Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Haslamierka jedzie do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom poradzić sobie z traumą

Haslamierka jedzie do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom poradzić sobie z traumą

Kobieta z Haslemirów jedzie do Polski i wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności, aby zapewnić traumatyczne leczenie ukraińskich uchodźców.

Aga Kehinde – pracująca w Royal Surrey County Hospital – przyjechała do Slabs w zeszłym tygodniu, aby pracować Wsparcie dla Słupska Projekt.

Spotkał się już z wiceprezydent Słupska Martą Makuch oraz przedstawicielami lokalnych usługodawców, w tym służb społecznych, lokalnych i regionalnych psychologów edukacyjnych, służb zdrowia psychicznego i liderów edukacji.

Aga zapewniła wizję i misję Wsparcie dla Słupska Omówiono projekt i aktualne wyzwania oraz potrzebę wsparcia społeczności uchodźców słupskich i ukraińskich w zdrowej i znaczącej integracji.

Aga powiedziała: „Ci, których spotkałem, robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc uchodźcom przybywającym do miasta, ale – nigdy wcześniej nie doświadczyli takiej sytuacji – nie mają wiedzy ani przeszkolenia, aby wspierać straumatyzowane społeczności i jednostki.

„To bardzo ważne w przypadku dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole i potrzebują szybkiego przystosowania się do nowego środowiska.

„Z rozmów, które przeprowadziłem z lokalnymi liderami i społecznością, wynika ciągła presja na lokalne i regionalne służby i organizacje, ryzyko współczującego wyczerpania oraz utrzymujące się poczucie niepewności i niemożności przewidzenia, jak długo potrwa ta sytuacja”.

Aga, który jest na czteromiesięcznej emeryturze z pracy w Royal Surrey County Hospital, zapewnia wsparcie w nagłych wypadkach, edukację i szkolenia służbom ratowniczym, pracownikom pomocy i społecznościom w Sloops, które są zaangażowane w pomoc przybywającym uchodźcom z Ukrainy. .

Powiedział: „Kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, widziałem, że ukraińscy uchodźcy i polska społeczność mają wyraźną potrzebę leczenia traumatycznego.

„Mam przyjaciół i rodzinę w Slabs. Nie wiem, co z nimi zrobić – jest dużo traumy”.

Lokalni usługodawcy w Słupsku uznają, że aby ułatwić długofalowy plan integracji społeczności, równe uzdrowienie społeczności polskiej i ukraińskiej powinno być wspólnym wysiłkiem.

Słubscy liderzy zaaprobowali zaproponowany przez Agę model leczenia oparty na urazach.

READ  Wyniki Fitness Authority Poland Pro Bodybuilding Show 2023 - Kuffel, Molnar Claim Gold

Obejmuje pracę z uchodźcami w sposób terapeutyczny – dostarczanie im narzędzi do realizacji ich zbiorowych traumatycznych doświadczeń – ale także edukację i wyposażanie lokalnych usługodawców i opiekunów w te same narzędzia. Wszystkie aspekty życia.

Aga organizuje dwa miesiące intensywnej pracy, planując regularne trzygodzinne warsztaty, często dwa razy dziennie.

Pierwsze wsparcie warsztatów slapskich miało miejsce we wtorek – Aga zatrudniła wolontariuszkę Martę Noswich do wsparcia go we wstępnej dystrybucji warsztatów.

Wtorkowa sesja edukacyjna dotycząca depresji i traumy została przeprowadzona z grupą 17 uczestników, z których większość pracuje z dziećmi. Grupa składała się z terapeutów, psychologów i psychologów edukacyjnych.

Aga rozpoczęła rozmowę z lokalnym ośrodkiem dla uchodźców, aby stworzyć warsztaty dla ukraińskich dzieci, a późnym latem przyjadą wolontariusze, aby wesprzeć go w tej części projektu.

Aga zbiera pieniądze na tłumaczy i inne wydatki na swoją opartą na szoku pracę w Slaps. Każdy, kto chce przekazać darowiznę, może odwiedzić GoFundMe Agi: https://www.gofundme.com/f/Support-for-Slupsk