Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hawe Telekom, Ul-com Media i FIORD uruchomiły usługę DWDM w Moskwie – Warszawie – Frankfurcie

Joint venture pomiędzy Hawe Telekom i FIORD jest wynikiem długotrwałego partnerstwa i współpracy. Pozwoliłoby to obu firmom na zwiększenie udziału w rynku transmisji danych między Rosją, Polską i Europą Zachodnią. Projekt jest realizowany sukcesywnie od jesieni ubiegłego roku. W pierwszej fazie Hawe Telekom uruchomił oddział Warszawa-Wilno, a następnie zakończył rozbudowę swojej sieci DWDM do Frankfurtu nad Menem. Inwestycja jest odpowiedzią na potrzebę dostępu do klucza & nbsp …

Joint venture pomiędzy Hawe Telekom i FIORD jest wynikiem długotrwałego partnerstwa i współpracy. Pozwoliłoby to obu firmom na zwiększenie udziału w rynku transmisji danych między Rosją, Polską i Europą Zachodnią. Projekt jest realizowany sukcesywnie od jesieni ubiegłego roku.

W pierwszej fazie Hawe Telekom uruchomił oddział Warszawa-Wilno, a następnie zakończył rozbudowę swojej sieci DWDM do Frankfurtu nad Menem. Inwestycja jest odpowiedzią na potrzebę dotarcia do kluczowych miejsc docelowych w Rosji, a także dostawców treści, chmury i OTT zlokalizowanych w Polsce i we Frankfurcie.

System przesyłowy między Moskwą, Warszawą i Frankfurtem to najnowsza i najbardziej obiecująca inwestycja Hawe Telekom, która współpracuje z operatorem telekomunikacyjnym z zagranicy. Uruchomiliśmy jeden z najnowszych systemów sieciowych DWDM dalekiego zasięgu w regionie, który jest ukierunkowaną odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów. Osiągnięty RTD jest bardzo konkurencyjny i już zaczęliśmy pracować nad jego redukcją do mniej niż 30 ms od początku do końca – Potwierdza Przemysław Gagala, Dyrektor Sprzedaży Hawe Telekom International.

Podczas testów drogowych Moskwa – Warszawa – Frankfurt potwierdzono RTD 31,6 ms, wynik podobny do najlepszego dostępnego wśród tych punktów końcowych. Trwają prace nad poprawą tego parametru poprzez skrócenie długości optycznej. Dostępne są obwody transmisyjne Nx10G i Nx100G, a całkowita przepustowość systemu wynosi co najmniej 12 TB / s. System umożliwia wykrycie i lokalizację uszkodzeń włókien.

Organizacja trasy Moskwa-Frankfurt jest logiczną kontynuacją naszego projektu PING-WIN. Połączenie infrastruktury PING-WIN z infrastrukturą Hawe Telekom pozwoliło w ciągu kilku miesięcy stworzyć unikalną trasę między interesującymi punktami Rosji, a także zapewnić alternatywne trasy z Europy Zachodniej i Środkowej do Sztokholmu, Sankt Petersburga, Wilno i Ryga – zauważa Andrey Ershov, dyrektor generalny JSC „Ul-com Media” (projekt PING-WIN).

READ  ENERGO: JV Kajima Europe i Griffin Real Estate kupują polską spółkę energii odnawialnej Pad-Res

Uruchomiony system w pełni spełnił nasze oczekiwania. Testy potwierdzają potencjał tej inwestycji, a to, co udało się osiągnąć w ramach RTD między Moskwą a Frankfurtem, jest lepsze niż oczekiwaliśmy na etapie planowania. Osiągnięte wyniki wskazują na dobre perspektywy rozwoju naszej działalności w podstawowym sektorze transmisji danych między Rosją a Unią Europejską – Komentarz Sergeya Filatova, Business Development Managera w FIORD (projekt PING-WIN).

O firmach:

Hawe Telekom jest operatorem świadczącym usługi wyłącznie na rzecz innych operatorów telekomunikacyjnych („Spółka telekomunikacyjna”). Hawe Telekom świadczy usługi w oparciu o swoją międzynarodową sieć światłowodową. Obejmują one sprzedaż i dzierżawę oddalonych rurociągów i światłowodów, usługi transmisji danych, dostęp do Internetu, usługi serwisowe oraz kolokację i nadzór sieci. Do klientów HAWE Telekom należą międzynarodowi operatorzy i operatorzy sieci komórkowych, a także wielu lokalnych dostawców usług internetowych i CTV. Dzięki licznym kontaktom transgranicznym za pośrednictwem światłowodów, Hawe Telekom jest dostawcą usług telekomunikacyjnych dla tranzytu międzynarodowego łączącego Europę z Azją.

PING-WIN to specjalne wspólne przedsięwzięcie rosyjskich operatorów Ul-com Media i FIORD polegające na dostarczaniu międzynarodowych łączy transmisji danych Moskwa-Ryga-Sztokholm, Moskwa-Wilno, Moskwa-Mińsk i Moskwa-Saint. Petersburgu. Wyjątkowość tego projektu polega na krótkich RTD i geo-routingu, który różni się od połączeń innych istniejących sieci. Projekt PING-WIN działa od 2017 roku, sukcesywnie poszerzając swoje obszary obecności w Europie i Rosji.


Zobacz więcej najnowszych informacji prasowych z całej branży lub opublikuj wiadomości o swojej firmie.