Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jeff Bezos powiedział: „Jeśli możesz polecieć w kosmos, możesz zapłacić podatek”.

Szef Amazona Jeff Bezos poleciał w kosmos rakietą wykonaną przez założoną przez siebie firmę (Zdjęcie: PA)

Sekretarz cieni oskarżył Amazon Jeffa Bezosa o płacenie zbyt niskich podatków w porównaniu z firmami z głównych ulic.

Rachel Reeves z Partii Pracy zwróciła się do amerykańskiego miliardera na wczorajszym zjeździe partii, mówiąc: „Jeśli możesz podróżować w kosmos, możesz płacić podatki tutaj na Ziemi”.

Stało się tak, gdy rząd wezwał do podniesienia podatku od usług cyfrowych do 12 procent.

Reeves powiedział członkom Brighton Labour, że obecny system opodatkowania przedsiębiorstw nie jest sprawiedliwy lub „odpowiedni do celu”, mówiąc: „Jak to możliwe, gdy firmy tradycyjne są opodatkowane bardziej niż giganci internetowi?”.

Duże firmy płacą ponad jedną trzecią stawek biznesowych, mimo że stanowią tylko 15 procent całej gospodarki. Ale kiedy przychody Amazona wzrosły o prawie 2 miliardy funtów w zeszłym roku, o ile wzrosły jego podatki? Mniej niż jeden procent.

„Jeśli możesz podróżować w kosmos, możesz płacić podatki tutaj na Ziemi”.

Doradca cienia wezwał również rząd do zamrożenia cen biznesowych w przyszłym roku, aby dać „małym i średnim przedsiębiorstwom we wszystkich sektorach zniżkę”.

Doradca cieni Rachel Reeves mówi Jeffowi Bezosowi: „Jeśli możesz polecieć w kosmos, możesz płacić podatki”

Doradca cieni Rachel Reeves zaatakował wczoraj Jeffa Bezosa (Zdjęcie: PA)

„Aby zapłacić za te środki, rząd powinien zwiększyć podatek od usług cyfrowych do 12 procent na następny rok, aby zapewnić, że firmy internetowe, które dobrze prosperowały podczas tej pandemii, płacą sprawiedliwy udział” – dodała.

W swoim przemówieniu Reeves obiecała również, że rząd Partii Pracy ostatecznie wyeliminuje stawki biznesowe po wycofaniu.

Propozycje partii przesunęłyby ciężar podatkowy z wielkiego biznesu na gigantów internetowych, eliminując jednocześnie ulgi podatkowe dla szkół prywatnych.

Amazon odpowiedział, mówiąc: „W zeszłym roku zapłaciliśmy w Wielkiej Brytanii łącznie 1,55 miliarda funtów – 492 miliony funtów w podatku bezpośrednim i 1,06 miliarda w podatku pośrednim”.

Pani Reeves powiedziała również, że ludzie powinni być w stanie identyfikować się jako mężczyzna lub kobieta „niezależnie od części ciała”.

Doradca ds. cieni powiedział, że debata na temat praw osób transpłciowych stała się „podzielna i toksyczna”.

Posłanka Partii Pracy Rosie Duffield czuła się niezdolna do wzięcia udziału w konwencji partyjnej po otrzymaniu gróźb i nadużyć za powiedzenie, że „tylko kobiety mają szyjkę macicy”.

W niedzielę przywódca Partii Pracy, sir Keir Starmer, powiedział, że Duffield „nie powinien” wygłosić komentarza.

Skontaktuj się z naszym zespołem wiadomości, wysyłając e-mail na adres [email protected].

Więcej historii takich jak ta Sprawdź naszą stronę z wiadomościami.


Jak zdobyć własną poprawkę gazety metra?

gazeta metra Nadal możesz ją odebrać każdego ranka w tygodniu lub możesz pobrać naszą aplikację ze wszystkimi ulubionymi wiadomościami, funkcjami, łamigłówkami… i ekskluzywną edycją wieczorną!

Pobierz darmową aplikację gazety metra na Sklep z aplikacjami I aplikacje Google

READ  Partnerstwo EBU i ESA w zakresie 5G i łączności z mediami satelitarnymi