Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dlaczego w Londynie jest więcej światła dziennego niż w Sydney?

Dlaczego w Londynie jest więcej światła dziennego niż w Sydney?

Na półkuli południowej lato występuje wtedy, gdy Ziemia znajduje się najbliżej Słońca, a jej orbita jest krótsza i szybsza, skracając liczbę godzin dziennych.

Oznacza to, że lato trwa około ośmiu dni dłużej na półkuli północnej niż na półkuli południowej. Na półkuli północnej wiosna i lato trwają 186 dni, 9 godzin i 25 minut, ale tylko 178 dni, 20 godzin i 16 minut na półkuli południowej.

Światło słoneczne bardziej niż większość innych części

Graham Jones, astrofizyk z Time & Date, powiedział: „Zaskakującym wynikiem jest to, że w ciągu roku, ignorując chmury, Wielka Brytania otrzymuje więcej światła słonecznego niż większość innych części świata.

Dwie rzeczy wyjaśniają, dlaczego w Wielkiej Brytanii jest więcej światła dziennego niż w innych częściach świata.

Po pierwsze, Wielka Brytania jest dalej od równika niż wiele innych krajów. Gdy podróżujemy na północ od tropików, słońce wschodzi i zachodzi na zboczu, od lewej do prawej wzdłuż horyzontu. Oznacza to, że wschody i zachody słońca trwają dłużej, co skutkuje ogólnie większą ilością światła dziennego.

Po drugie, Wielka Brytania leży na półkuli północnej. Orbita Ziemi wokół Słońca nie zatacza pełnego koła.

„W lipcu znajduje się dalej od Słońca niż w styczniu i porusza się powoli wzdłuż swojej orbity. Daje to na półkuli północnej dłuższe lato i krótszą zimę niż na półkuli południowej. Ponownie prowadzi to do większej ilości światła dziennego w ogólny.”

READ  O której godzinie SpaceX wyśle ​​astronautów Crew-7 dla NASA 25 sierpnia?