Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Haircuts4Homeless w Northampton stara się stworzyć nową przestrzeń, aby lepiej pomagać społeczności bezdomnych

Haircuts4Homeless UK w Northampton poszukuje nowej lokalizacji w ramach swoich wysiłków na rzecz pomocy bardziej pokrzywdzonym ludziom w okolicy.

W wieku nieco ponad trzech miesięcy grupa rozdała bezdomnym około 30 darmowych fryzur, które odbywają się w pierwszą środę każdego miesiąca w Oasis House.

Les Brown, lider zespołu i założyciel grupy, powiedział, że inne podmioty stowarzyszone, które widziała w Internecie, zainspirowały ją do zaangażowania. Już jako fryzjerka wydawało mi się, że to naturalne dopasowanie.

Udział W naszym codziennym biuletynie

wiadomości Przebij się przez hałas

Kilku wolontariuszy ze Stewartem, założycielem Haircuts for Homeless.

Powiedziała: „Widziałam post o oddziale Haircuts4Homeless w Milton Keynes, gdzie pojawił się facet wyglądający na smutnego i zdystansowanego, tylko po to, by zapalić się, obcinając włosy.

„Nie jest to przywilej, z którego każdy może się łatwo cieszyć.

„Myślę, że to naprawdę rozjaśnia dzień. Sprawia, że ​​czują się o wiele lepiej ze sobą i oczywiście sprawia, że ​​wyglądają o wiele lepiej”.

„Mogą porozmawiać z nami, z inną osobą, a to miła odmiana”.

Wolontariusze szukają innego miejsca.

Oddział działał w ramach Oasis House, w skład którego wchodzi kilka mieszkań oferowanych w ramach Northampton Hope Centre.

Z pomocą ogólnopolskiej organizacji charytatywnej Haircuts4Homeless, która zaopatruje grupę lokalną w przybory do strzyżenia włosów, a także maski, żele do rąk i suknie, grupa może świadczyć usługę całkowicie bezpłatnie.

Ale tylko ci, którzy zarejestrowali się do usług Centrum Nadziei, mogą cieszyć się fryzurami.

Doprowadziło to do poszukiwania nowych miejsc, które mogłyby chcieć dzielić swoją przestrzeń z organizacją charytatywną.

Lees dodał: „Ponieważ niektórzy bezdomni z jakiegoś powodu nie chcą przychodzić do Centrum Nadziei, chcieliśmy po prostu pomóc większej liczbie z nich, oferując również inną lokalizację.

„To tylko kwestia wiedzy, z kim się skontaktować, aby to skonfigurować.

„To nie tylko fryzura, którą dajemy. To posiadanie kogoś, z kim można porozmawiać, co sprawia, że ​​czuje się lepiej i nadaje mu ładny nowy wygląd”.

Założyciel ma nadzieję, że uda mu się zapewnić przestrzeń do użytku w pierwszą środę każdego miesiąca, o godzinie podobnej do tej, która jest obecnie używana.

Każdy zainteresowany dołączeniem do grupy może go znaleźć na Facebooku.