Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Forglass współpracuje z Saint-Gobain Glass przy malowaniu podwójnego pieca

Polscy dostawcy technologii hutnictwa szkła Zapomnieć Po raz kolejny we współpracy z Szkło Saint-Gobain Do wykonywania napawania na gorąco pieców w dwóch fabrykach w Pizie (Włochy) i Diprova Gorneza (Polska).

Głównym czynnikiem, który wpłynął na decyzję Saint-Gobain Glass o przyznaniu kontraktów na malowanie na gorąco Forglass, była strategia biznesowa firmy, która łączyła umiejętności inżynieryjne i realizację kontraktów pod jednym dachem.

Po pomyślnym przejściu przez trudny okres blokady w 2020 r. Z powodu Covid-19, a następnie przestrzeganiu różnych ograniczeń epidemiologicznych podczas podróży i dostosowywaniu się do nowej rzeczywistości, Forglass ma teraz kontrakty we Francji, Niemczech, Norwegii, Holandii i Wielkiej Brytanii z Saint-Gobain i inni klienci.

Lakierowanie termiczne dużego pieca float to najbardziej wymagający rodzaj naprawy pieca, wymagający wyjątkowej organizacji i wyjątkowego zespołu.

Zwykle składa się z ponad 100 wysoko wykwalifikowanych pracowników i przełożonych, którzy muszą pracować w wyjątkowo trudnych warunkach.

Podczas nagrzewania piec jest utrzymywany w temperaturze zbliżonej do temperatury roboczej, dlatego osoby pracujące w pobliżu piekarnika powinny nosić specjalną odzież ochronną, rękawice, ochronę twarzy i głowy oraz inną odzież chroniącą ludzkie ciało przed ekspozycją na ekstremalne ciepło.

Przy planowaniu tego typu prac należy uwzględnić jeszcze jeden czynnik, jakim jest wytrzymałość człowieka podczas pracy w trudnych warunkach.

Zespoły powinny pracować na krótkie zmiany, aby dać im czas na odpoczynek i relaks. Planowane jest powlekanie na gorąco dużego pieca typu float w celu skrócenia czasu szklenia do samego oszklenia i nie ma miejsca na opóźnienia.

Szczegółowe planowanie ma kluczowe znaczenie, ponieważ zapewnia odpowiedni czas na wykonanie każdego zadania. Wydajność i jakość pracy musi wynosić 100%, ponieważ nie ma czasu na zwrot usterki. Za pierwszym razem należy to zrobić poprawnie.

Wysoki poziom umiejętności jest niezbędny w tego typu pracy, a Forjlass wyjaśnił, że ma w swoim zespole właśnie tego typu ekspertów.

READ  Liczba wolnych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii wzrosła do prawie 2 milionów