Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lonely Planet wybiera Manchester jako najpopularniejszy cel podróży w 2023 roku |  wypady do miasta

Lonely Planet wybiera Manchester jako najpopularniejszy cel podróży w 2023 roku | wypady do miasta

Wybierz Lonely Planet Manchester Jako jedno z miejsc, które trzeba odwiedzić w 2023 roku, jako jedyne brytyjskie miasto znalazło się na corocznej liście najlepszych podróży przewodnika.

Miasto jest opisane jako „jedno z najlepszych – jeśli nie najlepsze – miast w Wielkiej Brytanii, z czymś dla każdego” na liście wyróżnień, która obejmuje Sydney, Limę, Montevideo, Marsylię i Drezno.

Cytat z Manchesteru podkreśla ponowne otwarcie w lutym Muzeum Manchesteru, Niedawno rozbudowane Muzeum Żydowskie w Manchesterzeoraz Factory International, centrum kultury, które ma zostać otwarte w czerwcu przyszłego roku, po opóźnieniach i przekroczeniu budżetu o 100 milionów funtów.

Inauguracyjna produkcja Factory będzie wciągającym przebojem Matrixa z tańcem, muzyką i efektami wizualnymi Wyreżyserowane przez Danny’ego Boyle’a.

Lonely Planet wyróżnia również projekt National Trust mający na celu przekształcenie nieużywanego mostu kolejowego w park tematyczny High Line o nazwie Most Castlefielda.

Ten zaszczyt podekscytował Manchester — urocze, choć wilgotne miasto, w którym rzadko brakuje pewności siebie. Richard Leese, który ustąpił ze stanowiska przewodniczącego rady po 25 latach w 2021 r., często odpowiadał na pytanie, jakie jest drugie miasto w Wielkiej Brytanii, mówiąc: „Cieszę się, że Londyn i Birmingham toczą ze sobą walkę”.

Bev Craig, następca Lee, powiedział: „Kiedy Lonely Planet mówi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, jest to wynikiem długoterminowego planowania i partnerstwa. Jesteśmy dumni, że jesteśmy jedynym brytyjskim miastem na tej liście”.

Lonely Planet w swoich wyborach na 2023 rok podzieliła świat na pięć kategorii: jedzenie, wycieczki, relaks, łączenie i nauka. Tematyczny Manchester przedstawia Learning, które zostało docenione za dynamiczną scenę artystyczną i zostało opisane jako miejsce, które „rozrosło się w rozmiarach i znaczeniu w ostatnich latach, przekształciło się w olśniewająco kreatywne centrum, dumnie muzyczne i zróżnicowane gastronomicznie. Po prostu, jest to jedno z najlepszych – jeśli nie najlepsze – miasto w Wielkiej Brytanii, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

READ  Domy zdmuchnięte na wietrze przez tornado w Kansas | tornado

Towarzysząca jednodniowa trasa sugeruje odwiedzającym odwiedzenie Manchester Art Gallery, księgarni Central i John Rylands, Northern Quarter Street Art, Manchester Craft and Design Centre oraz Macy Mayor’s Dining Hall.

Wskazówki dotyczące życia nocnego obejmują koktajle w Three Little Words lub The Refuge, The Guardian opisał ją jako „uroczą”. Po otwarciu w 2016 r.; jazz w Matt i Fred; muzyka na żywo w zespół na ścianie; i kluby w Wioska gejów.

Każdego roku listy Best in Travel Lonely Planet rozpoczynają się od nominacji od społeczności pracowników, pisarzy, blogerów i partnerów wydawniczych. Panel ekspertów ds. podróży zawęża nominacje do zaledwie 30 miejsc docelowych. Każdy jest wybierany ze względu na temat, wyjątkowe doświadczenia, czynnik „wow” i ciągłe zaangażowanie w zrównoważony rozwój, społeczność i różnorodność.

Tom Hall, wiceprezes Lonely Planet, powiedział: „Wszyscy w Lonely Planet są zachwyceni, że Manchester znalazł się w naszym rankingu Best in Travel 2023. Miejski dynamizm Manchesteru w połączeniu z jego fascynującą historią i sceną kulturalną sprawia, że ​​jest to ekscytujący wybór. Przyszły rok będzie wspaniałym rokiem w Manchesterze pod względem wydarzeń kulturalnych, takich jak ponowne otwarcie Muzeum Manchesteru, uruchomienie nowej międzynarodowej fabryki i możliwość zwiedzania wiaduktu Castlefield. To miasto, które warto poznać, a nie tylko odwiedzić, dlatego nasze proponowane trasy obejmują również muzykę na żywo, wspaniałe miejsca do jedzenia i picia, wycieczki ze sztuką uliczną i wiele więcej”.

Pięć najlepszych rzeczy do zrobienia w Manchesterze według The Guardian

Słaby przerażający wślizguje się Park Mayfieldanowa przestrzeń publiczna w pobliżu stacji Piccadilly.

Spatzl w The Wróblei Nowoczesna restauracja ukryta w łuku kolejowym, specjalizująca się w ręcznie robionych pierogach i kluskach pochodzenia europejskiego.

wbija piwo brytyjskiochronastarożytny napój, przy którym zawsze masz gwarancję dobrej rozmowy.

wejść Nowa Hala StuleciaNiegdyś fajna sala konferencyjna spółdzielni z lat 70., została przekształcona w nowoczesną salę muzyczną z trampoliną do tańca.

tańczyć w Projekt magazynu megaklub w starej zajezdni kolejowej w Mayfield.