Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Google twierdzi, że wyszukiwanie obrazów soczewek może teraz pomóc w identyfikacji chorób skóry

Google twierdzi, że wyszukiwanie obrazów soczewek może teraz pomóc w identyfikacji chorób skóry

Google Lens może teraz dostarczyć więcej informacji na temat tej irytującej wysypki, której nie jesteś pewien, czy się martwisz. W Post na blogu opublikowany w tym tygodniu, Google wyjaśnił, w jaki sposób funkcja wyszukiwania obrazu Lens wbudowana w aplikacje na iOS i Androida może „wyszukiwać warunki skórne”, takie jak „pojedynczy pieprzyk lub wysypka”. Sprawdzi się również na innych częściach ciała, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat guzka na wardze, linii na paznokciu lub wypadaniu włosów na skórze głowy.

„Po prostu zrób zdjęcie lub prześlij zdjęcie przez Obiektyw, a zobaczysz dopasowania widoczne w powiadomieniu o wyszukiwaniu” – czytamy we wpisie na blogu. Jednak co najważniejsze, Google wyraźnie ostrzega, że ​​wyniki są „wyłącznie informacyjne, a nie diagnostyczne” i mówi, że użytkownicy powinni „skonsultować się z organem medycznym w celu uzyskania porady”.

Google twierdzi, że Lens może identyfikować stan skóry na podstawie obrazu.
Obraz: Google

Google od lat bada wykorzystanie rozpoznawania obrazów AI w chorobach skóry. Na konferencji programistów I/O w 2021 roku firma zaprezentowała narzędzie, które próbowało zidentyfikować stan skóry, włosów i paznokci za pomocą kombinacji zdjęć i odpowiedzi na ankiety. W tamtym czasie Google twierdziło, że narzędzie może rozpoznać 288 różnych warunków i w 84 procentach przypadków dostarczy poprawny stan w pierwszych trzech sugestiach.

To wszystko dobrze i dobrze, ale to nie powstrzyma ludzi przed wypróbowaniem takich narzędzi do diagnozy. Prawdopodobnie dodanie tego typu wyłączenia odpowiedzialności jedynie przenosi odpowiedzialność na użytkownika, jednocześnie umożliwiając Google dalsze świadczenie tej samej podstawowej usługi.

Istnieje również dobry powód, aby zachować ostrożność w przypadku narzędzi diagnostycznych AI. Jednak jedną z uporczywych krytyk, jeśli chodzi o identyfikację chorób skóry, jest to, że takie programy są mniej dokładne dla użytkowników o ciemniejszej karnacji. badania cytowane Stróż W 2021 roku zauważyliśmy brak danych o typie skóry w kilku ogólnodostępnych bazach danych obrazów używanych do szkolenia systemów sztucznej inteligencji oraz brak zdjęć osób o ciemniejszej karnacji w bazach danych, które zawierały te informacje.

READ  Zegarek Pixel zasilany baterią 300 mAh, zaawansowana komórka

Firma zasugerowała również w 2021 r., że jej system głębokiego uczenia się był w rzeczywistości więcej Dokładny w identyfikowaniu chorób skóry u pacjentów rasy czarnej. Na slajdach dostarczonych przez Google Do Płyta głównaFirma twierdzi, że jej system ma wskaźnik dokładności 87,9 procent dla czarnych pacjentów, który jest wyższy niż w przypadku innych grup etnicznych.