Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostrzeżenie po śmierci nastolatka z USA podczas udziału w „One Chip Challenge” na TikToku

Ostrzeżenie po śmierci nastolatka z USA podczas udziału w „One Chip Challenge” na TikToku

Jej nowa linia, dostępna w internecie, pojawiła się w zeszłym miesiącu i łączy w sobie dwie najostrzejsze papryki świata.

Na stronie internetowej marki podano, że „złowroga” „skórka” „zawiera naładowane energią papryczki Carolina Reaper i ostre papryczki Scorpion”.

Brytyjska Agencja ds. Standardów Żywności stwierdziła, że ​​zna doniesienia o osobach wysyłanych do szpitala z bólem po wzięciu udziału w internetowej kampanii wirusowej.

Tina Potter, szefowa agencji ds. incydentów, powiedziała The Telegraph: „Ważne jest, aby żywność była spożywana zgodnie z przeznaczeniem i aby konsumenci przestrzegali wszelkich porad konsumenckich znajdujących się na etykiecie lub opakowaniu żywności.

„Jeśli na rynku pojawi się niebezpieczna żywność, podejmiemy szybkie działania, aby ją usunąć, a konsumenci zostaną ostrzeżeni”.

Niesławne chipsy ziemniaczane Paqui zostały zakazane w kilku okręgach szkolnych w Stanach Zjednoczonych, ale można je kupić online.

Chociaż na stronie internetowej Paqui podano, że produkt jest dostępny tylko w USA i Kanadzie, jest on również dostępny u sprzedawców takich jak eBay i Amazon z dostawą do Wielkiej Brytanii.

Produkt Paqui o wartości 20 funtów zawiera ostrzeżenie, że jest „przeznaczony do spożycia przez osoby dorosłe” i należy go przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Jednak media społecznościowe są pełne filmów przedstawiających dzieci podejmujące to wyzwanie.

we łzach

Użytkownik TikToka z uchwytem @‌angela_b157 opublikował film przedstawiający małą dziewczynkę płaczącą po tym, jak rodzina namawiała ją do zjedzenia niebieskiego chrupka.

Później na nagraniu widać, jak dziewczyna jest zabierana do szpitala, gdzie według doniesień przez wiele godzin była leczona, aby złagodzić silny ból brzucha.

W kilku stanach USA, w tym w Kalifornii, Teksasie i Alabamie, odnotowano przypadki hospitalizacji związane z tym wyzwaniem.

Na alarm podniosła także 5Rights, brytyjska organizacja charytatywna na rzecz dzieci założona przez baronową Kidron.

Linda Barrington-Leach, dyrektor ds. międzynarodowego wsparcia organizacji charytatywnej, ostrzegła przed serwisami społecznościowymi promującymi „niebezpieczne treści, komunikację i zachowania z dziećmi i pomiędzy nimi”.

READ  Koniec ery w Izraelu wraz z obaleniem Netanjahu

„To musi się zmienić, ponieważ rygorystyczne przepisy wymagają przeprojektowania świata online z myślą o prawach i potrzebach dzieci” – stwierdziła.

Papryka California Reaper jest najostrzejszą papryką na świecie, zawierającą do 2,2 miliona jednostek ciepła Scoville’a (SHU).

Naga Viper Pepper znajduje się tuż pod 1 382 118 SHU.

Skala mierzy siłę różnych rodzajów pieprzu w porównaniu z kapsaicyną, głównym związkiem aktywnym nadającym papryce ciepło.

Skutki uboczne

Reakcja organizmu obejmuje obrzęk, nudności, wymioty, ból oczu, biegunkę, ból brzucha, zgagę spowodowaną refluksem żołądkowym i ból głowy.

Eksperci twierdzą, że skutki uboczne wynikają z tego, że organizm myli stymulację kapsaicyną z prawdziwym oparzeniem.

Poszczególne komórki w jamie ustnej i przewodzie pokarmowym mogą reagować na bodziec, uwalniając substancje chemiczne, które powodują dodatkowe podrażnienie.

Paqui, marka z siedzibą w Teksasie, należąca do The Hershey Company, oświadczyła wcześniej, że podchodzi do bezpieczeństwa „bardzo poważnie” i „bardzo ciężko pracowała”, aby mieć pewność, że jej produkty „były prawidłowo oznakowane informacjami o alergenach i bezpieczeństwie”.

„Naszym celem jest, aby konsumenci mogli sprostać temu wyzwaniu, mając pełne zrozumienie, co to jest i czy jest dla nich odpowiednie” – dodała firma.

Baki radzi każdemu, kto ma problemy z oddychaniem, omdlenia lub długotrwałe nudności, aby zwrócił się o pomoc lekarską.