Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy parking Ashby na 150 miejsc w Money Hill ma zostać ukończony do kwietnia Wiadomości lokalne |  Aktualności

Nowy parking Ashby na 150 miejsc w Money Hill ma zostać ukończony do kwietnia Wiadomości lokalne | Aktualności

Członkowie Rady Ashby zostali poinformowani, że nowy parking na 150 miejsc w nowej inwestycji Money Hill ma zostać ukończony do kwietnia przyszłego roku.

Bloor Homes i Taylor Wimpey złożyli dwa miesiące temu poprawiony wniosek o parking.

Program jest teraz dostępny dla planistów Rady Hrabstwa North West Leicestershire.

Na posiedzeniu Komisji Planowania Rady Miejskiej Ashby de la Zouch w tym miesiącu przedstawiono dokumenty pokazujące postęp prac nad parkingami.

W umowie stwierdzono: „Umowa dotycząca lokalizacji wymaga rozplanowania parkingu na 12 miesięcy przed rozpoczęciem inwestycji lub 100 mieszkań, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

„Zabudowa rozpoczęła się 24 kwietnia 2023 r., w związku z czym parking musi zostać ukończony do 24 kwietnia 2024 r., zgodnie z warunkami Umowy S106, i zostanie przekazany Radzie Dzielnicy do eksploatacji.

„Aplikacja obejmowała również drobne zmiany w układzie parkingu, przenosząc miejsca w południowo-wschodnim narożniku ze względów technicznych”.

Radni wciąż jednak szukają potwierdzenia, że ​​torowisko powstanie również z parkingu do centrum miasta.

Cllr David Bigby powiedział, że teraz, gdy fundusze zostały uwolnione, ważne jest rozpoczęcie dialogu z Radą Hrabstwa Leicestershire i zasugerował, że szeroka półka na szczycie North Street może być wykorzystana jako obwód dwukierunkowy.

Uzgodniono zorganizowanie spotkania z Radą Hrabstwa z radnymi Begbym, Thomasem Stanleyem i Johnem Coxonem w celu omówienia planów ścieżek pieszych i rowerowych.

W raporcie wskazano również, że dojazd biznesowy z Nottingham Street na plac budowy był dozwolony tylko podczas wakacji szkolnych.

Dodano: „Prace były prowadzone przez tydzień w weekend wielkanocny i zostaną wznowione w przerwie letniej, kiedy zakończy się dostęp do Nottingham Street”.

READ  Wielka Brytania dołącza do międzynarodowych wysiłków, aby ujawnić pierwsze chwile we wszechświecie | Nauki