: AP
Stampede w Itaewon w Seulu.

Choi Chun-sik, urzędnik Narodowej Agencji Straży Pożarnej, powiedział, że ponad 400 pracowników służb ratunkowych z całego kraju zostało rozmieszczonych na miejscu, w tym prawie wszyscy pracujący w Seulu.

Burmistrz Seulu, Oh Se-hoon, odwiedzał Europę, ale po wiadomościach postanowił wrócić do domu.

Karetki pogotowia i ratownicy przybywają na ulicę w pobliżu miejsca wypadku w Seulu w Korei Południowej, wczesna niedziela, 30 października 2022 r. Zdjęcie: AP
obrazek:
Zdjęcie: AP

Prezydent Korei Południowej Yoon Seok-yeol przewodniczył zebraniu nadzwyczajnemu po panice.

W oświadczeniu powiedział, że urzędnicy powinni zapewnić szybkie leczenie rannych i dokonać przeglądu bezpieczeństwa miejsc uroczystości.

Lokalne media podały, że około 100 000 osób przybyło do Itaewon na obchody Halloween, największe od lat po złagodzeniu ograniczeń COVID-19 w ostatnich miesiącach.

READ  Jaka jest rola Organizacji Narodów Zjednoczonych i Unii Europejskiej w braku zainteresowania uchodźcami? Pytanie do organizacji pozarządowej zajmującej się żywnością na Ukrainie | Ukraina