Top News

Heathrow i Gatwick: najnowsze porady dotyczące podróży do Polski, Bułgarii, Czech, Słowacji, Łotwy i Węgier

Po ponad rocznym utknięciu w domu wielu Brytyjczyków chętnie odwiedza niesamowite miasta Europy i rozkoszuje się słońcem na swoich ulubionych plażach.

Istnieje wiele powodów, dla których warto podróżować do Europy Wschodniej, od słynnych gorących kąpieli w Budapeszcie po wędrówki po pięknych ulicach Pragi.

Ponieważ ograniczenia w Wielkiej Brytanii kończą się w poniedziałek 19 lipca, lista podróży jest już gotowa, co oznacza, że ​​niektórzy pasażerowie będą musieli zostać odizolowani po powrocie z krajów z bursztynowej i czerwonej listy.

Czytaj więcej: Kraje znajdujące się obecnie na zielonej liście obserwacyjnej w celu ułatwienia podróży

Jeśli podróżujesz do dowolnego miejsca w Europie Wschodniej, ważne jest, aby przed wyjazdem wiedzieć, jakie zasady dotyczące wirusa koronowego należy przestrzegać.

Oto aktualne zasady podróżowania w każdym kraju Europy Wschodniej:

Polska

Plac Fort w Warszawie, Polska

Polska jest obecnie na bursztynowej liście na tournee po Wielkiej Brytanii.

Od poniedziałku, jeśli nie zostałeś w pełni zaszczepiony, będziesz musiał zostać odizolowany w miejscu zamieszkania i przejść dwa testy rządowe po powrocie do Wielkiej Brytanii.

Polska wprowadza teraz system paszportów szczepień, co oznacza, że ​​będziesz zwolniony z izolacji, jeśli będziesz w stanie wykazać, że zostałeś w pełni zaszczepiony, 14 dni po drugiej dawce.

Możesz użyć swojej przepustki NHS Govt Pass, aby pokazać to na granicy.

Bułgaria

Bajkowe miasto Veliko Tornovo, Bułgaria

Bułgaria jest również na bursztynowej liście, więc każdy, kto otrzymał obie szczepionki od 19 lipca, może podróżować.

Od początku tego miesiąca Bułgaria wprowadziła nowy asortyment podróżnych przyjeżdżających do kraju na podstawie zielonych, pomarańczowych i czerwonych stref.

Wielka Brytania jest obecnie sklasyfikowana jako „Strefa Pomarańczowa”, co oznacza, że ​​podróżni muszą przedstawić świadectwo szczepienia, aby udowodnić, że jesteś w pełni zaszczepiony, negatywny wynik testu PCR w ciągu 72 godzin lub szybki test antygenowy w ciągu 48 lub dokument potwierdzający wyzdrowienie ostatnie 180 dni.

Wspaniały nowy biuletyn Mylanton 12 Jest pełen nowości, scen, funkcji i pomysłów pochodzących z całego miasta.

READ  Polska planuje wejść na energetykę jądrową

Codziennie o 12 w południe wyślemy Ci bezpłatną wiadomość e-mail z 12 historiami, która zapewni Ci rozrywkę, dostęp do informacji i poprawę humoru. To idealny czas na lunch.

Zespół Mylandon opowiada londyńskie historie Londyńskie historie. Naszych 45 dziennikarzy przedstawia wszystkie potrzebne Ci wiadomości – od ratusza po lokalne ulice.

Zapisz się na 12 biuletynów tutaj i nie przegap ani chwili.

Słowacja

Słowacja jest na liście bursztynowej, co oznacza, że ​​te same zasady obowiązują we wszystkich krajach wymienionych na liście bursztynowej.

Jeśli chodzi o zasady wjazdu na Słowację, strona internetowa FCDO stwierdza: „Każdy, kto wjeżdża na Słowację, musi zostać odizolowany przez 14 dni. Twoja negatywna samoizolacja może zostać ukończona z wyprzedzeniem, jeśli otrzymasz negatywny wynik testu PCR wykonany na Słowacji”.

„Możesz przystąpić do testu za darmo piątego dnia samoizolacji”.


Stwierdza również, że osoby w pełni zaszczepione są zwolnione z izolacji, zgodnie z definicją rządu słowackiego.

Jednak dowód statusu szczepionki z Wielkiej Brytanii nie jest sformalizowany do wjazdu na Słowację, więc będziesz musiał odizolować wizytę.

Węgry

Dunaj przed Parlamentem w Budapeszcie

Węgry znajdują się na bursztynowej liście, co oznacza, że ​​podróżni, którzy nie są w pełni zaszczepieni, powinni zostać odizolowani w miejscu pobytu po powrocie do Wielkiej Brytanii i przejść dwa testy rządowe.

Jednak z powodu zakażenia koronawirusem Węgry zamknęły granicę dla większości obcokrajowców, więc podróże lotnicze są zakazane.

Od 24 czerwca Węgry mają nieograniczony dostęp do gruntów z Austrii, Chorwacji, Rumunii, Serbii, Słowacji i Słowenii.

Obywatele Wielkiej Brytanii mogą podróżować na Węgry z ograniczonej liczby ważnych powodów, takich jak transport, biznes, opieka zdrowotna lub opieka nad członkiem rodziny.

Republika Czeska

Republika Czeska znajduje się na liście bursztynowej, a podróżni, którzy nie zostali w pełni zaszczepieni, aby powrócić do Wielkiej Brytanii po poniedziałku, mają zastosowanie regularne wymagania dotyczące samoizolacji.

READ  Niemieckie Automotive Seating Systems planuje budowę fabryki w Polsce - First News

Obecnie możesz wjechać do Czech, tj. na leczenie lub pogrzeb, lub jeśli posiadasz wizę pobytową lub ważną długoterminową wizę do Czech.

Łotwa

Na bursztynowej liście podróży znajduje się również Łotwa.

Wjazd na Łotwę z Wielkiej Brytanii jest dozwolony, ale podróżni muszą przedstawić dowód negatywnego wyniku testu PCR Covit-19, który nie powinien zostać wykonany do 72 godzin przed wejściem na pokład lub przed przekroczeniem granicy łotewskiej lub 24 godziny przed wejściem na pokład lub przekroczenie granicy łotewskiej.

Kraj akceptuje również cyfrowy rządowy certyfikat szczepień, który pokazuje, że zostałeś w pełni zaszczepiony, aby umożliwić wjazd na granicę.

Wybierasz się w tym roku na wakacje? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment