Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

James A. Vecchiarella 1937-2023 | Wiadomości, sport, praca

CANFIELD – zmarł James A. Vecchiarella (86 l.) zmarł spokojnie w piątek 22 września 2023 r. w swoim domu po długiej chorobie.

Jim rozpoczął swoje niezwykłe życie 20 lutego 1937 roku. Był dumnym dzieckiem „Smoky Hollow” w centrum Youngstown, gdzie dorastał i mieszkał, dopóki nie poślubił miłości swojego życia, byłej Lucille Glarus.

Podczas pobytu w Smoky Hollow Jim brał udział jedynie w zajęciach sportowych, odkąd był na tyle duży, że mógł wędrować po starym „Harrison Field”.

Bogate życie Jima miało wiele aspektów. Jednak nic nie było ważniejsze niż miłość, jaką darzył swoją rodzinę.

Jim był absolwentem Rayne High School w 1954 roku. Tam był wyróżniającym się piłkarzem na pozycji napastnika i obrońcy w obronie, co przyniosło mu nagrody Vindicator All City Choice i Ohio All Star Team. Jim kontynuował grę w swojej rodzinnej uczelni, Youngstown University, pod okiem legendarnego trenera Dyke’a Beediego. Jim, zawodnik grający na dwóch pozycjach, przez cztery lata zaczynał jako rozgrywający i liniowy. Po prostu był wybitnym zawodnikiem.

Zawodowo, bo kochał piłkę nożną, Jim uczynił z niej swoją karierę. Po karierze piłkarskiej na Uniwersytecie Youngstown Jim rozpoczął karierę trenerską w szkołach średnich w Polsce i Rayne. Tam był asystentem trenera piłki nożnej i mentorem. W 1964 roku został pierwszym byłym sportowcem powołanym na stanowisko wykładowcy i pełnoetatowym członkiem sztabu trenerskiego Uniwersytetu Youngstown. Trenował pod okiem swojego mentora Dike’a Bede. Od 11 lat jest koordynatorem obrony.

W 1975 roku Jim w niezwykle odważny sposób wykorzenił swoją rodzinę i przeniósł ją ze swojego ukochanego rodzinnego miasta Youngstown do Charlotte w Północnej Karolinie, aby trenować Charlotte Hornets ze Światowej Ligi Piłki Nożnej. Po dwóch sezonach rodzina przeniosła się ponownie w 1977 roku do Carbondale w stanie Illinois. Tam Jim trenował na Uniwersytecie Southern Illinois. W następnym roku ponownie przenieśli się do Kenner w Luizjanie. Tam Jim był asystentem trenera na Uniwersytecie Tulane.

READ  RLWC2021 będzie transmitowany do 150 krajów

Po dwóch udanych sezonach Jim wdarł się do rankingów NFL i rozpoczął swoją 22-letnią karierę trenerską w NFL jako koordynator zespołów specjalnych i trener defensywnych obrońców drużyny Los Angeles Rams. Po dwóch latach w Kalifornii rodzina przeniosła się ponownie do Kansas City w stanie Missouri, gdzie Jim trenował drużynę Kansas City Chiefs jako koordynator zespołów specjalnych i trener biegaczy. Stamtąd udał się do Nowego Jorku, aby trenować Jets jako trener linebackerów. Po czterech latach spędzonych w drużynie Jets w 1990 roku zaczął trenować drużynę Cleveland Browns. Stamtąd Jim przeniósł się do drużyny Philadelphia Eagles, gdzie był trenerem biegaczy, reprezentujących jedną z najlepszych defensyw wszechczasów NFL. Po czterech latach w Filadelfii Jim wrócił, aby trenować New York Jets, gdzie przez dwa lata był koordynatorem obrony. Ostatnim krokiem Jima w NFL była gra w San Diego Chargers, gdzie był trenerem legendarnego Juniora Seau.

Jim zakończył karierę w NFL w 2001 roku i wrócił do domu w Youngstown, aby cieszyć się długą i zasłużoną emeryturą. Wyjątkowa kariera piłkarska Jima dała jemu i jego rodzinie możliwość dosłownie zobaczenia i poznania całego kraju. W rzeczywistości zabierał ich na mecze trenerskie na cały świat w Londynie, Anglii, Sydney w Australii i Tokio w Japonii. Ale co najważniejsze, Jimowi udało się zaprzyjaźnić i trenować wiele naprawdę wspaniałych osób, których nie sposób tu wymienić. Rodzina pragnie im wszystkim podziękować za wieloletnią przyjaźń.

Chociaż piłka nożna była głównym tematem jego kariery zawodowej, prawdziwą miłością Jima była jego żona, z którą był od 62 lat, i rodzina. Jim i Lucille szczęśliwie wychowali trójkę dzieci. Uwielbiał patrzeć, jak dorastają i zakładają własne rodziny.

Jim pozostawił żonę Lucille; jego synowie Jim (Lynn) Vecchiarella i Bill (Sheila) Vecchiarella; i jego córka Lisa (dr John) Saadi. Jego drogie wnuki, James (Melanie) Vicarella, Nicholas (Laura) Vicarella, Alyssa Vicarella, Dominic Vicarella, Anthony Vicarella, Shannon (Dr Tom) Adolph i porucznik JJ John H.E. Z dumą pozostawił także pięcioro wnucząt: Victorię, Jamesa, Sophię, Matthew i Thomasa. Pozostawił po sobie także siostrę Joan Collę.

READ  Józef Devincent 1927-2022 | Wiadomości, sport, praca

Śmierć Jamesa poprzedzili jego ojciec, James Vecchiarella i jego matka, Nancy Packard. siostra, Delores (Pat) Vicarel; szwagier Alfred Cola; i jego siostrzeniec, Farid Rayali.

Rodzina Jima pragnie wyrazić swoją wdzięczność wszystkim opiekunom, którzy tak wspaniale opiekowali się Jimem, gdy przechodził do następnego życia. Ich bezinteresowna bezinteresowność w trudnych czasach była naprawdę inspirująca.

Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek, 28 września o godzinie 10:00 w kościele rzymskokatolickim św. Michała, 300 N. Broad St., Canfield, OH, 44406.

Rodzina i przyjaciele mogą złożyć wyrazy szacunku od 16:00 do 19:00 w środę, 27 września 2023 r., w domu pogrzebowym Higgins-Reardon Funeral Home, Boardman-Canfield Chapel, 3701 Starr’s Center Drive, Canfield, OH, 44406.

(specjalne powiadomienie)