Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

GPA Global przejmuje polską drukarnię i fabrykę opakowań ASG

GPA Global przejmuje polską drukarnię i fabrykę opakowań ASG

Cambridge, Anglia – (drut roboczy) – GPA Global ma przyjemność ogłosić zakończenie przejęcia zakładu druku i opakowań ASG w Pruszkowie, Polska, wraz z biurami sprzedaży technicznej druku w Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii.

Fabryka w Pruszkowie specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości kartonów składanych i pudełek sztywnych oraz innych specjalistycznych wyrobów papierniczych i tekturowych.

Nowa firma macierzysta GPA Global została pierwotnie założona w Chinach pod nazwą Green Packaging Asia, ale w ciągu ostatniej dekady rozszerzyła się na całą Europę i Amerykę Północną. W ostatnich latach GPA Global przejęła brytyjskich specjalistów ds. opakowań MW Luxury Packaging, Lucas Luxury i North American HUB Folding Box, którzy niedawno zostali uznani za Dostawcę Roku Diageo.

Dodanie obiektu ASG pod Warszawą oznacza ważną nową fazę dla GPA Global, która określiła przejęcie jako pierwszy krok w swoim strategicznym planie ekspansji w Europie.

Placówka zajmuje powierzchnię 8000 metrów kwadratowych i jest wyposażona w maszyny najnowszej generacji. Wykwalifikowani pracownicy fabryki oferują rozwiązania „pod klucz” obejmujące wszystko, od projektowania po logistykę, opierając się na wysoce wyspecjalizowanym zestawie umiejętności, który obejmuje weryfikowalne kodowanie, sekwencjonowanie, specjalne wykończenie i montaż ręczny.

GPA Global będzie również nadal prowadzić biura sprzedaży technicznej ASG w Wielkiej Brytanii i Holandii, oprócz swojej agencji w Paryżu, co pozwoli zespołowi zapewnić lepszą obsługę, czas realizacji i innowacje. Firma podkreśliła, że ​​pozwoli to jej europejskim klientom lepiej realizować swoje cele i zobowiązania związane ze zrównoważonym rozwojem.

Adam Melton, dyrektor generalny GPA Global, był zadowolony z tej nowej fazy, chwaląc „dekady doświadczenia” zespołu ASG Print i przedstawiając korzyści płynące z posiadania bazy w Europie Środkowej: „Ponieważ globalne łańcuchy dostaw migrują bliżej miejsca konsumpcji produktów, w Polska jest ważną strategią dla GPA Global i zamierzamy nadal rozszerzać naszą obecność w regionie.” Prezes Tom Wang skomentował historię GPA jako „partnera produkcyjnego dla niektórych najważniejszych wydań w branży”. Wyraził zadowolenie z powitania zespołów ASG w rodzinie GPA: „Dzięki naszym połączonym mocnym stronom i możliwościom nie możemy się doczekać rozszerzenia naszej globalnej oferty na naszą wspólną bazę klientów”.

READ  Hiszpańskie muzeum zwraca Polsce dwa obrazy zrabowane przez nazistów

Dyrektor ds. zarządzania drukiem w ASG, Jamie Toms, również był zadowolony z przejęcia, stwierdzając, że przy wsparciu GPA, zakład będzie mógł nadal dostarczać „najlepsze w swojej klasie” zintegrowane rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw dla klientów zajmujących się drukowaniem opakowań w Europie.

—-