Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

James Cameron – Lista produkcji. Jakie są najlepsze i najbardziej znane filmy reżysera Avatara?

Filmy Jamesa Camerona zawierały przebój. Jeśli wybierzesz produkcję opartą na dochodach, warto wiedzieć, że nawet trzy filmy tego reżysera należą do najbardziej dochodowych filmów wszechczasów: „Terminator 2”, „Titanic” i „True Lies”. W jaki sposób kierowca ciężarówki staje się złotym hollywoodzkim innowatorem? Wszystko z pasji do efektów specjalnych. Działania Camerona w tej dziedzinie zwróciły uwagę producentów z New World Pictures, którzy zdecydowali się zlecić mu reżyserię Piranha II: Flying Killers. I choć film po latach uznany został za dość kiepską produkcję, to zdecydowanie nie mieścił się w kategorii najlepszych filmów Camerona – był to bilet reżysera do wielkiego kina i dlatego warto go obejrzeć.

Obejrzyj wideo
Lata siedemdziesiąte były świetnym okresem dla trzech filmów [Popkultura]

Najlepsze filmy Jamesa Camerona – ranking

Widzowie doceniają filmy Camerona przede wszystkim za efekty specjalne. Wśród najlepszych produktów znajdują się tytuły, które przenoszą nas w krainę robotów i tajemniczych stworzeń, ale też są one godne uwagi Rzymianie Przez cały czas reżyserowany przez tego twórcę. Więcej z kategorii James Cameron Best Films poniżej:

Obcy z głębin (2005)

  • Obraz opowiada o wyprawie w głąb oceanicznych gorących źródeł – miejsca, w którym schronienie szuka unikalnych form życia, których nie ma na Ziemi. Niezwykłe stworzenia prowadzą wewnętrzną walkę o dominację w świecie gorących gejzerów. Underwater World Cameron to połączenie filmu science fiction z obrazem natury. Co kryje się w głębinach oceanu?

James Cameron produkuje produkcje na dużą skalę i nie ogranicza się do swojej roli. Ciekawostką jest fakt, że do stworzenia tego obrazu wykorzystano system 3D Reality Camera System (RCS), wymyślony przez samego Camerona.

Aliens – Decisive Conflict (The Aliens, 1986)

  • Oficer Eileen Ripley jest jedyną osobą, która przeżyła tajemniczy atak na statek kosmiczny Nostromo. Po prawie 60 latach dryfowania w kosmosie zostaje znaleziony i sprowadzony z powrotem na Ziemię. Ratunek powoduje kolejną samotność – nikt nie może uwierzyć w jej opowieść o tej niezwykłej bestii. Dzieje się tak jednak do momentu, gdy firma (właściciel Nostromo) straci kontakt z kolonią, w której zidentyfikowano wrak obcego statku.
READ  Recenzja: Słynny pianista zagłębia się w duszę polskich kompozytorów

Filmy Camerona słyną z efektów specjalnych, co w przypadku tego obrazu wcale nie oznacza zaawansowanej technologii. Z powodu cięć budżetowych programiści mieli tylko sześć chłodzonych kapsuł, które odegrały główną rolę na scenie przebudzenia. Aby zintensyfikować efekt, zastosowano lustra i masę.

Terminator 2: Dzień sądu (1991)

  • Tytuł Terminator T-800 otrzymuje rozkaz ochrony Johna Connora, który w przyszłości rozkaże ludziom, którzy będą walczyć z maszynami. W kontekście efektów specjalnych na uwagę zasługuje niezwykły proces tworzenia dźwięków. Na potrzeby filmu główny inżynier dźwięku nagrał świst wiatru. Uzyskano dźwięk pękania czaszki w wyniku nagrania dźwięku pękania orzeszków ziemnych.

Otchłań (1989)

  • Amerykańska łódź podwodna po niespodziewanym ataku tonie na dnie oceanu. Akcja ratunkowa zorganizowana przez wojsko nie przyniosła spodziewanego efektu ze względu na brak specjalistycznego sprzętu. Pomagają w tym pracownicy stacji poszukiwawczej, którym udaje się jednocześnie nawiązać kontakt z cudzoziemcami. „Otchłań” jest pierwszym filmem, w którym na zdjęciach podwodnych zastosowano tzw. Niebieski ekran (blue box).

„Awatar” (2009)

  • Film opowiada historię Jake’a, sparaliżowanego komandosa, który został wysłany na magiczną planetę Pandora. Natychmiast nawiązuje relacje z zagrożoną wyginięciem społecznością lokalną. Czy będzie w stanie zatrzymać proces niszczenia? Projekt narodził się na szczycie Camerona w latach 90., ale reżyser zrezygnował z projektu ze względu na ówczesny poziom technologii, który nie pozwalał mu w pełni oddać swojej wizji.

Awatar 2. James Cameron ujawnia postęp prac. „Skończyliśmy zdjęcia”.

„Terminator” (1984)

  • Pierwsza część dotyczy cyber-mordercy wysłanego z przyszłości do lat 80. XX wieku, którego celem jest matka przyszłego przywódcy rewolucji, którego może chronić tylko Kyle Reese. Muzykę elektroniczną Terminator miał pierwotnie skomponować sam Tony Banks, klawiszowiec z grupy Genesis. Ostatecznie rozkaz otrzymuje Brad Fidel.
READ  bardzo łatwe! Ten luksusowy zmywacz do paznokci 3 w 1 dodatkowo nawilża i przygotowuje skórki

Titanic (1997)

  • Tej historii miłosnej nie trzeba przedstawiać. W 1912 roku brytyjski statek wycieczkowy wyruszył w swój dziewiczy rejs do Stanów Zjednoczonych. Między biednym imigrantem a arystokratą wybucha namiętna historia miłosna – ale pojawiające się pasje zostają przerwane przez historyczną katastrofę. Podczas filmowania sali zalanej wielkimi schodami nie było wątpliwości co do powtórzenia, ponieważ woda zniszczyła całą grupę, łącznie z wyposażeniem i krajobrazem.

Tytaniczny. Do tej pory ludzie nie zauważyli, że Rose nie leży w drzwiach