Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak Arizona może zaoferować plan działania Trumpa 2024

Kiedyś przeoczone role w zarządzaniu wyborami, takie jak sekretarz stanu, również nabrały nowego znaczenia, odkąd Trump wykorzystał osoby zasiedziałe, które odrzuciły jego roszczenia w stanach swingowych, w których niewiele przegrał.

W większości stanów USA sekretarz stanu jest przede wszystkim odpowiedzialny za wybory i nadzoruje procedury głosowania i liczenia głosów, a także poświadczanie wyników wyborów.

Zdając sobie sprawę, że ta sprawa płonęła w jego bazie, Trump nadal wnosił swoje sporne zarzuty o kradzież wyborczą, ilekroć pojawiał się publicznie.

Skupił swoje zarzuty o oszustwa wyborcze w Arizonie, Georgii, Michigan, Pensylwanii i Wisconsin – wszystkie z nich przesądziły o mniej niż trzy punkty procentowe na korzyść Bidena, ale które dały mu zdecydowane postępy w niezwykle ważnym Kolegium Elektorów.

W Arizonie, druga wiceprezydent Republiki Maricopa, Michelle Joyner, powiedziała, że ​​uznała wybory w 2020 roku za jedną z pierwszych kwestii poruszanych przez wyborców na wyciągnięcie ręki.

„Duża część ludzi nadal to odczuwa [voting] Maszyny były zgniłe, a puste karty do głosowania zostały upuszczone w środku nocy – i nadal o tym mówią” – powiedziała.

Joyner, która podkreśliła, że ​​nie wypowiada się w imieniu partii państwowej, powiedziała, że ​​choć ma nadzieję, że Republikanie będą mogli „posunąć się naprzód” po następstwach wyborów w 2020 roku, rozumie, dlaczego Trump wracał do tematu.

„To jak rzucanie mięsem w tygrysy – ci ludzie wściekają się na to” – powiedziała.

Według organizacji non-profit Brennan Center for Justice kwestia fałszowania głosów przeniknęła do wyścigów o stanowiska kierownicze w wyborach w całych Stanach Zjednoczonych.

W raporcie opublikowanym w tym tygodniu, Brennan Center określiło obecne środowisko jako „po raz pierwszy w epoce nowożytnej, kiedy pytania o legalność wyborów odegrały tak znaczącą rolę w rywalizacji urzędników wyborczych”.

Według raportu, oprócz Arizony, odrzucenie wyborów stało się głównym problemem kampanii w pięciu innych stanach w wyborach na sekretarza stanu w 2022 r. – Georgia, Michigan, Minnesota, Nevada i Wisconsin.

READ  Radość, rzeczywiście: szczęśliwe spotkanie wypełnia lotnisko w Auckland, gdy bańka zaczyna się przez Tasman | Nowa Zelandia

A ci kandydaci mają publiczność — według niedawnego sondażu Axios-Momentive tylko 55 procent Amerykanów słusznie aprobuje zwycięstwo Bidena w wyborach w 2020 roku.

Takie jest podejrzenie w niektórych częściach Arizony, że niektórzy negujący wybory wzięli sprawy w swoje ręce.