Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

GOG oficjalnie zakończył Steam-import Connect po latach bezczynności

GOG oficjalnie zakończył Steam-import Connect po latach bezczynności

Usługa GOG Connect, która umożliwia użytkownikom otrzymanie bezpłatnej kopii gry, którą już posiadają na Steamie, aby dodać ją do swojej biblioteki GOG, nie jest już oficjalna.

Uruchomiona w 2016 rokuGOG Connect był fajną propozycją na papierze, pozwalającą użytkownikom połączyć swoje konta GOG i Steam, a następnie otrzymać kopię gry, którą już kupili na platformie Valve na GOG, bez DRM.

W praktyce było to trochę ograniczające, ponieważ GOG oferuje tylko bardzo ograniczony wybór kwalifikujących się gier – a nawet te gry można dodać do biblioteki GOG użytkownika tylko w bardzo ścisłych ramach czasowych ze względów umownych. Być może nie jest zaskoczeniem, że wsparcie dla usługi powoli zanikało, a GOG Connect jest nieaktywny (jeśli nie oficjalnie martwy) od lat.

Newsletter Eurogamer: Na co czekać w 2023 roku!

Wskazówki, że GOG mógł w końcu wyciągnąć wtyczkę z Connect, pojawiły się w zeszłym tygodniu, kiedy Plakaty na subreddit GOG Zauważyłem, że strona Connect sprzedawcy po cichu zniknęła z jego witryny, a poprzedni adres URL przekierowywał do jego strony głównej.

Teraz jednak o godz Oświadczenie dla gracza komputerowego, obarczył GOG odpowiedzialnością za upadek Connect, twierdząc, że usługa „nie jest już obsługiwana”. Jeśli chodzi o przyczynę, to nie jest to wielka niespodzianka. „Przez długi czas nic się tam nie działo, więc zdecydowaliśmy się go zamknąć” – powiedziała.

Chociaż GOG Connect już nie istnieje, Klient GOG Galaxy – który przyjmuje inne podejście do standaryzacji bibliotek w różnych usługach – is Żywy i ma się dobrze. Pozwala to użytkownikom łączyć różne konta w sklepie, dzięki czemu wszystkie posiadane gry są widoczne i można w nie grać w jednym miejscu.

READ  Wygląda na to, że kontynuacja PC Building Simulator wciąż jest w budowie