Hinton, Gough zdobył złoto jako najlepszy wynik medalowy w Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone Ameryki zdobyły pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej po tym, jak William Hinton i Alicia Kathleen Goff zdobyli złoto w drużynie mieszanej ostatniego dnia Mistrzostw Świata FIFA w Doha 2023. Wczoraj na strzelnicy Lusail Hinton i Goff pokonali kuwejckiego Talala Al-Rashidiego i Sarah Al-Rashidi. Al-Hawal wygrał mecz o złoty medal, 6-0, podczas gdy Stany Zjednoczone zakończyły turniej z sześcioma medalami – trzema złotymi, jednym srebrnym i jednym brązowym. W szczególności Hinton był wczoraj w ogniu, strzelając doskonałe 90, w tym wszystkie bramki w rundzie kwalifikacyjnej, a brązowymi medalistami byli Polki Sandra Bernal i Piotr Kowalczyk, którzy pokonali Belen Romesa Kaya i Tolga Tuncer z Turcji 6,4 w ekscytującym dogrywce, zajmując pierwsze miejsce w The rundę kwalifikacyjną, Al-Hawal i Al-Rashdi, po tym jak duet z Kuwejtu zakończył ze 145 udanymi trafieniami. Hinton i Gough zajęli drugie miejsce z wynikiem 144, a następnie Kaya, Tunger, Bernal i Kowalczyk z parą po 143, a indyjska para Prithviraj Tundiman i Shriyasy Singh była szósta z łącznym wynikiem 142 na 150 w eliminacjach. Dwie drużyny z Kataru zajęły dwudzieste i dwudzieste trzecie miejsce z odpowiednio 133 i 124 kontuzjami, o punkt mniej niż brązowy medal w meczu kwalifikacyjnym, gdzie katarskie drużyny Hassan Kholoud Al-Khalaf / Saeed Abu Shuraib i Maitha Hamad Al-Binali / Ahmed Majed Al-Khulaifi skończył. Gospodarzem dziewięciodniowych mistrzostw świata była Katarska Federacja Strzelecka i Strzelecka pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Strzeleckiej, a Włochy zdobyły jeden złoty i trzy brązowe medale, wyprzedzając Australię i Turcję, z których każdy zdobył złoty medal. 3. miejsce: 12-etapowa seria Pucharu Świata ISSF zostanie przeniesiona do Bhopalu w Indiach na rundy karabinowe i pistoletowe, a następnie sześć kolejnych rund odbędzie się w Larnace (Cypr), Limie (Peru), Kairze (Egipt), Baku (Azerbejdżan), Ałmaty (Kazachstan) i Lonato (Włochy) oraz Rio de Janeiro (Brazylia).