Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Harfista z wyspy Skye odpowiada na wezwanie NASA – West Highland Free Press – www.whfp.com

Harfista z wyspy Skye odpowiada na wezwanie NASA – West Highland Free Press – www.whfp.com

Siorstead Peyton z Kilmuir

Basista Skye połączył siły z NASA, grając na twoim instrumencie w ramach nowego, przełomowego projektu kosmicznego.

Obywatelski program naukowy o nazwie „HARP” ma na celu lepsze zrozumienie wiatru słonecznego i jego wpływu na planetę Ziemię.

Kiedy agencja kosmiczna skontaktowała się z Ciorstaidh Beaton, harfistką i nauczycielką muzyki z Kilmuir, skorzystała z okazji.

Powiedziała: „Emmanuel Masongsong – astronom i kompozytor/muzyk mieszkający w Los Angeles – skontaktował się ze mną na początku kwietnia – za pośrednictwem mojej muzycznej strony na Facebooku.

Szukał „prawdziwego basisty”, aby rozpocząć swój nowy projekt naukowy o kosmosie. Po pierwszym przeczytaniu jego listu naprawdę pomyślałem, że to spam.

Ale Emmanuel był już na Skye i spotkał członków mojej rodziny podczas swojego pobytu. Na szczęście potwierdzili, że był człowiekiem! „

uciecNowa współpraca między NASA a Uniwersytetem Kalifornijskim (UCLA), która oznacza „Audified Solar Physics: Resonances in Plasmas”, polega na szkoleniu naukowców-obywateli w rozpoznawaniu dźwięków kosmicznych generowanych przez wiatr słoneczny i inną „pogodę kosmiczną”.

Dowiedz się więcej, oglądaj i słuchaj Ciorstaidh

W ramach projektu Emmanuel Masongsong ma za zadanie wyjaśnić tym, którzy niewiele wiedzą o kosmosie, że planeta Ziemia jest otoczona przez własną „HARP”.

Sjoerstaedt dodał: „Emmanuel poprosił mnie o sfilmowanie krótkiego„ symulowanego satelity ”fragmentu w formie glissando, w którym przesuwasz palcem od jednej struny do drugiej, często po wielu strunach.

„W tym przypadku poproszono mnie o pełny zakres harfy koncertowej (47 strun!), która reprezentuje satelitę podróżującego na ogromne odległości w kosmosie”.

Prawdziwe dźwięki generowane w kosmosie, zbierane przez satelitę, nie są dla nas słyszalne. Zaangażowani naukowcy przetłumaczyli je, aby ludzie mogli je zrozumieć, ponieważ ludzkie ucho lepiej wychwytuje wzorce niż ich komputery.

Odkąd dołączyła do projektu, Ciorstaidh mówi nam, że wiele się nauczyła o kosmosie i zachęca innych do angażowania się tam, gdzie to możliwe.

Powiedziała: „Dźwięk jest ogromną częścią naszego codziennego życia, czy to muzycznego, czy innego.

„Rozpoznanie tonu satelity podróżującego w różnych odległościach w przestrzeni kosmicznej w kontekście muzycznym jest całkiem fajne.

„Pogoda kosmiczna, plazma… słuchanie dźwięków dosłownie z innego świata! Zachęcam wszystkich do sprawdzenia tych stron i zaangażowania się.

„Jest tak wiele do usłyszenia i nauczenia, co dało mi nowe pomysły na pisanie muzyki.

„Ale najlepsze jest to, że planeta Ziemia jest otoczona przez własną »HARP«!”

Jako obywatelski projekt naukowy, zwykli ludzie są aktywnie zachęcani do udziału i pomocy naukowcom w przesiewaniu danych z ponad dekady. Możesz wziąć udział, odwiedzając „uciec” strona internetowa.

Artykuł autorstwa Daniela Cullena

READ  Europa, jądro oceanicznego księżyca Jowisza, może być niekompletna