Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak Entity Academy niweluje różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w branży technologicznej

Pomimo dodatkowej presji na tworzenie Uczciwe i dostępne miejsca pracy dla kobietSprawiedliwe wynagrodzenie pozostaje powszechnym problemem w większości branż – zwłaszcza w branży technologicznej.

W rzeczywistości ankieta przeprowadzona w 2021 r. przez platformę rekrutacyjną Hired wykazała, że ​​oferowano mężczyznom Wyższe pensje niż kobiety Na to samo stanowisko i stanowisko techniczne w tej samej firmie przez 59% czasu. Kobiety otrzymywały średnio 2,5% mniej wynagrodzeń, a podczas rozmów kwalifikacyjnych na wolne stanowiska okazało się, że firmy przeprowadzają rozmowy tylko z mężczyznami w 41% przypadków, a kobiety tylko w 4% przypadków – liczba ta praktycznie nie zmieniła się w przeszłości Trzy lata.

„Kiedy mężczyzna prosi o więcej pieniędzy, jest to postrzegane jako ambicja” — mówi Jennifer Schwab, współzałożycielka i dyrektor generalna skierowanej do kobiet EdTech w Entity Academy. „Kiedy kobieta prosi o to samo, często jest postrzegana jako agresywna i wymagająca wobec niej. Może to być wybuchowe, a firmy traktują ją tak, jakby na to nie zasługiwała, i jest to coś, czym musimy się zająć”.

Czytaj więcej: „To bardzo niepokojące”: ta dyrektor generalna opowiada o tym, co wypędziło kobiety z branży technologicznej

Od prawie dekady Entity koncentruje się na doskonaleniu i przekwalifikowywaniu Kobiety, które chcą rozwijać swoją karierę w sektorze technologicznym, oferując im wirtualne i osobiste szkolenia na stanowiska takie jak data science i digital marketing. Większość programów oferowanych przez platformę to rygorystyczne ośmiomiesięczne programy w niepełnym wymiarze godzin, w których uczestnicy muszą zobowiązać się do około 20 godzin tygodniowo, aby pomyślnie je ukończyć. Ale poziom trudności w programach polega na upewnieniu się, że kobiety są dobrze przygotowane Równie trudny rynek pracy.

To nie tylko branża To nie jest dom kobiety Obecnie w niej pracuje, ale od 2022 r. tylko 25% absolwentów kierunków technicznych to kobiety, według platformy analiz branży technologicznej CIO. Kursy STEM mają również 37% wskaźnik rezygnacji z zajęć technologicznych w porównaniu z zaledwie 30% w przypadku innych programów, co sprawia, że ​​zróżnicowany proces rekrutacji jest równie trudny.

„Chodzi o stworzenie kobietom ścieżek do właściwego zawodu, który pozwoli im godnie żyć i rozwijać się, a jednocześnie będzie dobrze pasował do ich początkowego zestawu umiejętności, a także umiejętności, których chcą się nauczyć” – mówi Schwab. „Gwarantujemy, że są to prace, w których mogą się naprawdę wyróżniać”.

READ  Worksop Jubilee świętuje sukces pokazami karaoke i zabawą

Schwab niedawno rozmawiał z EBN o pracy, jaką wykonuje podmiot biznesowy, aby zapewnić więcej miejsc pracy Możliwości w technologii dla kobiet na całym świecie i jak to z kolei zacznie eliminować dysproporcje w wynagrodzeniach w całej branży.

Dlaczego tak ważne było dla Ciebie skupienie się na funkcjach STEM w Twojej pracy z podmiotem?
W firmach technologicznych i firmach tradycyjnych, które są częścią branży Fortune 500 i częścią branży Dow Jones, dostępnych jest wiele stanowisk technicznych. Wszyscy przechodzą transformację cyfrową, więc możliwości, jakie oferuje STEM, są nie do pobicia w porównaniu z innymi obszarami gospodarki, a my chcieliśmy mieć pewność, że kobiety będą w nią zaangażowane.

W jaki sposób upewniłeś się, że praca podmiotu nie tylko umożliwiła pracownicom tego rodzaju partycypację, ale także wpłynęła na zlikwidowanie luki płacowej?
Pomaganie studentom w umiejętnościach przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, pomaganie im w negocjowaniu wynagrodzenia i oferowanie ich wartości może mieć bezpośredni wpływ na zniwelowanie różnic w wynagrodzeniach. Ponadto, kiedy pracujemy z pracodawcami po drugiej stronie spektrum, informujemy ich również o tym, gdzie naszym zdaniem kobiety powinny iść w kolejności wynagrodzeń w oparciu o ich zestaw umiejętności. Będąc w branży od siedmiu lat, mamy świetne relacje z pracodawcami, które pozwalają nam rozmawiać z nimi o czyjejś przeszłości. Na przykład, może kandydat nie błyszczy na papierze tak, jak ktoś wychodzący ze szkoły Ivy League z bardzo solidną historią, ale możemy porozmawiać o tym, dlaczego ten kandydat zasługuje na płacenie określonej kwoty pracodawcom. Właśnie dlatego świadczymy wysokiej jakości usługi dla kobiet, ponieważ wierzymy, że kontakt w białych rękawiczkach to najlepszy sposób, aby pomóc kobietom w uzyskaniu pracy za godziwą pensję.

Kiedy mówisz „wysoki dotyk”, jak odnosi się to do doświadczenia kobiet, którym służysz?
Ludzi często pyta się: „Dlaczego nie zautomatyzujesz kierunku technicznego?” Ponieważ możesz wziąć pytania, które uczniowie zadają najczęściej i umieścić je w chatbocie i ustawić cytowane odpowiedzi. Ale nie ma nic lepszego niż budowanie relacji z mentorem sztuki lub nauczycielem, aby doświadczenie uczenia się pozostało. A to wraca do emocji – jeśli masz emocjonalne przywiązanie do uczenia się treści chwila Jeśli uczysz się treści, zapamiętywanie informacji będzie znacznie większe, a pamięć długoterminowa będzie działać. Nie tylko edukujemy ludzi, ale chcemy, aby zachowali te informacje. Uczenie się zupełnie nowej dziedziny, zupełnie nowego zestawu umiejętności jest skomplikowane, więc zachowanie jest bardzo ważne, szczególnie dlatego, że tak wiele naszych treści to skumulowana wiedza, która wymaga skumulowanego doświadczenia w nauce.

READ  Agnieszka prezentuje eleganckiego Woźniaka-Staraka z torebką Balenciaga dla 8000 eleganckich osób na premierze filmu (ZDJĘCIA)

W jaki sposób podmiot gospodarczy i sposób organizacji programu bezpośrednio wpływają na życie kobiet i poprawiają ich perspektywy zawodowe?
Jeśli ktoś zapisze się do nas jutro, przeprowadzimy go przez wstępne wprowadzenie i przyjmiemy, a następnie natychmiast zaangażujemy się w pierwszą jednostkę umiejętności twardych, która będzie klasą wprowadzającą dotyczącą umiejętności takich jak nauka o danych. Oprócz szkolenia w zakresie umiejętności twardych zostaną również zapoznani z innymi umiejętnościami miękkimi i umiejętnościami zwiększającymi szanse na zatrudnienie, które pomogą im awansować w pracy, poprzez szereg dodatkowych programów związanych z programem nauczania technicznych umiejętności twardych, które obejmują szkolenia z przedsiębiorczości i warsztaty krytycznego myślenia. Mamy platformę, na której uczniowie mogą wchodzić w interakcje na dany temat, a nasi mentorzy i trenerzy mogą tam również odpowiadać na pytania uczniów na platformie.

Czytaj więcej: Chcesz osiągnąć 90% wskaźnik retencji? Wspieraj swoje pracownice – mówi wiceprezes

Ponadto, gdy uczniowie są w ósmej lub dziewiątej rundzie programu, mogą zapisać się do naszego programu usług karier, w którym otrzymają pomoc na swoim profilu LinkedIn. Mamy coś, co nazywa się silnikiem produkcji CV, w którym bierzemy istniejące CV studenta i pomagamy je dopracować przez naszych redaktorów i projektantów, dając im standardowe CV, które wygląda lepiej dla potencjalnych pracodawców. Robimy również migawki ich końcowych projektów i umieszczamy je jako dodatkową stronę w ich portfolio, ponieważ często menedżerowie ds. rekrutacji nie chcą odwiedzać witryn takich jak GitHub, aby przejrzeć wszystkie prace uczniów, a my staramy się, aby łatwe dla pracodawców, aby zorientować się, co mogą zrobić.

Z twojego doświadczenia, jak cała branża musiałaby się zmienić, aby twoje wysiłki na rzecz zlikwidowania luki płacowej przyniosły długoterminowy sukces?
Zauważyłem, że są firmy, które proaktywnie biorą pod uwagę umiejętności pracownika przy ustalaniu, jakie powinno być wynagrodzenie. Współpracujemy przy wielu projektach z wzorowymi pracodawcami, którzy naprawdę starają się przeciwdziałać nierównościom w społeczeństwie, zapewniając sprawiedliwe pakiety wynagrodzeń. Jeśli takie podejście zostanie rozprzestrzenione na firmy z listy Fortune 2000, nie tylko szybciej zmniejszy się różnica w wynagrodzeniach, ale także zobaczymy rozwiązanie problemu nierówności w naszym społeczeństwie jako całości. Napływ tego trendu jest naprawdę silny, ponieważ wywróciłby również system uniwersytecki do góry nogami. Nagle, gdyby kobiety nie musiały zdobywać prestiżowych czteroletnich dyplomów, aby dostać się na jakieś miejsca, mogłoby to znacznie wpłynąć na ilość długów, które studenci musieliby wziąć na siebie po ukończeniu studiów, a także na ich zdolność do postawienia stopy. drzwi.

READ  Jak 27 niezależnych projektantów tworzy na całym świecie?

Zróżnicowanie wynagrodzenia ze względu na płeć – i zajęcie się nim – może być dla kobiet niezwykle stresującym przedsięwzięciem emocjonalnym. W jaki sposób twoi trenerzy są wyposażeni, aby pomóc im przejść przez nie bez wypalenia?
Mamy różnych typów mentorów, którzy każdego tygodnia w Programie dla Studentów mają dostęp do co najmniej 30 minut indywidualnego mentoringu technicznego ze starszymi mentorami technicznymi, którzy przeszli przez nasz program lub zajmują stanowiska branżowe. Po drugie, wprowadzamy wzorce do naśladowania i liderów branży — sojuszników płci żeńskiej i męskiej, którzy po prostu chcą pomóc kobietom osiągnąć przewagę — i umieszczamy ich w zarządach głównego medium medialnego, które zadaje im konkretne pytania związane z ich branżą lub firmą. Mamy mentorów z PayPal, Facebooka, Google i Netflix, którzy prowadzą te godzinne sesje i kończą je sesjami typu pytania i odpowiedzi, podczas których nasi uczniowie przygotowują pytania do zadania z wyprzedzeniem. Pomaga to również naszym studentom w budowaniu sieci, ponieważ wielu z tych mentorów jest zaangażowanych w realizację wizji Entity polegającej na pomaganiu kobietom w wyrównywaniu wynagrodzeń i ułatwianiu kobietom wejścia na te kariery z pewnym komfortem.