Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ceny sprzedane producentów w Polsce w lipcu 2023 r. spadły o 1,7% rok do roku

Ceny sprzedane producentów w Polsce w lipcu 2023 r. spadły o 1,7% rok do roku

Inteligencja

  • Według GUS, w lipcu 2023 r. ceny produkcji przemysłowej w Polsce spadły, przy spadku o 0,7 proc. m/m i 1,7 proc. r/r.
  • Produkcja spadła o 5,8 proc. m/m.
  • Niektóre sektory, takie jak odzież, tekstylia i skóra, wzrosły odpowiednio o 0,3%, 0,6% i 3,7%.

Według wstępnych danych GUS, w lipcu 2023 r. ceny produkcji sprzedanej przemysłu w Polsce spadły zarówno w ujęciu miesięcznym (m/m), jak i rocznym (r/r). Podczas gdy ceny spadły o 0,7% m/m, nastąpił spadek o 1,7% r/r.

Spadek był odczuwalny we wszystkich segmentach branży, przy szczególnie gwałtownym spadku produkcji w ujęciu m/m wynoszącym 5,8%. Produkcja odzieży odnotowała spadki o 0,7% m/m, tekstyliów, skóry i wyrobów pokrewnych o 0,5% m/m oraz 0,4% m/m, podał GUS w komunikacie prasowym.

Według GUS, w lipcu 2023 r. ceny produkcji przemysłowej w Polsce spadły, przy spadku o 0,7 proc. m/m i 1,7 proc. r/r. Produkcja spadła o 5,8 proc. m/m. Niektóre sektory, takie jak odzież, tekstylia i skóra, wzrosły odpowiednio o 0,3%, 0,6% i 3,7%.

W niektórych częściach sektora produkcyjnego również nastąpił wzrost cen. Produkcja odzieży wzrosła o 0,3% rok do roku, tekstyliów o 0,6%, a wyrobów skórzanych i pokrewnych o znaczne 3,7% rok do roku.

Biuro informacyjne Fibre2Fashion (NB)


Zastrzeżenie – Wszystkie wiadomości/artykuły podlegają prawu autorskiemu i żaden artykuł nie może być powielany w jakiejkolwiek formie, w całości lub w części, bez zgody Fibre2Fashion Pvt. Sp. z o.o

READ  Krzysztof Schonichny zakończył polską sesję zdjęciową Brooklyn Zoo