Gol w końcówce sprawił, że Polska wyprzedziła rywala Canfielda 2:1 |  Wiadomości, sport, praca

Gol w końcówce sprawił, że Polska wyprzedziła rywala Canfielda 2:1 | Wiadomości, sport, praca

Polska – Jacob Hayes swoje najlepsze zostawił na koniec.

Hayes, młodszy kapitan reprezentacji Polski, strzelił wyrównującego gola na cztery minuty przed końcem meczu, a 25 sekund później asystował Ryanowi Nye, który zwyciężył w meczu, gdy Bulldogs pokonali rywala Canfield 2:1 we wtorkowy wieczór.

Zwycięstwo, napędzane agresywnym atakiem ofensywnym w ostatnich 25 minutach meczu, podniosło rekord Bulldogs do 2-0-2, co będzie sezonem odbudowy dla większości programów.

Z ubiegłorocznej drużyny, która awansowała do finału wojewódzkiego, z Polski wyłoniło się 10 seniorów. Trener Brian Karkar ma solidną siłę w ataku, w połączeniu z Hayesem i innym młodszym kapitanem, Michaelem Dalym.

„To jak 50-funtowy ciężar z mojej piersi”. powiedział Daley, który zatrzymał 11 strzałów w pierwszej połowie, gdy agresorem byli Cardinals. „Nasz mecz z Canfieldem zawsze jest zakreślony w naszym kalendarzu, a zdobycie gola przez nich jest czymś niesamowitym”.

Zespół Cardinals (0-1-1) strzelił gola po bramce Andrew Battaglii na 31:59 przed końcem pierwszej połowy. Kolega z drużyny Drew Snyder zaatakował z lewej strony bramki, przyciągając dwóch obrońców. Daley skierował jego strzał w prawo do Battaglii.

„Snyder i numer 13 (Ethan Mulichak) są naprawdę dobrzy”. – powiedział Karkar. „To dwaj najlepsi gracze na swojej pozycji w okolicy. Chcesz ich kontrolować.

Już w 16. minucie drugiej połowy Snyder wyrzucił z głowy jakąkolwiek myśl o rajdzie Bulldoga. Ponownie z lewej strony Sneijder pokonał swojego obrońcę i strzelił w prawy róg.

„Canfield jest bardzo dobry” Powiedział Daly. „Zawsze wychodzą silni i atakują”.

Był to jednak jeden z dwóch celnych strzałów Cardinals w drugiej połowie, a dostosowanie Karkara otworzyło boisko i ostatecznie opłaciło się.

„To świetna strategia”. Powiedział Daly. „Przesunęliśmy jednego z naszych napastników z powrotem na środek, co pozwoliło na otwarcie sytuacji i zagraliśmy bardziej agresywnie”.

Bramka Hayesa padła po kontrataku po strzale Canfielda. Dotarł do środka i pokonał dwóch obrońców piłką z 10 metrów, pewnym uderzeniem w prawy róg.

READ  TOKIO 2020: Polscy pływacy odesłani do domu po błędzie selekcji z igrzysk olimpijskich

„Trener (Karkar) powiedział mi, żebym wykorzystał swoją prędkość”. powiedział Hayes. „Zwykle nie używam lewej stopy, ale zadziałało”.

Polska nie poddawała się i wymusiła bezpośredni rzut wolny na 1:29. Strzał trafił w poprzeczkę, a Hayes nie trafił głową po odbiciu, co dało Bulldogs rzut rożny.

To zagranie wyłoniło zwycięzcę meczu. Z lewej strony Andreas Sigouris posłał doskonały strzał w poprzek bramki do Hayesa, który ustawił się na prawo od bramki.

Hayes głową podał piłkę obok dwóch obrońców do Nye.

Canfield zdobył dla Polski 7 z 12 strzałów i prowadził 4-3 w rzutach rożnych.

Dominic Kissey pięciokrotnie obronił Canfielda.

„W pierwszej połowie zareagowaliśmy, a Canfield narzucił tempo i tempo”. – powiedział Karkar. Myślę, że w dwóch ostatnich meczach mieliśmy trochę problemów ze zdobyciem gola. Wyglądało to, jakbyśmy czasami próbowali kopnąć piłkę do siatki.

„Gol Jacoba dał nam życie i dał naszym chłopakom nadzieję”.

Hayes powiedział, że po remisie nie miał wątpliwości co do strategii.