Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Igrzyska Europejskie 2023: na czym polega i kto znalazł się w kadrze Wielkiej Brytanii?

Igrzyska Europejskie 2023: na czym polega i kto znalazł się w kadrze Wielkiej Brytanii?

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Joe Chung zdobył złoto w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku

Wielka Brytania ma drużynę składającą się ze 177 sportowców, która ma wystartować na Igrzyskach Europejskich w 2023 r. w Krakowie.

Drużyna Wielkiej Brytanii będzie rywalizować w 18 dyscyplinach olimpijskich od 21 czerwca do 2 lipca, kwalifikując się w ciągu 10 dni do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Punkty kwalifikacyjne będą dostępne także w sześciu innych dyscyplinach sportowych, a Igrzyska pełnią także funkcję Mistrzostw Europy w dziesięciu dyscyplinach sportowych.

W kadrze Wielkiej Brytanii znajdują się olimpijki Jade Jones, Joe Chung i Joe Clarke.

Wielka Brytania ma także dodatkowych 45 zawodników rywalizujących w Zespołowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce w Chorzowie, które od piątku do niedzieli będą transmitowane na żywo na platformach cyfrowych BBC.

Kto jest w składzie GB?

Złoty medalista olimpijski w pięcioboju nowoczesnym Chung, Mistrzyni olimpijska 2012 i 2016 Jonesa I meandrujący kajakarz Clark, Ona, zwyciężczyni Rio 2016, jest w kadrze Wielkiej Brytanii, ale mistrzyni BMX w stylu dowolnym Charlotte Worthington wycofała się.

Karama Singha (znany jako B-Boy Kid Karam) i Słoneczny Bromit (B-Boy Sunny) przejdzie do historii jako pierwszy Brytyjczyk, który wziął udział w przerwie w ważnym meczu. Sport ten debiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Rango Tomblina Będzie pierwszym sportowcem płci męskiej reprezentującym drużynę GB w pływaniu artystycznym.

strzelcy Bursztynowa Rutter (z domu Hale) i sionid mackintosh, Obok tenisistów stołowych Liama ​​Pitchforda I Paweł Drenhall, Wszyscy wezmą udział w swoich trzecich Igrzyskach Europejskich.

Kto może zakwalifikować się do Paryża 2024?

Bezpośrednie miejsca kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu będą dostępne w strzelectwie, pływaniu artystycznym, boksie, łamaniu, slalomie kajakowym, nurkowaniu, pięcioboju nowoczesnym, siódemce rugby, strzelectwie i tenisie stołowym.

Część z nich będzie miejscami zajęć. Gwarantują, że w tej olimpijskiej imprezie w Paryżu wystartuje ktoś z Wielkiej Brytanii, ale niekoniecznie sportowiec, który na to zasługuje.

Tymczasem punkty klasyfikacyjne za kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w 2024 r. zostaną przyznane sportowcom odnoszącym sukcesy w badmintonie, stylu dowolnym BMX, szermierce, kolarstwie górskim, taekwondo i triathlonie.

Europejskie tytuły będą do zdobycia sportowcy rywalizujący w pływaniu artystycznym, badmintonie, wyścigach kajakowych, wyścigach kajakowych, freestyle'u BMX, nurkowaniu, kolarstwie górskim, szermierce (impreza drużynowa), judo (drużyna mieszana) i pięcioboju nowoczesnym.

Kto jeszcze konkuruje?

W ciągu 12 dni w zawodach weźmie udział około 6500 sportowców z 48 krajów europejskich.

W Igrzyskach Europejskich po raz pierwszy weźmie udział osiem dyscyplin sportowych: padel, teqball, rugby siódemki, skoki narciarskie, muay thai, piłka ręczna plażowa, breaking i wspinaczka.

Polski rząd zakazał sportowcom wjazdu na teren Rosji i Białorusi w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Kiedy się zacznie?

Ceremonia otwarcia odbędzie się w środę, 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henrika Reimanna w Krakowie.

Pierwsze Igrzyska Europejskie odbyły się w 2015 r. w Baku w Azerbejdżanie, a ich gospodarzem był Mińsk na Białorusi w 2019 r.

READ  Polska podekscytowana zakrada się do Canfielda | Wiadomości, sport, praca