Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Heathrow i Gatwick: Zasady podróżowania do Polski, Węgier, Czechosłowacji i Bułgarii

Jest kilka miejsc, które idealnie nadają się na zimowe wycieczki.

W Europie Wschodniej jest wiele ukrytych zimowych klejnotów, mają one długą historię i wiele do zobaczenia.

Bułgaria ma tanie narty, Węgry kulturalny Budapeszt, Polska oferuje piękny zimowy krajobraz, a Czechy piękne miasto zwane Pragą.

Przeczytaj więcej: Heathrow i Gatwick: ostatnie porady dotyczące podróży na Kretę, Mykonos, Jonte i inne greckie wyspy

Praga dojrzała na zimowe wakacje

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o ograniczeniach podróży w każdym kraju przed planowaniem podróży.

Bułgaria

ten GOV.UK Według strony internetowej, Bułgaria posiada system, który kategoryzuje podróżnych przybywających do kraju na podstawie podróży ze stref zielonej, pomarańczowej i czerwonej.

Wielka Brytania jest sklasyfikowana jako kraj „czerwonej strefy”.

Wymaga to obywateli Wielkiej Brytanii:

  • Certyfikat Szczepienia (Certyfikat ukończenia kursu szczepień dwudawkowych w Bułgarii (Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Novavax, Moderna, Covishield, Sinopharm, Sinovac, Sputnik) lub Certyfikat otrzymania szczepionki jednodawkowej (Johnson, Johnson, & Johnson).

  • Dowód przeszłej infekcji Govt-19 (zaświadczenie o wyniku testu w języku angielskim, wykazujące pozytywny wynik testu PCR lub Rapid antygen testu, datowane co najmniej 11 dni, ale nie więcej niż 180 dni przed przybyciem do Bułgarii).

Powinny również zapewnić:

  • Negatywny test PCR wykonany w ciągu 72 godzin przed wejściem – musi zawierać imię i nazwisko, datę urodzenia, dane instytucji medycznej oraz datę i godzinę pobrania próbki i być w języku angielskim.

Osoby pochodzące z Wielkiej Brytanii powinny również poddać się samoizolacji przez 10 dni i przed wypuszczeniem uzyskać negatywny wynik testu PCR.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat są zwolnione z izolacji i są zobowiązane do przedstawienia dokumentów Govt-19 po przybyciu do Bułgarii, niezależnie od ich strefy kolorystycznej.

Od 19 stycznia 2022 r. dzieci w wieku od 12 do 18 lat muszą:

  • Dostarczyć negatywny wynik testu PCR wykonany do 72 godzin przed wjazdem do Bułgarii. Nie ma znaczenia narodowość i/lub miejsce zamieszkania ani kolor kraju, w którym podróżują.

  • Lub, jeśli nie mają negatywnego wyniku testu PCR, powinny zostać odizolowane przez 10 dni po przybyciu. Jeśli mają test PCR na 72 godziny przed przybyciem do Bułgarii, a wynik jest negatywny, ten 10-dniowy okres samoizolacji może zostać skrócony.

  • Konieczność samoizolacji następnego dnia po odnotowaniu wyniku negatywnego zostanie wyeliminowana. Konieczność samoizolacji następnego dnia po odnotowaniu wyniku negatywnego zostanie wyeliminowana.

READ  Polska ruszy wszystkie punkty szczepień jako pierwsze - pierwsza wiadomość

Węgry

Budapeszt tętni kulturą

Podróżni ze wszystkich sąsiednich krajów (Chorwacji, Austrii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Ukrainy) podróżujący drogami, koleją i drogą wodną, ​​niezależnie od narodowości i odporności na koronawirusa, nie podlegają kontroli epidemii.

Jak stwierdzono w nim GOV.UK Według strony internetowej obywatele brytyjscy wjeżdżający na Węgry od 29 października nie będą potrzebowali negatywnego testu Govt-19 PCR, jeśli zostali w pełni zaszczepieni w ramach programu szczepień w Wielkiej Brytanii.

W przypadku obywateli brytyjskich, którzy nie zostali w pełni zaszczepieni, ujemny wynik testu PCR jest wymagany do 72 godzin przed przyjazdem. Aby negatywny wynik testu PCR został zaakceptowany, dokument potwierdzający wynik testu PCR musi być w języku węgierskim lub angielskim i zawierać następujące dane:

்கியா

Osoby, które zostały w pełni zaszczepione z Wielkiej Brytanii, mogą odwiedzić ்கியா Z jakiegokolwiek powodu, w tym turystycznego.

Jeśli jednak nie otrzymałeś szczepionki przypominającej (trzecia dawka), przed wyjazdem powinieneś otrzymać wynik testu PCR.

Obowiązkowe dla wszystkich podróżnych wjeżdżających do Czech Wypełnij formularz lokalizacji pasażera

Jeśli nie zostałeś w pełni zaszczepiony, będziesz mógł wjechać do Republiki Czeskiej tylko z ważnych powodów, takich jak leczenie lub udział w pogrzebie.

Polska

Idealne miejsce na wypoczynek zimą

Jeśli lecisz do Polski z zagranicy, musisz wypełnić Formularz lokalizacji pasażera .

ten GOV.UK Witryna stwierdza, że ​​podróżni z krajów niezaszczepionych i niezaszczepionych (w tym z Wielkiej Brytanii) w wieku pięciu lat i starszych muszą przedstawić dowód ujemnego testu przed wyjazdem (PCR lub antygen / przepływ boczny) wykonanego w ciągu 24 godzin. Przekraczanie granicy.

W niektórych przypadkach możesz odprawić się na lotnisku w ciągu trzech godzin od przylotu, ale jeśli zdecydujesz się to zrobić, przed odlotem sprawdź stronę internetową lotniska.

Niektóre osoby mogą być zwolnione z tego wymogu, sprawdź Strona polskiego rządu Najnowsze wskazówki.

READ  Platforma audiobooków została uruchomiona przez Draga Group w Polsce

Jeśli nie byłeś w pełni zaszczepiony (dwie dawki), powinieneś być izolowany przez 14 dni, ale możesz zostać wypisany po ośmiu, jeśli wynik testu na antygen lub PCR Covit-19 jest negatywny.

Chcesz wysyłać artykuły bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej? Dostosuj swoje ogłoszenia Tutaj.

Czy jest jakaś historia, którą Twoim zdaniem powinniśmy zatuszować? Wyślij e-mail do [email protected].