Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump News – Najnowsze: Donald Trump ponosi poważną porażkę w sprawie Mar-a-Lago Papers, gdy staje się obraźliwy wobec Kanye Ally

Mike Pence przyznaje, że jest „zły” na tweet Trumpa z 6 stycznia

Donald Trump bronił goszczenia rapera znanego wcześniej jako Kanye West w Mar-a-Lago, pisząc w Truth Social Thursday, że „historia w AP została napisana przez pozbawioną talentu i bardzo nierzetelną Jill Colvin, którą niestety poznałem w The Biały Dom, to fałszywe wiadomości”.

„Mamy bardzo silną ochronę, zwłaszcza z bardzo utalentowanymi agentami Secret Service na terenie obiektu, ale kiedy znam kogoś, tak jak Yee, nie zamierzamy przeszukiwać moich gości, rzucać nimi o ściany ani fizycznie bić. Anonimowe źródła nie „nie istnieje. Historie przeciwne To fałszywe wiadomości!”

Trump nie wspomniał o niedawnych antysemickich komentarzach Yi w Infowars, w których chwalił Adolfa Hitlera i nazistów.

„Widzę dobre rzeczy w Hitlerze” – powiedział Yi gospodarzowi, Alexowi Jonesowi.

Pod koniec czwartku sąd apelacyjny zadał Trumpowi cios w sprawie dokumentów niejawnych Mar-a-Lago.

1669978800

Republikanie atakują Trumpa za spotkanie z Fuentesem

Republikanie zaatakowali decyzję Trumpa o przeprowadzeniu wywiadu z panem Fuentesem, który był wiodącym głosem w tak zwanym momencie „stop kradzieży” i który uczestniczył w niesławnym wiecu skrajnej prawicy w Charlottesville w Wirginii w 2017 roku.

Lider mniejszości w Senacie Mitch McConnell powiedział: „W Partii Republikańskiej nie ma miejsca na antysemityzm ani białą supremację”. „A każdy, kto spotyka się z ludźmi, którzy podzielają ten punkt widzenia, jest moim zdaniem bardzo mało prawdopodobny, aby zostać wybranym na prezydenta Stanów Zjednoczonych”.

Przywódca mniejszości domowej, Kevin McCarthy, powiedział: „Nie sądzę, aby ktokolwiek powinien spędzać czas z Nickiem Fuentesem. Nie ma dla niego miejsca w tej Partii Republikańskiej. Myślę, że prezydent Trump wyszedł cztery razy i potępił go i nie wiedział kto on był.”

Były wiceprezydent Mike Pence, kolejny potencjalny kandydat w 2024 r., spotkał się z podobną krytyką.

„Trump nie miał racji, dając miejsce przy stole białemu nacjonaliście, antysemicie i negacjoniście Holokaustu” – powiedział Pence.

„Myślę, że powinien za to przeprosić i bezwarunkowo potępić te osoby i ich nienawistną retorykę”.

Andrzeja Buncombe’a2 grudnia 2022 11:00

1669975200

Ivanka go rzuciła, a Melania ma zespół stresu pourazowego w Białym Domu: co rodzina Trumpów naprawdę myśli o drugiej kadencji

Donalda Trumpa We wtorek wieczorem ogłosił nową kandydaturę do Białego Domu w 2024 roku, niewzruszony niektórymi katastrofalnymi wynikami wyborów śródokresowych, w których kilku jego najwybitniejszych kandydatów przegrało wyścigi.

Zamiast tego, Demokraci zachowali kontrolę nad izbą wyższą Kongresu, podczas gdy republikańska Partia Republikańska wydawała się prawdopodobnie zyskać tylko niewielką większość w Izbie Reprezentantów, co wywołało wybuch ostrego wytykania palcami, wymówek i szukania kozłów ofiarnych wśród prawicowych prawodawców. Marjorie Taylor Green Mówił o A „Wojna domowa” Wybuchł między tradycyjnymi republikanami a ruchem MAGA, przy czym większość winy zrzucono na Trumpa w Palm Beach.

Joego Somerlada2 grudnia 2022 10:00

1669971600

Biały nacjonalista i rywal 2024: Co wydarzyło się na kolacji Trumpa z Nickiem Fuentesem i Kanye Westem?

Donalda Trumpa Po raz kolejny wpada w tarapaty – tym razem nawet potępia swoich kolegów republikanów – za to, że zasiada do obiadu w swoim domu. Mar-a-Lago Rezydencja w Palm Beach na Florydzie, z coraz bardziej krnąbrną Kanye West oraz „Konsultant ds. Kampanii” rapera. Nicka Fuentesa.

Mr. West, raper znany obecnie jako Ye, który niedawno storpedował swoją karierę muzyczną, rozpoczynając serię dziwacznych antysemickich wypowiedzi w mediach społecznościowych, co skłoniło jego sponsorów biznesowych do masowego porzucenia go, wcześniej starał się odwiedzić Trumpa w Trump Tower . w Nowym Jorku iw Białym Domu podczas swojej prezydentury dla kaprysu.

Teraz, planując beznadziejnie nieprawdopodobną kampanię prezydencką w 2024 r. – teoretycznie stawiając go przeciwko Trumpowi – West po raz kolejny zwrócił się do byłego prezydenta i byłego potentata na rynku luksusowych nieruchomości, tym razem o radę w sprawie tego przedsięwzięcia.

Usiedli na obiedzie w Mar-a-Lago we wtorek 22 listopada z innym mężczyzną na widowni, notorycznym białym nacjonalistą i negacjonistą Holokaustu, panem Fuentesem, którego Trump później twierdził, że nigdy nie znał ani nie uznawał.

Joe Somerlad i Andrew Naughty2 grudnia 2022 09:00

1669968000

„Nigdy nie słyszałem o matce” – powiedział Trump Nickowi Fuentesowi z Fox News.

Trump starał się zignorować kontrowersje związane z wizytą w Mar-a-Lago 24-letniego Nicka Fuentesa, transmitującego na żywo i YouTubera, który często wyraża rasistowskie i antysemickie poglądy. Towarzyszył mu Kanye West, który kilkakrotnie mówił, że ma problemy ze zdrowiem psychicznym.

„Nigdy nie słyszałem o tym facecie” – powiedział Trump w rozmowie z Fox News z Fuentes. „Nie miałem pojęcia, jakie były jego opinie, ani nie zostały one wyrażone przy stole podczas naszej bardzo szybkiej kolacji, inaczej by się nie zgodził”.

Były szef dodał, że West, który zmienił nazwisko na Ye, chciał z nim porozmawiać o „poradę”, mówiąc, że słyszał, jak artysta i sponsor „stanęli w obliczu trudności, w tym trudności finansowych”.

1669964400

Pracownik przyznał się do manipulowania sprzętem wyborczym

Była dyrektor wyborcza, która według prokuratorów pomagała w naruszeniu bezpieczeństwa urządzeń wyborczych w hrabstwie Colorado, przyznała się w środę do winy na mocy ugody, która wymagała od niej zeznań przeciwko byłemu szefowi.

Sandra Brown Jest jednym z dwóch pracowników Jest oskarżony o pomoc urzędnikowi hrabstwa Mesa, Tinie Peters, w zezwoleniu na wykonanie kopii dysku twardego podczas aktualizacji sprzętu wyborczego w zeszłym roku w poszukiwaniu dowodów fałszywych teorii spiskowych wymyślonych przez byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Brown, lat 45, przyznała się do usiłowania wywarcia wpływu na funkcjonariusza publicznego, przestępstwa, wykroczenia służbowego, wykroczenia, ale nie zostanie skazana, dopóki nie zeznaje na procesie Petersa w przyszłym roku, więc można rozważyć jej występ na stanowisku świadka. .

„Były rzeczy, które powinienem był kwestionować, a których nie kwestionowałem” – powiedział Brown sędziemu Matthew Barrettowi.

W sierpniu wiceprezes Petersa, Belinda Knisley, On również przyznał się do winy na podstawie ugody który prosi ją o zeznanie przeciwko Petersowi. Przyznała się jedynie do zarzutów wykroczeń i została natychmiast skazana na dwa lata więzienia bez nadzoru.

Peters zyskał rozgłos w całym kraju, promując teorie spiskowe dotyczące maszyn do głosowania i Przegrał kandydaturę Republikanów do Sekretarza Stanu Kolorado, który nadzoruje wybory na początku tego roku. Została oskarżona o trzy zarzuty usiłowania wywarcia wpływu na funkcjonariusza publicznego, podszywanie się pod inne osoby, dwa zarzuty spisku w celu popełnienia podszywania się pod inne osoby, jeden przypadek kradzieży tożsamości, wykroczenie służbowe pierwszego stopnia, naruszenie obowiązków i nieprzestrzeganie zaleceń Sekretarza Stanu. .

Associated Press2 grudnia 2022 07:00

1669960800

Wideo: Przekazywanie zeznań podatkowych Trumpa komisji Izby Reprezentantów

Przekaż zeznanie podatkowe Trumpa komisji Izby Reprezentantów

Gustaw Killander2 grudnia 2022 06:00

1669957200

Tylko sprawa oszustwa podatkowego wyszłaby z trzyletniego śledztwa Prokuratora Okręgowego na Manhattanie

Argumenty końcowe w procesie o oszustwa podatkowe Trump Organization rozpoczęły się w czwartek, gdy adwokat firmy został przyłapany na pokazywaniu fragmentów zeznań świadków, które wcześniej zostały pominięte w oficjalnym rejestrze sądowym.

Sprawa oszustwa podatkowego jest jedynym procesem, z którego można wyniknąć Manhattan Trzyletnie śledztwo prokuratora okręgowego w sprawie Trumpa i jego praktyk biznesowych.

Długoletni dyrektor finansowy Trump Organization, Allena WeisselbergaPrzyznał, że sam wymyślił długofalowy plan, że zrobił to, aby zaoszczędzić pieniądze na swoich podatkach dochodowych od osób fizycznych i że ani Trump, ani rodzina Trumpów nie wiedzieli, co robi.

Associated Press2 grudnia 2022 05:00

1669953659

Wideo: Sąd Najwyższy odrzuca prośbę Trumpa o zatrzymanie Demokratów w sprawie jego zeznań podatkowych

Sąd Najwyższy odrzuca petycję Trumpa, by wstrzymać Demokratów w sprawie jego zeznań podatkowych

Gustaw Killander2 grudnia 2022 04:00

1669950059

„Zespół DeSantisa nie widzi żadnego pozytywnego trendu w rozpoczynaniu walki z Trumpem tak wcześnie”.

Gubernator Florydy Rona DeSantisa Podejmuje przemyślaną decyzję, by nie atakować Donalda Trumpa Według nowego raportu, podczas kontrowersyjnej kolacji z białym suprematystą.

„W toczących się debatach, które toczyły się po jego reelekcji, w tym w tym tygodniu, powiedziano mi, żebym trzymał suchy proszek” – powiedział magazynowi Dan Eberhart, wieloletni darczyńca GOP i były główny zwolennik Trumpa.

„Rozumiem, że zespół DeSantis nie widzi żadnego pozytywnego trendu we wczesnym rozpoczynaniu walki z Trumpem, nawet jeśli jest to nieuniknione. Rozpamiętywanie fiaska Fuentes po prostu nie jest dla nich tego warte.”

„Media będą oczerniać Trumpa, jeśli zespół DeSantisa nie podniesie zegarka” – dodał Eberhardt, który teraz wspiera pana DeSantisa.

Trump starał się odwrócić kontrowersje związane z 24-letnią wizytą w Mar-a-Lago Fuentesa, transmitującego na żywo i YouTubera, który często wyraża rasistowskie i antysemickie poglądy. Towarzyszył mu West, który kilka razy mówił, że ma problemy ze zdrowiem psychicznym.

Andrzeja Buncombe’a2 grudnia 2022 03:00

1669946459

Ron DeAntis wybrał „wykalkulowane milczenie” podczas kolacji Trumpa z antysemitami

Gubernator Florydy Rona DeSantisa Podejmuje przemyślaną decyzję, by nie atakować Donalda Trumpa Według nowego raportu, podczas kontrowersyjnej kolacji z białym suprematystą.

Podczas gdy wielu wysokich rangą republikanów – w tym Mike Pence i Mitch McConnell – skrytykowało byłego prezydenta za przeprowadzanie wywiadów z Nickiem Fuentesem i Kanye Westem, którzy są oskarżeni o wyrażanie rasistowskich i antysemickich poglądów, pan DeSantis wyszedł na wierzch. Do jego starszych współpracowników, aby nie docenili.

Jednak raport jest ph Toczący się kamień Mówi Decyzja 44-letniego DeSantisa, który niedawno walczył o reelekcję z 20-punktową przewagą, nie ma nic wspólnego z pomocą Trumpowi, który w zeszłym miesiącu ogłosił swoją trzecią kandydaturę na prezydenta.

Zamiast tego DeSantis, który prawdopodobnie rozważa kandydowanie do republikańskiego kandydata w 2024 roku i być może zmierzy się z Trumpem w prawyborach, obliczył, że skupienie się mediów na tej historii zaszkodzi byłemu prezydentowi, bez wykorzystania przez gubernatora Florydy jego kapitał polityczny. Albo może rozgniewać Republikanów, których poparcia będzie potrzebował w każdym wyścigu prezydenckim.

Andrzeja Buncombe’a2 grudnia 2022 02:00