Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Making Victoria Alonso the Fall Man” – fani Marvela reagują na byłego szefa postprodukcji obwinianego za toksyczne traktowanie pracowników VFX przez MCU

Szanowny Dyrektor Wykonawczy MCU Wiktoria Alonso Opuszczenie Marvel Studios doprowadziło do spekulacji, że na jej odejście wpłynęło rzekomo toksyczne środowisko pracy artystów VFX. Według jego źródeł główny dziennikarz Vulture twierdzi, że Alonso miał również czarną listę, która trzymała pracowników forex w ryzach ze strachu. Ale wielu fanów i krytyków Marvela zakwestionowało oskarżenie, że tylko jedna osoba może być pociągnięta do odpowiedzialności za wątpliwe relacje studia z branżą efektów wizualnych.

Od pracy jako współproducent w 2008 roku Człowiek z żelaza Aby służyć jako producent wykonawczy dla Doktor Strange 2Victoria Alonso od dawna jest uważana za potęgę Marvel Studios, a także orędowniczkę LGBTQ. Chociaż jej nazwisko pojawiło się ostatnio obok Kevina Feige’a Stawiać nierealistyczne wymagania artystom zajmującym się efektami wizualnymi podczas postprodukcji. Szef VFX nagłe wyjście Zszokowało to Hollywood, ale także doprowadziło do sprzeciwu wobec tweetów starszego reportera Chrisa Lee, w których stwierdził, że „Victoria Alonso była wyłącznie odpowiedzialna za toksyczne środowisko pracy Marvela”.

Dziennikarz zasłynął z relacjonowania kultury efektów wizualnych w Hollywood Styczniowy raport Konsorcjum Efektów Wizualnych Bez ogródek stwierdził: „Victoria Alonso to ta, która tak bardzo boi się wszystkich”. Szef MCU Kevina Feige’a W historii jest również wymieniony jako główny dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za zatwierdzanie każdego pojedynczego ujęcia VFX, co normalnie byłoby obowiązkiem reżysera lub showrunnera. Chociaż znawca Marvela również zaprzeczył roszczeniu w tym samym raporcie, jednocześnie nazywając Czarną listę mitem.

Victoria Alonso otrzymuje sprawiedliwą część wsparcia i krytyki, odkąd pojawiły się wieści o jej odejściu z Marvela. Ale nawet krytycy, tacy jak Joanna Robinson, obalili zarzuty, nazywając je „rażącym przeinaczeniem”. Czytelnicy mogą zobaczyć reakcje poniżej.

Pełniąc funkcję szefa postprodukcji, efektów wizualnych i animacji — Alonso jest uznawana za jedną z najlepszych prac Marvela z jej nazwiskiem również wśród producentów wykonawczych wymienionych jako nominowana do nagrody Primetime Emmy za co jeśli…? w kategorii Najlepszy program animowany. Wyprodukowała także nominowany do Oscara film Argentyna, 1985.

Z listą godnych pochwały tytułów na swoim koncie, była szefowa Marvel Studios VFX jest również odpowiedzialna za najnowszy wpis MCU, Ant-Man i Osa: Quantumania który był uwikłany w kontrowersje związane z kryzysem efektów wizualnych. W rzeczywistości raport Vulture dotyczący Ant-Mana 3 zwrócił uwagę na nierealistyczne terminy ustalone dla pracowników zajmujących się efektami wizualnymi od czasów Spider-Man: No Way Home. Ponadto jakość efektów wizualnych jest słaba Thor: Miłość i grzmot Ujawniono również, że inne projekty są wynikiem zwiększonego obciążenia pracą.

READ  16 przedmiotów inspirowanych filmem aktorskim - Billboard

Victoria Alonso nadal jest producentem wykonawczym Strażnicy Galaktyki vol. 3I Tajna inwazja I Żelazne serce.