Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Entain zbiera 600 milionów funtów na sfinansowanie przejęcia polskiej firmy bukmacherskiej

Entain zbiera 600 milionów funtów na sfinansowanie przejęcia polskiej firmy bukmacherskiej

Zawiera W środę wycofała się po zebraniu około 600 milionów funtów w ramach oferty detalicznej ze zniżkami i oferty detalicznej, z której część zostanie przeznaczona na pomoc w sfinansowaniu przejęcia polskiego operatora zakładów sportowych. Holdingi STSPozostała część ma sfinansować krótkoterminowe akwizycje.

Firma będąca właścicielem Ladbrokes ogłosiła po wtorkowym zamknięciu, że zgodziła się kupić STS za około 750 mln funtów.

Entain uplasował prawie 48,3 miliona akcji po cenie 1230 pensów, co stanowi 6,9% dyskonta w stosunku do wtorkowej ceny zamknięcia.

Dyrektor generalna Jette Nygaard Andersson powiedziała: „Jesteśmy zachwyceni przejęciem wiodącego operatora zakładów sportowych w Polsce, na bardzo ekscytującym i szybko rozwijającym się rynku.

„STS to wyjątkowa firma ze świetną marką, atrakcyjną ofertą wielokanałową oraz wybitnym dyrektorem generalnym i zespołem zarządzającym. Ta transakcja doskonale wpisuje się w strategię Entain CEE oraz naszą szerszą strategię fuzji i przejęć, zakładającą przejmowanie wysokiej jakości spółek zajmujących stanowiska kierownicze w atrakcyjnych i atrakcyjne branże.Rosnące rynki i organizacja.”

Powiedział, że ekspansja w Europie Środkowo-Wschodniej pozostaje kluczowym elementem planów rozwoju Entain i że STS będzie integralną częścią jej platformy w tym regionie.

O godzinie 08:40 GMT akcje spadły o 10,3%, do 1185 pensów.

Matt Britzman, analityk giełdowy w… Hargreavesa Lansdowne’aPowiedział: „Istnieje kalkulacja, że ​​w związku z obniżką ceny przed tym ogłoszeniem zostaną wyemitowane nowe akcje stanowiące 8,3% kapitału zakładowego zwykłego, co spowoduje rozwodnienie udziałów każdego inwestora, który nie będzie mógł uczestniczyć w podwyższeniu. Jak piszę, akcje są obecnie notowane po cenie niższej niż cena płacona przez uczestników przy pozyskiwaniu kapitału, więc każdy inwestor chcący odzyskać swoją część tortu ma atrakcyjniejszy punkt wejścia.

„Strategicznie transakcja ma sens, ponieważ stanowi kontynuację ekspansji w szybko rozwijających się regionach i wykorzystuje wiele istniejących możliwości Entain. Kwestią sporną jest cena, a potencjalna synergia kosztów w wysokości 10 milionów funtów w ogólnym ujęciu jest bardzo słaba. Całkowita suma dla STS 750m to 11-krotność oczekiwanego zysku gotówkowego (EBITDA), który w przypadku osiągnięcia synergii spadnie do mniej niż 10 – ale nadal prawdopodobnie będzie to wynik wyższy niż obecna wycena Entain. Będzie duża presja, aby to się udało. „

READ  Destylarnia Belfast przypieczętowuje nową umowę dystrybucyjną w Polsce