Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jill Biden: Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19

Jill Biden: Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

podpis pod zdjęciem,

Pierwsza dama spotkała się w sobotę z mieszkańcami Florydy dotkniętymi huraganem Adalia

Biały Dom ogłosił, że w poniedziałek Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Jill Biden uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 i miała łagodne objawy.

72-latka, która została zaszczepiona i otrzymała dawki przypominające, pozostanie w swoim domu w Rehoboth Beach w stanie Delaware, gdzie wraz z prezydentem Joe Bidenem spędziła część weekendu.

W poniedziałek i wtorek testy prezydenta na obecność wirusa dały wynik negatywny.

W poniedziałek wieczorem wrócił sam do Waszyngtonu.

Pani Biden pozostanie w Delaware do końca tygodnia.

Sekretarz prasowa Białego Domu Karen Jean-Pierre powiedziała we wtorek, że 80-letni prezydent „będzie w tym tygodniu poddawany regularnym badaniom i monitorowany pod kątem objawów”.

Nie ma jeszcze żadnych objawów i jest „ściśle konsultowany z lekarzem”.

„Będzie nosił maskę w pomieszczeniach zamkniętych i w pobliżu ludzi zgodnie z wytycznymi CDC” – powiedziała pani Jean-Pierre. „Zgodnie z praktyką stosowaną w przeszłości prezydent zdejmie maskę, gdy znajdzie się w wystarczającej odległości od innych osób zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz”.

We wtorek, kiedy Biden przybył, aby wręczyć Medal Honoru 81-letniemu weteranowi, po raz pierwszy od miesięcy widziano go publicznie w masce na twarzy.

Jednak podczas ceremonii w Białym Domu prezydent zdjął osłonę twarzy i uścisnął dłonie dwóm zdemaskowanym osiemnastoletnim kolegom.

Pozytywny wynik testu jego żony poprzedza pracowity tydzień dla prezydenta.

W czwartek ma udać się na szczyt G20 do Indii, a następnie w niedzielę udać się do Hanoi z jednodniową wizytą, podczas której spotka się z przywódcami wietnamskimi.

Urzędnik administracji powiedział w poniedziałek CNN, że obecnie nie wprowadzono żadnych zmian w jego planach podróży zagranicznych.

Ostatni raz pani Biden uzyskała pozytywny wynik testu na Covid w sierpniu 2022 r., kilka tygodni po pozytywnym wyniku testu pani Biden. Obie wyzdrowiały, nie odczuwając większych objawów.

Liczba przypadków rośnie w całych Stanach Zjednoczonych po pojawieniu się nowych wariantów latem, ale nadal są one znacznie poniżej szczytowego okresu pandemii.