Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Anioł z Mostaru mówi, że Wielka Brytania utknęła w Polsce z ukraińskimi uchodźcami z powodu biurokracji

Sally Becker – „Anioł Mostaru” – mówi, że została uwięziona w Polsce z 167 bezbronnymi ukraińskimi uchodźcami po awanturze z władzami brytyjskimi, która uniemożliwiła jej przyjazd do Wielkiej Brytanii. Pracownik pomocy, który pomógł uratować setki ludzi z Bośni, powiedział, że jest „głęboko zaniepokojony” kobietami i dziećmi po odrzuceniu ich dokumentów.

58-letnia Sally mówi, że w zeszłym miesiącu wyruszyła na Ukrainę za pełną aprobatą brytyjskiego rządu, aby ratować osieroconą młodzież i matki. Powiedział, że wielu uchodźców pochodzi z obszarów, na których toczyły się ciężkie walki.

Odbyli 22-godzinną podróż pociągiem i zebrali więcej dzieci w drodze do ucieczki z miejsc takich jak Mariupol przed przekroczeniem granicy do Polski. Ale kiedy byli gotowi do podróży do Wielkiej Brytanii, mówi Sally, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poprosiło o dodatkowe dowody na to, że rząd ukraiński wydał zgodę na eksmisję.

W rezultacie ich lot, który był zarezerwowany w piątek, został odwołany. Teraz mówi, że grupa około 200 zagrożonych uchodźców ma kilka dni na znalezienie rozwiązania, w przeciwnym razie „nigdzie nie pójdą”.

Powiedział: „W pełni ufam rządowi brytyjskiemu, że pomoże mi sprowadzić te dzieci do bezpiecznej przystani w Wielkiej Brytanii.

Sally Becker w Polsce próbuje sprowadzić osierocone dzieci do Anglii

„Mamy dzieci, które straciły rodziców od urodzenia, a wiele z nich jest bardzo wrażliwych, naprawdę potrzebują pomocy. W tym momencie nie widać żadnej aprobaty. To naprawdę niepokojące. Dzieci, matki, opiekunki – nie wiedzieć, co się naprawdę dzieje.

Sally wyjaśniła, że ​​pod koniec kwietnia wyjechała do Dinibro na Bliski Wschód, by ratować osierocone dzieci, które uciekły przed walkami. Powiedział, że w tamtym czasie nie było problemu z uzyskaniem pozwolenia na sprowadzanie dzieci do Wielkiej Brytanii.

READ  Polska twierdzi, że Białoruś zmieniła strategie wobec kryzysu imigracyjnego

Powiedział: „Byłem w pracy od miesiąca, próbując zabrać te dzieci do Wielkiej Brytanii. Części, próbowaliśmy zabrać je do Wielkiej Brytanii.

Sally zebrała 167 uchodźców i wynegocjowała z rządem ukraińskim porozumienie w sprawie bezpiecznego doprowadzenia ich do polskiej granicy. Następnie zabrał ich w 22-godzinną podróż pociągiem do polskiej granicy, gdzie kilka dni później czekał na nich lot linii Virgin Atlantic do Wielkiej Brytanii.

Powiedział: „Rząd zorganizował dołączenie trzech pudeł do pociągu, zwłaszcza dla dzieci, które podróżowały przez ponad 22 godziny. Po tej długiej, żmudnej podróży pociągiem dotarliśmy do Lwowa, gdzie przez dwa dni zatrzymaliśmy się w starym sierocińcu, gdzie czekaliśmy na przekroczenie granicy. Autobusy zapewniała lokalna administracja, ale dopiero po przekroczeniu granicy.

Sally poinformowano, że MSW nie ma wystarczających informacji o zaangażowaniu ukraińskiego rządu w proces wydawania wiz. Powiedział: „Byłem zdezorientowany, ponieważ Ministerstwo Spraw Wewnętrznych było świadome tej pracy od ponad miesiąca.

„Rząd ukraiński wszystko ułatwił. Zapewnili pociąg, zapewnili autobusy z dworca i budynku, w którym dzieci mogą przebywać, dopóki nie przekroczymy granicy. Powiedziano mi teraz, że muszę udowodnić, że rząd ukraiński wspiera tę pracę ”.

Sally wyjaśniła, że ​​istnieją plany, aby uchodźcy mogli przebywać przez sześć miesięcy w dwóch hotelach w Wirral w stanie Merseyside, przy wsparciu finansowym Fundacji Steve’a Morgana. Dodał: „Mamy nadzieję, że rząd może coś zrobić z naszym wyjazdem we wtorek, bo do tego czasu będziemy musieli opuścić ten hotel.

„Fundacja Djokovic zapewniła całej grupie bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie od poniedziałku, ale dziś powinniśmy byli wyjechać na lotnisko. Na szczęście pozwolili nam przedłużyć to do wtorku, ale do tego czasu mieliśmy 167 kobiet i dzieci bez miejsca iść.

READ  Raport o rynku i możliwościach inwestycyjnych w polskich kartach przedpłaconych (Open Loop vs. Closed Loop) 2021 - ResearchAndMarkets.com

Skontaktowano się z Home Office w celu uzyskania komentarza.

Aby uzyskać więcej historii z Twojego miejsca zamieszkania, odwiedź W Twojej okolicy.