Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak i gdzie wymienić starą, zużytą baterię iPhone’a?

Starzejące się baterie litowo-jonowe w Twoim iPhonie w końcu zaczną tracić zdolność do utrzymywania ładunku – a to może być bardzo frustrujące, zwłaszcza jeśli spędzasz cały dzień na zewnątrz. Jeśli tak się stanie, istnieje kilka rozwiązań: Możesz przełączyć się na najnowsze IphoneZacznij nosić ze sobą ładowarkę lub po prostu wymień baterię.

Aby najpierw sprawdzić, czy bateria jest gotowa do wymiany, możesz sprawdzić jej aktualny stan, przechodząc do „Ustawienia” > „Bateria” > „Stan baterii”. Tutaj możesz sprawdzić aktualną maksymalną pojemność baterii. Małe powiadomienie może pojawić się u góry, jeśli bateria iPhone’a jest gotowa do wymiany.

Strona Bateria w ustawieniach iPhone’a zawiera informacje o zużyciu baterii.

Pozwól ci stronę

Strona Stan baterii informuje o konieczności wymiany baterii.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę baterii, masz dwie możliwości: zrób to sam lub zlecaj to komuś innemu – na przykład Apple. Robienie tego samemu wiąże się z wieloma zagrożeniami – unieważniasz pozostałą gwarancję i ryzykujesz uszkodzeniem telefonu. Ale jeśli wolisz zrobić to sam, w Internecie jest mnóstwo przewodników, a proces jest łatwiejszy, niż możesz sobie wyobrazić.

Zrób to sam

Dla tych, którzy są gotowi do podjęcia tego zadania, najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest iFixit, który oferuje szczegółowe wyjaśnienie, jak postępować (np. Oto jeden, którego możesz użyć, jeśli masz iPhone’a 11). Istnieje również wiele filmów na YouTube, które zawierają instrukcje krok po kroku. Proces obejmuje rozebranie tylnej części telefonu, łagodne podgrzanie dolnej krawędzi telefonu, użycie przyssawek do usunięcia ekranu oraz wykonanie kilku kroków w celu wyjęcia i wymiany baterii.

Zanim zaczniesz, będziesz potrzebować Narzędzia do naprawy smartfonów, który może kosztować około 13 USD (iFixit zdecydowanie zaleca dodanie narzędzia ssącego o nazwie iSclack). Niektórzy sprzedawcy na Amazon Nawet sprzedaż zestawów do wymiany baterii iPhone’a W tym celu, który może kosztować około 25 USD.

Wiedz, że jeśli zdecydujesz się zrobić to sam i masz wodoodporny telefon, telefon nie będzie wodoodporny po otwarciu. Ponadto istnieje duża szansa, że ​​system operacyjny zorientuje się, że w telefonie nie ma już baterii Apple, co oznacza, że ​​od czasu do czasu może pojawić się ostrzeżenie, a aplikacja Zdrowie baterii nie będzie działać.

Niech Apple to zrobi

Jeśli wolisz, aby ktoś inny wymienił baterię i nie ryzykował manipulowania urządzeniem, Apple oferuje alternatywy w kilku okolicznościach, zgodnie z Jego strona internetowa. Jeśli Twój iPhone jest objęty gwarancją lub masz AppleCare+, a Apple uzna baterię za wadliwą, naprawy są bezpłatne. Ale jeśli problem jest spowodowany przez inny czynnik, którego AppleCare+ nie obejmuje – lub nie jesteś objęty tym lub gwarancją – będziesz musiał uiścić opłatę serwisową w wysokości 49 USD za iPhone SE (2. generacji) do iPhone 8 Plus lub opłata 69 USD za nowsze modele.

Możesz wysłać telefon do naprawy lub udać się do sklepu Apple Store. Według Apple, rzeczywista naprawa w sklepie może zostać wykonana podczas jednej wizyty, a w bardziej skomplikowanych przypadkach może to potrwać od trzech do pięciu dni. Wysyłka zajmie trochę więcej czasu, ponieważ musisz poczekać, aż Apple wyśle ​​Ci pudełko, aby odebrać iPhone’a. Dodatkowo, jeśli Twój telefon nie jest objęty gwarancją, zostanie naliczona opłata za wysyłkę w wysokości 6,95 USD.

Jeśli Apple wymieni baterię za Ciebie, Twój iPhone powinien być nadal wodoodporny.

Jeśli to wszystko nie działa dla Ciebie, Twojego harmonogramu lub budżetu, mogą istnieć również sprzedawcy zewnętrzni, którzy świadczą usługi naprawy iPhone’a w Twojej okolicy. Ale jego jakość – i czy jest używany plombująca naklejka Aby zachować wodoodporność – zależy od sprzedawcy, więc zawsze sprawdzaj recenzje i zadawaj pytania.

Aktualizacja 17 września 2021, 15:45 czasu wschodniego: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 21 grudnia 2017 r. i został zaktualizowany, aby uwzględnić zmiany w usługach, urządzeniach i systemie operacyjnym.

READ  Amerykański senator mówi, że Sony ma monopol na japońskim rynku gier high-end